تور گروهی - انفرادی در ساحل آمالفی ایتالیا

به گزارش مجله زیبایی زندگی، تورهای گروهی انفرادی تورهایی هستند که در گردشگری معاصر اقبال به آن ها بیشتر شده است. برای شناخت این شیوه از گردشگری با خبرنگاران همراه باشید.

تور گروهی - انفرادی در ساحل آمالفی ایتالیا

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

تری کالبی یک نویسنده مستقل است و در این مقاله آنچه را در یک تور گروهی انفرادی ممکن است شاهد آن باشید به تصویر می کشد و از زبان شرکت نمایندگان در تور، ایده ها و نظراتشان را بازگو می نماید. در ادامه با تور گروهی انفرادی بیشتر آشنا می شویم.

در یک روز آفتابی از ماه اکتبر، یک اتوبوس کوچک با هفده مسافر، روستایی کوهستانی در ایتالیا را به مقصد شهر ساحلی و مشهور آمالفی ترک کرد. منظره جاده مارپیچ، چشم اندازی دیدنی از صخره های ناهموار، روستاهایی کوچک با سقف های قرمز و تلألو درخشان دریای مدیترانه را به نمایش می گذاشت. در داخل اتوبوس پیوسته صدای خنده های بلند و پچ پچ مسافران و فریادهای گاه و بیگاه فضا را پر می کرد.

این یک گردش علمی مدرسه یا یک برنامه تحصیلی خارج از کشور یا حتی تجدید دیدار خانوادگی نبود. بسیاری از آنها تا دیروز هرگز یکدیگر را ندیده بودند. غیر از بعضی مسافران، بقیه غریبه هایی کامل بودند که تصمیم داشتند به عنوان یک سفر انفرادی یک تور ساحلی آمالفی را برگزار نمایند.

تعدادی از آن مسافران غریبه اتاقی مشترک در هتل داشتند. بقیه اما اتاق های تکی را برای اقامت انتخاب کردند. به نظر می رسید که گروه در مراحل اولیه شکل گیری باشد اگرچه در طول روز اول گه گاه صداهای اعتراض از انتهای اتوبوس به گوش می رسید.

گروه تفریحی متشکل بود از 11 مسافر انفرادی، یک مادر و دختر، یک زوج اروپایی و یک زن و شوهر کانادایی با محدوده سنی سی سال تا شصت سال و اکثرا بریتانیایی تبار.

هنگام پیاده روی به بالای کوه وزو و در طول جهت مشهور راه خدایان، همین طور در گشت و گذار در ناپل، کاپری، آمالفی و شهر باستانی هرکولانیوم رفته رفته دوستی بین همسفران بیشتر می شد.

همگی در هتل کوچکی اقامت داشتند که به صورت خانوادگی اداره می شد. صبحانه سلف سرویس (بوفه صبحانه) و میز شام مشترک سبب تقویت رفاقت و همدلی بیشتر در بین همه می شد و نوشیدنی و خوراکی های خوشمزه ایتالیایی هم به این نزدیکی یاری می کرد.

آمار دقیق سفرهای انفرادی چه به عنوان بخشی از یک گروه یا کاملاً به تنهایی معین نیست اما کارشناسان سفر می گویند که این تعداد رو به افزایش است.

یافته های مطالعات جهانی ویزا در سال 2015 نشان داد که روند سفرهای انفرادی رو به افزایش است و 24 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که آخرین سفر تفریحی بین المللی آنها به صورت انفرادی بوده است.

این رقم در سال 2013 برابر 15 درصد بود. در سال 2016 سایت TripAdvisor در یک مطالعه بین 36000 توریست در 33 کشور دریافت که 34 درصد آنها تنها سفر می نمایند.

جنیس واو بنیانگذار و ناشر سایت SoloTravelerWorld.com می گوید:

دست کم در پنج سال گذشته به صورت چشمگیری تعداد مسافرانی که به صورت انفرادی سفر نموده اند در حال رشد است.

او همچنین می گوید:

خواه شما به صورت مستقل به سفر بروید یا همراه با یک گروه، اساس اولیه ای که زندگی روزمره تان بر آن بنا شده را پشت سر می گذارید و وارد دنیایی جدید می شوید و بسته به شرایط، در جهت دنبال کردن علایق و خواسته هایتان قدم می گذارید.

به عقیده رابین بروکس، مدیر بازاریابی و روابط عمومی شرکت بریتانیایی Exodus Travels، برگزارنماینده تورهای شهر آمالفی،66 درصد از سفرهای رزرو شده برای تورهای آمالفی برگزار شده در سال 2016، به صورت انفرادی بودند.

این در حالی که آمار سال قبل از آن به 50 درصد می رسید به علاوه اینکه تعداد مسافران آمریکایی که از سال 2015 تا 2016 به این موج مسافرت های انفرادی پیوستند سیر به شدت صعودی داشته به صورتی که افزایش 141 درصدی در تعداد مسافران آمریکایی که بدون همراه سفر خود را رزرو نموده بود مشاهده شد.

مسافران انفرادی بخش بزرگی از تورهای Exodus را به خود اختصاص داده اند. این شرکت برای سرویس دادن به افراد به جای خانواده ها یا گروه های دوستان در وب سایت خود به طور خاص 56 سفر را به عنوان سفر انفرادی طراحی کرد.

بروکس می گوید: انسان ها در جستجوی چالش های جدید هستند، به این دلیل ما شاهد افزایش سفرهای انفرادی هستیم، امروزه نداشتن یک همسفر برای آنها که عاشق سفر کردن هستند نمی تواند مانع از اجرای برنامه های مورد علاقه شان گردد.

در واقع دلایل زیادی برای سفر انفرادی خواه به صورت انتخابی خواه بر اساس ضرورت وجود دارد.

سیمون پرسلی چهل و پنج ساله، مدیر بیمه از انگلستان، یکی از سه مرد و یکی از 11 مسافر انفرادی تور آمالفی بود. بسیاری از دوستان او فرزندان کوچکی داشتند بنابراین تعطیلات را با فرزندان خود در خانه سپری می کردند.

او که در تورهای متعدد Exodus شرکت نموده می گوید:

به نظر می رسد من می توانم انتخاب کنم که تعطیلات را در خانه سپری کنم یا اینکه با دوستان خود به تعطیلات خانوادگی بروم.

در عوض او مسافرت انفرادی را انتخاب می نماید زیرا می تواند تصمیم بگیرد که دقیقا می خواهد که چه کاری را در چه زمانی انجام بدهد فارغ از اینکه مجبور گردد با علایق و زمانبندی های همسفران یا خانواده هایشان خود را هماهنگ کند.

کارولین وود هاوس کتابدار، 50 ساله از بریستول انگلستان دریافت که زمان و انگیزه سفر دارد اما نه لزوما با یک همسفر که از قضا یکی از فرزندان کم سن و سال خودش بود، پس تصمیم گرفت سفر با تور گروهی انفرادی را شروع کند.

همچنین او درباره یکی دیگر از مزایای تور گروهی انفرادی که برای او جذاب بود می گوید:

من مجبور بودم همواره همه جزئیات تعطیلاتمان را خودم سازماندهی کنم و این ایده برای من بسیار جذاب بود که شرکت Exodus به جای من، کار سخت برنامه ریزی سفر مثل انتخاب راهنماها، اقامتگاه ها و هماهنگی ها را انجام دهد.

وود هاوس در حال برنامه ریزی یک سفر سه هفته ای به پرو به عنوان مسافر یک تور گروهی انفرادی معتقد است:

رفتن به این نوع سفرها مرا قادر خواهد ساخت که بیشتر ماجراجویی کنم و به مکان هایی بروم که هرگز خودم به تنهایی جرات رفتن به آنجا را نداشتم.

نیکولا رابرتز 38 ساله، مامور املاک و مستغلات از ریدینگ انگلستان که بعد از درگذشت یکی از نزدیکانش به یک تعطیلات احتیاج داشت گفت:

اگرچه من خانواده و دوستانی دارم که می توانم با آنها به سفر بروم اما تصمیم گرفتم که به تنهایی این کار را انجام دهم و کوشش دارم که چیزهای متفاوتی را تجربه کنم و و به خودم فرصت فکر کردن بیشتر بدهم.

سفر آمالفی برای میرا استوری فیزیوتراپیست بازنشسته از کریف اسکاتلند سومین تور با شرکت Exodus بود.

او می گوید:

من از رفتن به این سفرها لذت می برم و فکر می کنم در واقع کمی شبیه یک مهمانی هستند، شما می توانید به تنهایی قدم بزنید یا اینکه در حال قدم زدن با افراد مختلفی گپ بزنید و همین طور شام هم در کنار آنها بسیار لذت بخش خواهد بود.

در وب سایت Exodus Travels لیست سفرهای انفرادی طراحی شده از جمله تور فرهنگی ساحل آمالفی برای اکتبر امسال قرار داده شده است.

تور شامل هفت شب اقامت هتل، همه وعده های صبحانه و شش وعده شام می گردد. اتاق ها لزوما تکی نیست اگر می خواهید با فرد دیگری شریک شوید، می توانید.

منبع: کجارو / miamiherald.com / true
انتشار: 2 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 528

به "تور گروهی - انفرادی در ساحل آمالفی ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور گروهی - انفرادی در ساحل آمالفی ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید