اخبار صنعت

توقف 24 خط تولید بدلیل تخلف از قوانین استاندارد در سال 98

خبرنگاران/مرکزی مدیرکل استاندارد استان مرکزی گفت: در جریان اقدامات حقوقی این اداره کل در سال 1398 پرونده 55 واحد تولیدی متخلف به محاکم قضایی ارجاع شده و 24 خط تولید به دلیل تخلف از قوانین توقیف شده است .

16 خرداد 1399

حسگر های نانویی به یاری معین اندازه ویروس ها آمدند

پژوهشگران دانشگاه تربیت مدرس توانستند با استفاده از یک روش الکترومکانیکی و نوعی حسگر زیستی، اندازه ویروس ها را در دمای بدن و آزمایشگاه مشخص نمایند.

14 خرداد 1399

درخواست زالی برای توزیع رایگان محصولات بهداشتی به اقشار کم برخوردار تهران

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران خواستار تلاش برای توزیع رایگان محصولات بهداشتی به اقشار کم برخوردار تهران شد و یادآور شد: با این اقدام می توانیم در حالی که برخی از مردم در شرایط اقتصادی دشواری قرار دارند برای مقابله با ویروس کرونا...

12 خرداد 1399

هتل هایی عجیب جهان در محیط هایی غیر قابل تصور

وقتی که پای سفر و مسافرت به میان می آید، اغلب ما به دنبال تعدادی هتل هستیم که در مکان مناسبی قرار داشته، از لحاظ قیمتی به صرفه بوده و البته راحت باشند. اما گاهی اوقات به دنبال چیزی هستیم که متفاوت از هتل های معمول باشد. اگر راهنمایی بیشتری در این زمینه...

10 خرداد 1399

بافت تاریخی رشت را دریابیم

ایسنا/ در این ایام کرونایی، تنها خانه قدیمی باقی مانده از کوچه حاج نایب رضا بیش از پیش مورد توجه بساز و بفروش ها قرار گرفته است و باید فکری به حالش کرد. این خبر پیرامون بافت تاریخی رشت را دریابیم نگارش شده است.

29 اردیبهشت 1399

جزئیات فراخوان طرح های تحقیقاتی دانشجویی (فطرت) دانشگاه آزاد اعلام شد

معاون دانشگاه و رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی جزئیات ثبت نام و برگزاری فراخوان طرح های تحقیقاتی دانشجویی فطرت را توضیح داد.

28 اردیبهشت 1399

برنامه ریزی برای رونق دوباره گردشگری بعد از مهار کرونا

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: به طور حتم بعد از مهار کرونا، برنامه ریزی های خوبی برای رونق مجدد صنعت گردشگری اجرا خواهد شد و شاهد رونق و احیای این صنعت در کشور هستیم.

24 اردیبهشت 1399

آمریکا به فکر همکاری نفتی با سعودیها افتاد

وزیر انرژی آمریکا اظهار کرد، اتحاد نفتی با عربستان سعودی یکی از ایده های متعددی است که از سوی سیاستگذاران آمریکایی مورد بحث و بررسی قرار گرفته اما هنوز به یک پیشنهاد رسمی تبدیل نشده است.

23 اردیبهشت 1399

خبرنگاران توسعه گردشگری الکترونیک در ایام کرونایی، فرصتی که باید بهره برد

اصفهان- خبرنگاران- بسیاری از کسب و کارهای صنعت گردشگری در کشور و بویژه در استان اصفهان به خاطر شیوع ویروس کرونا که مردم امکان سفر ندارند با مشکل روبرو شدند ولی در این شرایط بهترین زمان برای توجه و توسعه گردشگری الکترونیک است، فرصتی که باید از آن بهره...

23 اردیبهشت 1399

جهش تولید نیازمند کاری 10 برابر سال قبل است

رحمانی گفت: بنا بر دستور رهبری باید با کار ده برابری، تولید به جایی برسد که در زندگی مردم اثر بگذارد.

21 اردیبهشت 1399

مناسبات اپیدمی ها و توریسم

بر اساس تعریف WHO سازمان بهداشت جهانی، اپیدمی به عنوان شیوع منطقه ای یک بیماری تبیین می گردد، که به شکل غیرمنتظره ای گسترش پیدا می نماید.

20 اردیبهشت 1399

ایمنی در کارگاه ساختمانی ؛ مهم ترین اصول و استانداردها

جدا از اصول فنی و مهندسی، اصول و استانداردهای ایمنی از مهم ترین جوانب کار در محیط ساختمان سازی است که هر دو طرف کارگر بر کارفرما ملزم به رعایت کردن این استانداردها هستند. در ادامه سعی شده است که با استناد به سازمان ایمنی و بهداشت شغلی، چند مورد از مهم...

19 اردیبهشت 1399

نحوه حمایت از کسب و کارهای صنعت حمل و نقل هوایی

معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری درباره برآورد میزان خسارات وارده به صنعت هوانوردی در پی شیوع ویروس کرونا گفت: با توجه به اینکه این صنعت، به ارتباطات با جهان وابسته است، میزان خسارات قابل برآورد نیست و به کل صنعت هوانوردی جهان و به طور کلی حمل و...

15 اردیبهشت 1399

روستای حیله ور، دستکندی شگفت انگیز در دامنه عروس کوه های ایران

روستای تاریخی حیله ور در 44 کیلومتری جنوب غربی تبریز، 18 کیلومتری جنوب شرقی اسکو و 2 کیلومتری غرب کندوان واقع شده است. این اثر معماری، در پای یکی از ارتفاعات شمال غربی کوهستان سهند کنده شده است و بنا به دلایل متعدد از اهمیت و موقعیت ویژه ای برخوردار...

14 اردیبهشت 1399

ویروس کرونا و ضرورت توجه به پدافند غیرعامل زیستی در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی

هرگونه آلودگی از نوع ویروسی یا میکروبی با ناقل خارج از کشور، که منجر به آسیب پذیری شود، تهدید زیستی به شمار می رود و مجموعه اقدامات پیشگیرانه به منظور مقابله با آسیب پذیری جامعه و حفظ سرمایه انسانی به عنوان پدافند غیرعامل زیستی ضروری است.

13 اردیبهشت 1399

تحویل 4500 واحد مسکونی به متقاضیان مسکن فولادشهر

خبرنگاران: رئیس شرکت عمران شهر جدید فولادشهر گفت: 4500 واحد مسکونی در شهر جدید فولادشهر به متقاضیان تحویل داده شده و کوشش می کنیم 4 هزار واحد آماده به تحویل را نیز در اختیار صاحبان این پروژه قرار دهیم.

12 اردیبهشت 1399

ویرانی هایی که کرونا از اقتصاد جهان برجای گذاشت

خبرنگاران: جدیدترین گزارش صندوق بین المللی پول درباره تاثیر کرونا بر اقتصاد نشان می دهد که خسارت های اقتصادی ویروس کرونا با هیچ بحران دیگری قابل مقایسه نیست.

10 اردیبهشت 1399

تمرینات انفرادی بازیکنان نفت مسجدسلیمان

بازیکنان تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان به صورت انفرادی، تمرینات خود را دنبال می نمایند تا از آمادگی دور نباشند.

3 اردیبهشت 1399

حل مشکل دو نرخی بودن ارز برای چینی ها، پول بلوکه در چین نداریم

به گزارش خبرنگاران، اسدالله عسگر اولادی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با اشاره به تاسیس اتاق مشترک ایران و چین در سال 2000 میلادی، اعلام کرد: در سال 2000 میلادی دو کشور ایران و چین تصمیم گرفتند اتاق مشترک بارزگانی میان دو کشور تاسیس نمایند که در آن موقع تنها...

24 فروردین 1399

خبرنگاران گوشت تنظیم بازار در خراسان رضوی توزیع شد

مشهد- خبرنگاران- مدیرکل پشتیبانی امور دام سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال تا کنون هزار و 763 تن گوشت مرغ و قرمز به منظور تنظیم بازار استان توزیع شده است.

22 فروردین 1399
تعداد: (165)