ادامه بارش های پراکنده در نقاط مختلف کشور

به گزارش مجله زیبایی زندگی، کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از اواسط امروز شنبه (3 اسفند) و طی روز یکشنبه (4 اسفند) با عبور امواج ضعیف تراز میانی در بعضی نقاط شمال غرب، ارتفاعات البرز مرکزی و به تدریج در بعضی نقاط شمال شرق بارش پراکنده برف و باران پیش بینی می گردد.

ادامه بارش های پراکنده در نقاط مختلف کشور

به گزارش مجله زیبایی زندگی از ایرنا ، فریبا گودرزی اضافه نمود: بعدازظهر دوشنبه با ورود یک سامانه بارشی جدید به کشور در استان های واقع در دامنه های زاگرس مرکزی، غرب و جنوب غرب کشور بارش باران و برف و وزش باد شدید و در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و مرکز کشور بارش پراکنده رخ می دهد که بارش در مناطق جنوبی با رعد و برق همراه است.

وی گفت: از سه شنبه این سامانه تقویت شده و نیمه غربی کشور، دامنه های جنوبی البرز، سواحل دریای خزر، مرکز و شمال شرق کشور را در بر می گیرد. در این روز شدت بارش در سواحل دریای خزر، دامنه های زاگرس مرکزی، دامنه های البرز مرکزی و غرب کشور خواهد بود، همچنین اواخر سه شنبه با توجه به جریانات شمالی دمای هوا در نوار شمالی کشور به طور محسوسی کاهش یافته و با افزایش سرعت وزش باد دریای خزر نیز مواج خواهد بود.

گودرزی ادامه داد: این سامانه چهارشنبه در دامنه های زاگرس مرکزی، البرز مرکزی، سواحل شمالی و شمال شرق کشور فعال است و اواخر وقت چهارشنبه از شمال شرق کشور خارج می گردد.

به گفته وی خلیج فارس نیز در روز سه شنبه مواج است.

احتمال رگبار باران در تهران

کارشناس سازمان هواشناسی اضافه نمود: امروز هوای تهران کمی ابری، همراه با غبار صبحگاهی، در بعدازظهر افزایش ابر گاهی وزش باد و احتمال رگبار باران و شب هم قسمتی ابری گاهی وزش باد خواهد بود، کمینه دمای امروز پایتخت 6 درجه بالای صفر شد و بیشینه دمای امروز پایتخت به 15 درجه بالای صفر می رسد.

گودرزی گفت: شهرکرد با دمای 5 درجه زیر صفر، همدان 3 درجه زیر و بندرعباس 28 درجه بالای صفر و اهواز 24 درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط کشور در 24 ساعت گذشته بودند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 19 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 830

به "ادامه بارش های پراکنده در نقاط مختلف کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه بارش های پراکنده در نقاط مختلف کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید