دستور آنالیز مکالمات و رفتار خلبان ترکیش ایرلاینز در آدینه شب

به گزارش مجله زیبایی زندگی، در پی فرود نیامدن هواپیمای ترکیه ای در فرودگاه امام و رفتن خلبان این پرواز به باکو، وزیر راه و شهرسازی دستور داد تا مکالمات خلبان این پرواز و دلیل رفتار و تصمیمش برای فرود در باکو آنالیز شده و نماینده این شرکت هواپیمایی درباره این مسئله شرح دهد.

دستور آنالیز مکالمات و رفتار خلبان ترکیش ایرلاینز در آدینه شب

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، بامداد شنبه هفته جاری شایعاتی در فضای مجازی منتشر شد مبنی بر اینکه همزمان با شنیده شدن آژیر در تهران هواپیمای ترکیش ایرلاینز در فرودگاه امام خمینی (ره) سقوط نموده است و در پی آن شایعات دیگری در شبکه های اجتماعی پر شد اما دقایقی بعد همه این شایعات تکذیب شده و فرود نیامدن هواپیمای ترکیه ای به دلیل آب و هوای نامساعد در فرودگاه امام خمینی (ره) جای آن را گرفت.

در ادامه اما رفتن خلبان این پرواز خارجی به سمت باکو و ننشستن او در یکی از فرودگاه های کشور محل ابهام و سوال شد که البته به گفته تورج دهقان زنگنه - رییس سازمان هواپیمایی کشوری- این رفتار خلبان تخلف نبوده و او بر اساس طرح پروازی اعلام شده اش باکو را به عنوان فرودگاه جایگزین انتخاب نموده است.

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی گفت: به سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کردیم تا مکالمات خلبان را با برج مراقبت را آنالیز کند و از نماینده ترکیش ایرلاینز راجع به این رفتار خلبان شرح بخواهد چرا که این پرواز در ایران صورت گرفته و می توانست فرودگاه جایگزین خلبان فرودگاه اصفهان باشد.

وی اضافه نمود: مهمتر از این مسئله این است که همزمان با ننشستن هواپیمای ترکیه ای در فرودگاه امام خمینی (ره)، هواپیمای ایران ایر در همین فرودگاه به زمین می نشیند و دید باند فرودگاه نیز در آن موقع 5000 متر بوده است.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: از سوی دیگر برج مراقبت نیز به خلبان دسترسی داده که در باند می تواند فرود بیاید اما اینکه خلبان با قوانین ایران در این زمینه آشنایی نداشته است و حاشیه هایی که پیرامون آن در فضای مجازی و رسانه ها و تلویزیون های خارجی توسط دشمن راه افتاده است، باید اینها برررسی گردد و ترکیش ایرلاینز در این رابطه شرح بخواهد.

اسلامی تاکید نمود: که بر اساس قانون خلبان اختیار دارد و می تواند تصمیم بگیرد که کدام فرودگاه را به عنوان فرودگاه جایگزین یا کمکی انتخاب کند اما حادثه یا شرایط خاص و غیر عادی در ایران نبوده است و بنابراین باید بابت انجام این نوع اقدام و تصمیم گیری اش شرح بدهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 فروردین 1400 بروزرسانی: 1 فروردین 1400 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1544

به "دستور آنالیز مکالمات و رفتار خلبان ترکیش ایرلاینز در آدینه شب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستور آنالیز مکالمات و رفتار خلبان ترکیش ایرلاینز در آدینه شب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید