بهترین زمان برای خرید ETF دوم را بشناسید

به گزارش مجله زیبایی زندگی، کارشناس بازار سرمایه گفت: از آنجایی که بازار سرمایه تازه آغاز به رشد نموده، بهتر این است که سهامداران در خرید سهام صندوق پالایش یکم عجله نکنند.

بهترین زمان برای خرید ETF دوم را بشناسید

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، مهدی دلبری کارشناس بازار سرمایه با اشاره به شایعه های رایج در فضای مجازی درباره منفعت خرید صندوق پالایش یکم در روزهای پایانی پذیره نویسی این صندوق، اظهار کرد: این مسئله در دوره پذیره نویسی دارا اول نیز رخ داد اما نخست بحث رسانه ای آن به این شدت قوی نبود و دوم اینکه در دوران پذیره نویسی دارایکم به این شدت ناگهان اُفت ننموده بود به همین دلیل است که عده ای از افراد با سیگنال دهی خود سعی می نمایند که تا حدودی هیجانات افراد تازه وارد را در خرید سهام صندوق پالایش یکم کنترل نمایند.

  • سقف پذیره نویسی پالایشی یکم معین شد

او اضافه کرد: علت اصلی خرید سهام صندوق دارا یکم در همان روزهای اول را تا حدودی می توان جو خوب و متعادل بازار دانست. اما در مورد خرید سهام پالایش یکم می توان گفت که با توجه به شرایط بازار افراد بهتر است برای خرید سهام این صندوق عجله ننمایند و با آگاهی بیشتری در این جهت گام بردارند.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: از آنجایی که این پذیره نویسی ها در خارج بازار سرمایه صورت می گیرد می توان گفت که حتی اگر در روز های پایانی پذیره نویسی هم سهامداران آغاز به خریداری این سهام نمایند آسیب چندانی به بازار وارد نخواهد شد اما در همین مدت پذیره نویسی باید به این نکته توجه داشته باشیم که چه تعداد از سهامداران داخل بازار در خرید این سهام مشارکت نموده اند.

دلبری گفت: در این مدت دو هفته قطع به یقین با روزهایی روبرو خواهیم شد که همین مسئله ممکن است تا حدی بر خروج نقدینگی از بازار سرمایه تاثیر بگذارد ولی نمی توان گفت که این موضوع صد در صد اتفاق می افتد به علت اینکه به تعداد پذیره نویسی های سهام داران در صندوق پالایش یکم بازمی شود.

  • آشنایی با 10 اصطلاح پرکاربرد بورس در روزهای رونق بازار سرمایه
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 مهر 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1224

به "بهترین زمان برای خرید ETF دوم را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین زمان برای خرید ETF دوم را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید