زیباترین کبوتری که تا به حال دیده اید!

به گزارش مجله زیبایی زندگی، خبرنگاران: در اینکه انسان ها به طور ذاتی جذب زیبایی ها می شوند هیچ شکی نیست و چطور غیر از این ممکن است وقتی در سیاره باشکوهی زندگی می کنیم که هر گوشه آن پر از آفریده های زیباست. جای تعجب نیست که برخی می گویند طبیعت بهترین هنرمند جهان است و ما کاملا موافقیم.

زیباترین کبوتری که تا به حال دیده اید!

این پرنده فانتزی کبوتر تاجدار ویکتوریا است. البته شباهت چندانی به کبوتر هایی که می شناسید ندارد. این پرنده پر های آبی روشن و تاج زیبایی روی سرش دارد و متعلق به خانواده گورا است. خانواده ای که شامل چهار گونه کبوتر زمینی با ظاهر منحصر به فرد می شود. همچنین آن ها بسیار بزرگ هستند و به اندازه بوقلمون می شوند.

این گونه های خاص بومی منطقه گینه نو هستند و نامشان را از یک شخصیت تاریخی بزرگ گرفته اند: ملکه ویکتوریای بریتانیا که در دهه های آخر قرن نوزدهم بر انگلستان حکومت می کرد.

این پرنده ها را به سختی می توان مشاهده کرد اما در اسارت به صورت گسترده تولیدمثل می کنند. جنگل زدایی یک تهدید جدی برای زیستگاه آن ها است بنابراین اتحادیه بین المللی حفاظت از محیط زیست از سال 1994 نام آن را به عنوان گونه ای آسیب پذیر در فهرست قرمز گونه های در معرض خطر وارد کرده است.

این حقیقت که ماده های زیبا در هر فصل جفتگیری فقط یک تخم می گذارند هم به بقای آن ها کمکی نمی کند. علاوه بر این، پایکوبی جفتگیری آن ها هم به اندازه ظاهرشان پیچیده است.

وقتی کبوتر ماده برای اظهار عشق به کبوتر ماده نزدیک می شود، سرش را خم می کند تا بهترین پرهایش (تاجش) را نمایش دهد.

منبع: boredpanda

منبع: برترین ها
انتشار: 16 شهریور 1398 بروزرسانی: 15 مهر 1398 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 251

به "زیباترین کبوتری که تا به حال دیده اید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیباترین کبوتری که تا به حال دیده اید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید