جزئیات تازه از نحوه افزایش حقوق کارمندان

به گزارش مجله زیبایی زندگی، رئیس امور پایش تعهدات دولت و تجهیز منابع سازمان برنامه و بودجه کشور جزئیات تازه تری از نحوه افزایش امتیازات فصل دهم کارمندان شرکتهای دولتی را اعلام نمود.

جزئیات تازه از نحوه افزایش حقوق کارمندان

به گزارش خبرنگاران و به نقل از تسنیم ، مژگان خانلو جزئیات تازه تری از نحوه افزایش امتیازات فصل دهم کارمندان شرکتهای دولتی را بیان کرد. وی درخصوص کم وکیف موارد ابلاغی در بخشنامه های مربوطه گفت: بخشنامه 30 بهمن ماه 1398 با توجه به تأکید ریاست محترم جمهوری برای برطرف تبعیض و رعایت عدالت در پرداخت ها و در جهت اجرای تبصره 3 ماده 29 و ماده 30 قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی با هدف حذف نابرابری ها و اختلاف در پرداخت های نیروی انسانی از سوی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه ابلاغ شد. در این بخشنامه، دستگاه هایی که به دلیل کمبود اعتبارات نتوانسته بودند کارکنان خود را از افزایش ها بهره مند نمایند، می توانستند از ابتدای اسفند سال 1398 منوط به عدم ایجاد بار اقتصادی مازاد بر اعتبارات مصوب، این افزایش ها را اعمال نمایند.

وی در مورد منابع اجرای بخشنامه یادشده در سال 1399 یادآور شد: منابع اجرای این بخشنامه از محل اعتبارات هزینه ای مصوب دستگاه های اجرایی با تأکید بر صرفه جویی در هزینه ها و درآمدهای حاصل از فروش اموال و دارایی های منقول و غیرمنقول مازاد با رعایت قوانین و مقررات مربوط و با تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور در نظر گرفته شد.

رئیس امور پایش تعهدات دولت و تجهیز منابع سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به مفاد بخشنامه جدید (مورخ دهم خردادماه 1399) معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور درخصوص افزایش امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری، گفت: این بخشنامه پیرو بخشنامه 30 بهمن 1398 تمامی شرکت های دولتی، بانک ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت را ملزم به رعایت مواردی نموده است و تمام اقدامات در این زمینه باید به تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور برسد.

خانلو درباره شرکت های مشمول این بخشنامه گفت: شرکت های دولتی تابع قانون مدیریت خدمات کشوری که تا به امروز افزایش امتیازات فصل دهم را اجرا ننموده اند و از فوق العاده خاص موضوع بند (ح) ماده (50) قانون برنامه پنجم توسعه برخوردار نشده اند، مشمول اجرای این بخشنامه هستند.

وی درخصوص نحوه اجرای این بخشنامه اعلام نمود: اجرای این بخشنامه صرفاً در سقف هزینه پرسنلی ابلاغ شده و از محل کاهش سایر پرداخت های پرسنلی مانند اقلام رفاهی، اضافه کار و پاداش مجاز بوده و مسئولیت ایجاد هرگونه بار اقتصادی به عهده بالاترین مقام دستگاه و ذی حساب است.

رئیس امور پایش تعهدات دولت و تجهیز منابع سازمان برنامه و بودجه کشور در انتها با اشاره به اختیارات شرکت های دولتی در این زمینه گفت: براساس ماده 75 قانون الحاق بعضی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات اقتصادی دولت (2)، شرکت های دولتی در اجرای این بخشنامه، مجاز به افزایش هزینه های پرسنلی در اصلاحیه بودجه نیستند.

به گفته خانلو در راستای اجرای فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری، برخورداری کارکنان دستگاه های اجرایی از افزایش اعتبارات این فصل (تا 50 درصد) پس از تصویب هیئت وزیران و شورای حقوق و دستمزد، منوط به وجود اعتبار در بودجه های سنواتی است، بر این اساس، تعدادی از دستگاه های اجرایی طبق ضوابط و مقررات قانونی توانستند از افزایش امتیازات یادشده استفاده نمایند و بعضی دیگر به دلیل فقدان اعتبارات، پیروز به اعمال افزایش مزبور برای کارکنان خود نشدند. دکتر محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در تاریخ 30 بهمن ماه 1398 در بخشنامه ای خطاب به این دستگاه ها برای افزایش تا 50درصدی امتیازات فصل دهم مواردی را ابلاغ و در دهم خرداد امسال پیرو بخشنامه مزبور، بخشنامه دیگری را درخصوص افزایش اعتبارات فصل یادشده برای شرکت های دولتی، بانک ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت صادر کرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1085

به "جزئیات تازه از نحوه افزایش حقوق کارمندان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات تازه از نحوه افزایش حقوق کارمندان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید