ستاره شناسان ترک های مرموزی را در دنیا کشف کردند

به گزارش مجله زیبایی زندگی، بر اساس جدیدترین تحقیقات اخترفیزیکدانان ترک های مرموزی را کشف نموده اند که دنیا را فرا می گیرد.

ستاره شناسان ترک های مرموزی را در دنیا کشف کردند

به گزارش گروه فناوری مجله زیبایی زندگی، LiveScience با اشاره به کاوش های نوین منتشر شده در زمینه ستاره شناسی می نویسد: اخترفیزیکدانان گفتند که آن ها ترکهای مرموزی را کشف نموده اند که دنیا را فرا می گیرد. دانشمندان آن ها را بقایای زمان می نامند و اعتقاد دارند که آن ها پس از بیگ بنگ ظاهر شدند.

به گفته اخترفیزیکدانان، ترک ها بر این اساس بوجود آمدند که دنیا پس از انفجار خنک شد و به چیزی که امروزه می شناسیم شبیه شد. دانشمندان این خنک شدن را تغییر فاز می نامند. در بعضی جا ها زودتر آغاز شده است و در بعضی دیگر دیرتر. در نتیجه، حباب های خنک شونده ماده شکل گرفت و بیشتر و بیشتر در فضا های وسیع گسترش یافت تا اینکه با حباب های مشابه دیگری برخورد کردند.

دانشمندان بر این باورند که شرایط قدیمی دنیا - با انرژی زیاد از انفجار بزرگ - می توانسته در مرز های بین این حباب های خنک شونده وجود داشته باشد؛ و در اینجا جالب ترین قسمت این قضیه آغاز می گردد - در مکان هایی که مناطق (حباب های) خنک شونده با هم برخورد می کردند، ترک هایی در بافت فضا-زمان ظاهر می شدند. به گفته بعضی دانشمندان، این ها همان رشته های کیهانی در پرتو های تابشی هستند. بیشتر جامعه علمی آن ها را از این طریق می شناسند. این رشته ها کیهانی پیش از این کشف شده بودند، اما ماهیت و دلایل پیدایش آن ها کاملاً درک نشده بود. اکنون چیستی آن ها روشن شده است.

در مطالعه منتشر شده، دانشمندان در خصوص روش جدید برای یافتن رشته های کیهانی صحبت می نمایند که مبتنی بر تغییر سرعت گسترش دنیا است. این روش با اندازه گیری سرعت حرکت و جدایش اتم های هیدروژن از زمین به همه مناطق از فضای دور متکی است. این فیزیکدان تأکید کرد که کشف آن ها کشف قرن خواهد بود، زیرا ثابت می نماید که فیزیک بزرگتر و پیچیده تر از مدل استاندارد آن است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 فروردین 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 779

به "ستاره شناسان ترک های مرموزی را در دنیا کشف کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ستاره شناسان ترک های مرموزی را در دنیا کشف کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید