سیستان و بلوچستان فضای مناسبی برای توسعه صنایع کوچک دارد

به گزارش مجله زیبایی زندگی، استاندار سیستان و بلوچستان گفت: سیستان وبلوچستان فضای مناسبی برای توسعه صنایع کوچک دارد که احتیاج به سرمایه گذاری آنچنانی نیست.

سیستان و بلوچستان فضای مناسبی برای توسعه صنایع کوچک دارد

به گزارش خبرنگار از ، حسین مدرس خیابانی استاندار سیستان وبلوچستان گفت: هرچند استان سیستان و بلوچستان جزو استان های کم بارش و در شرایط نرمال بارندگی نیست، ولی برای توسعه بخش کشاورزی می بایست بیشتربه تقویت فرصت ها و ظرفیت های خاص استان پرداخت.

حسین مدرس خیابانی خواهان توجه خاص به فراوری خرما و توسعه زنجیره ارزش آن، بهره گیری از تمام ظرفیت بازار های سطح کشور برای فروش محصولات فراوریی استان، توسعه کشت میوه های گرجهتی خصوصا موز وانبه و کشت های گلخانه ای شد.

وی با اشاره به ظرفیت های دامپروری خصوصا پرورش شتر، دام و طیور بومی توضیح داد بکارگیری فرصت همجواری با کشور های همسایه در این زمینه ها می تواند موجبات رونق بخش کشاورزی و توسعه پایدار در منطقه گردد.

استاندار سیستان و بلوچستان تاکید نمود: این استان فضای مناسبی برای توسعه صنایع کوچک دارد که احتیاج به سرمایه گذاری آنچنانی نیست.

وی ادامه داد: ارتقا و افزایش ظرفیت انبارش و مخازن بندر تجاری چابهار از دیگر خواسته های مدرس خیابانی در این نشست بود.

استاندارسیستان و بلوچستان گفت: تمامی کوشش ها مسئولان براین است که بخش کشاورزی جایگزین نفت گردد.

در این نشست رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان با بیان توانمندی های استان در شیلات، فراوری گوشت قرمز، فراوری محصولات گرجهتی و گلخانه ای، باغی محصولات خصوصا خرما و محصولات خارج از فصل و گیاهان دارویی گفت:سیستان و بلوچستان استان برتر در سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در بخش کشاورزی را داراست و مزیت های بی نظیری دارد که با حمایت همه دست اندرکاران می تواند به استان برخورداری تبدیل گردد.

محمدعلی نیکبخت گفت: نباید بگوییم سیستان و بلوچستان محروم است بلکه با برنامه ریزی و حذف محدودیت ها شرایط سرمایه گذاری را تسهیل، تا آهنگ توسعه استان رشد قابل ملاحظه ای پیدا کند.

وی توضیح داد: برای تحول در بخش کشاورزی استان، در بخش های مختلف سند توسعه ای تدوین و محور برنامه های کاری سازمان جهادکشاورزی قرار گرفته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گفت: با برطرف محدودیت توسعه واحد های مرغداری، کوشش مضاعفی برای ایجاد واحد های تازه صنعتی پرورش مرغ گوشتی در راستای افزایش ضریب خوداتکایی استان به گوشت مرغ در سطح استان اجرا شده و حدود 300 متقاضی در جهت سرمایه گذاری در این زمینه هستند.

نیکبخت توسعه کشت های قرار دادی و فعال سازی بازارچه های مرزی را فرصت ممتاز برای ایجاد اشتغال در بخش کشاورزی سیستان وبلوچستان ذکر کرد.

لازم به ذکر است: در نشست شورای هماهنگی سازمان جهاد کشاورزی استان با استاندار سیستان وبلوچستان جمعی از مدیران کل ادارات وابسته سازمان جهاد کشاورزی گزارشی از فعالیت های حوزه کاری خود را مطرح کردند.

گ

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1851

به "سیستان و بلوچستان فضای مناسبی برای توسعه صنایع کوچک دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیستان و بلوچستان فضای مناسبی برای توسعه صنایع کوچک دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید