بازار آپارتمان های بدون سند داغ شد

به گزارش مجله زیبایی زندگی، خبرنگاران : آنالیز فایل های فروش آپارتمان های بالای 12 سال نشان می دهد که برخلاف گذشته تفاوت قیمتی چندانی میان خانه های بالای 10 سال تا 20 سال وجود دارد .

بازار آپارتمان های بدون سند داغ شد

جهت دریافت خدمات قیمت درب ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش خبرنگاران ، آنالیز فایل های فروش آپارتمان های کهنسال نشان می دهد مانند گذشته تفاوت قیمتی چندانی میان آپارتمان های بالای 12 سال و 20 ساله وجود ندارد .

مرزهای قیمتی در بازار مسکن شکسته شد؟

به گفته کارشناسان بازار مسکن در زمان هایی که انفجار قیمتی رخ می دهد مرز قیمت ها کاهش پیدا نموده و ویژگی هایی که پیش از این باعث ارزشمند تر شدن املاک از جمله موقعیت مکانی ملک و سن بنا بود مانند گذشته در تعیین قیمت ها مورد توجه قرار نمی گیرد . هرچند پس از به آرامش رسیدن بازار تفاوت های قیمتی دوباره خود را نشان می دهد .

یکی از مشاوران املاک قدیمی می گوید : پیش از این برای دریافت اوراق مسکن محدودیت سن بنا وجود داشت که در حال حاضر خانه های 20 ساله نیز امکان استفاده از این اوراق را دارند بنابراین شاخص سن بنا در قیمت گذاری ها مانند گذشته پررنگ نیست . اما یکی از دلایل مهمی که این روزها خانه های قدیمی خریدار پیدا نموده و شاهد افزایش قیمت آنها هستیم نبود ملک نوساز در فایل های فروش است.

املاک خاک خورده، خریدار پیدا کردند

نکته قابل توجه در بازار کنونی مسکن، خریدار پیدا کردن املاکی است که سال ها در فایل فروش مشاوران املاک باقی مانده بودند .از جمله املاک قولنامه ای و آپارتمان هایی که متعلق به تعاونی مسکن بوده و تعیین نیست چه زمانی دارای سند می شوند .

به گفته محمد مهدی مافی ، عضو هیات مدیره انجمن انبوه سازان مسکن تهران بیشتر خریداران این املاک کسانی هستند که نگران ارزش پولشان هستند و قصد دارند ارزش دارایی های خود را حفظ نمایند و در این آشفته بازار این نوع خرید و فروش ها قابل پیش بینی است .

مصرف نمایندگان واقعی، خریدار خانه های بدون سند شدند

یکی از مشاوران املاک می گوید:،به جز خریدارانی که با قصد سرمایه گذاری این نوع املاک را خریداری می نمایند ،افزایش قیمت مسکن و کاهش قدرت خرید نیز عده ای از مصرف نمایندگان واقعی را به سمت خرید خانه های بدون سند که پیشتر جذابیت کم تری داشتند سوق داده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 11 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1140

به "بازار آپارتمان های بدون سند داغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازار آپارتمان های بدون سند داغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید