سازمان بهداشت جهانی تکلیف کرونا را برای جهان یکسره کرد

به گزارش مجله زیبایی زندگی، ایسنا نوشت:رئیس سازمان بهداشت جهانی روز چهارشنبه 22 آوریل 2020 گفت که بیشتر کشورها هنوز در مرحله اولیه مقابله با کرونا هستند و بخش اعظم مردم جهان در معرض ابتلا به این ویروس قرار دارند.

سازمان بهداشت جهانی تکلیف کرونا را برای جهان یکسره کرد

به گزارش سایت شبکه العربیه، دکتر تدروس ادهانوم، رئیس سازمان بهداشت جهانی در یک نشست خبری ویدیویی گفت: کسی اشتباه نکند، راه زیادی در پیش داریم. این ویروس برای زمان طولانی مدتی همراه ما خواهد بود.

رئیس سازمان بهداشت جهانی تاکید کرد، رویکردهای تصاعدی نگران کننده درباره شیوع کرونا در بخش هایی از آفریقا، آمریکای مرکزی و جنوبی وجود دارند.

ادهانوم در عین حال به احراز پیشرفت هایی برای مهار کرونا در غرب اروپا اشاره کرد.

مایک ریان، رئیس اجرایی برنامه فوق العاده بهداشتی در این سازمان نیز نسبت به شتاب ازسرگیری سفرها در سراسر جهان هشدار داد و گفت: این مساله مدیریت دقیق خطرات ازبابت این مساله را می طلبد.

سازمان بهداشت جهانی همچنین از مردم همه کشورهای جهان خواست تا فرایند قبول و کنار آمدن با شرایط بیماری همه گیر کرونا را تا زمان کشف واکسن برای این ویروس، در پیش بگیرند.

بهداشت جهانی بر ضرورت تغییر شیوه زندگی افراد برای حفظ سلامتی جامعه همزمان با ادامه فرایند مبارزه با ویروس کرونا تاکید کرد.

این سازمان جهانی از کشورها خواست تا رفع هر گونه محدودیت برای مقررات قرنطینه و فاصله گذاری اجتماعی اعمال شده که برای مقابله و مهار کردن ویروس کرونا اتخاذ شده بود، باید به صورت تدریجی صورت بگیرد.

سازمان بهداشت جهانی هشدار داد که از بین بردن محدودیت های قرنطینه عمومی به صورت عجولانه و زودهنگام، امکان بازگشت مجدد ویروس کرونا را در پی خواهد داشت.

اما پیش از این و در پی ادامه بحران شیوع بیماری همه گیر کرونا که از زمان شیوع آن در دسامبر 2019 در چین تا به امروز باعث مرگ 167 هزار و 500 نفر در سراسر جهان شده است، سازمان بهداشت جهانی به همه کشورهای جهان هشدار داد که برای کم کردن محدودیت های مقررات قرنطینه و فاصله گذاری اجتماعی عجله ای نداشته باشند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 28 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 996

به "سازمان بهداشت جهانی تکلیف کرونا را برای جهان یکسره کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان بهداشت جهانی تکلیف کرونا را برای جهان یکسره کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید