شفاف سازی باشگاه پرسپولیس در خصوص زمان قرارداد با بازیکنان جدید

به گزارش مجله زیبایی زندگی، به گزارش خبرنگاران، امیر علی حسینی در تبادل نظر با رسانه رسمی باشگاه شرح کاملی را درباره ابهام های پیش آمده درباره قرارداد بازیکنان جدید و موضوع شکایت باشگاه النصرعربستان ارائه کرد.

شفاف سازی باشگاه پرسپولیس در خصوص زمان قرارداد با بازیکنان جدید

وی گفت: قبل از هرچیز باید بگویم تا همین لحظه که بنده با شما صحبت می کنم. هیچ نامه، ایمیل و تماسی از طرف کنفدراسیون فوتبال آسیا نداشته ایم که درباره طرح شکایت مطلبی را اعلام نمایند یا شرحی بخواهند. طبعا اگر ابهامی وجود داشته باشد باید از طرف مقابل هم لایحه یا شرح بخواهند.

در مرحله بعد باید بگویم، حکمی که کمیته انضباطی فیفا در پرونده آقای برانکو ابلاغ کرد، چه در فدراسیون فوتبال و چه در باشگاه برای چند بار مورد آنالیز نهاده شد و در خبرها هم دیدیم که فعالان حقوقی فوتبال کشور نیز به این موضوع ورود نموده اند و تا این جا تردید و ابهامی مطرح نشده است.

مدیر امور بین الملل پرسپولیس ادامه داد: همه چیز کاملا شفاف است و تا به امروز چند بار هم اعلام شده است ولی با توجه به تماس های رسانه ای و نگرانی های طرفداران، روال کاری که طی شد را شرح می دهم، هر چند فدراسیون فوتبال روز یازدهم مهر، بیانیه کاملی را در این باره صادر کرد.

رای کمیته انضباطی فیفا در تاریخ ششم آگوست (16 مرداد) صادر ولی در تاریخ 12 آگوست (22 مرداد) ابلاغ شد. طبق مقررات فیفا، تاریخ ابلاغ ملاک عمل قرار می گیرد. بند3 این رای به صراحت می گوید: به باشگاه بدهکار 30 روز از تاریخ ابلاغ ، فرصت داده می گردد که کل بدهی خود به طلبکار را پرداخت کند. چنانچه این وجوه در این مدت قانونی پرداخت نگردد، پنجره جابجایی بازیکنان تا روز پرداخت بسته باقی خواهد ماند. پس در نتیجه باشگاه قبل از بسته شدن پنجره جابجایی، در مهلت قانونی که داشته است نسبت به جذب و ثبت بازیکنان جدید اقدام کرد.

برای این امر از سوی فدراسیون فوتبال ایران و فیفا هیچ منعی وجود نداشته است. باشگاه پرسپولیس طبق ضوابط و دستور العمل ها و با استفاده از حقوق قانونی خود بازیکنان جدید را به خدمت گرفت و تمام اقدام ها چند روز مانده به سرانجام 30 روز صورت گرفته بود. تیم فوتبال پرسپولیس، یک روز قبل از 22 شهریور با تمام بازیکنان در قطر حضور داشت. حتی مراحل ثبت نام بازیکنان در سامانه لیگ قهرمانان آسیا را قبل از سرانجام سفر به وسیله فدراسیون فوتبال و پس از تایید آن ها انجام داده بودیم.

کوچکترین ابهامی وجود ندارد که تا 21 شهریور هیچ منع و محرومیتی از سوی فیفا برای پرسپولیس، وجود نداشت. هیچ بازیکنی هم بعد از این تاریخ به لیست تیم اضافه نشد. هیچ فعالیت جابجاییی، بعد از این تاریخ صورت نگرفت. همان طور که در بیانیه فدراسیون فوتبال ایران هم به این موارد اشاره شد.

وی خاطر نشان کرد: در این موارد، هر آن چه غیر از این مطرح شده باشد کذب محض است. شروع محرومیت پرسپولیس و همچنین تاریخ معرفی بازیکنان به کنفدراسیون هم معلوم است.

حسینی در خصوص مباحث مطرح شده درباره بند 4 حکم صادره از سوی فیفا در خصوص مطالبات برانکو، می گوید: تمام محدودیت هایی که در این حکم آمده است از 30 روز بعد از ابلاغ آن یعنی از همان 22 شهریور شروع می گردد. در بند 4 هم غیر از این نیست. در این بند تاکید می گردد که چنانچه در مهلت قانونی، پرداخت به طلبکار انجام نگردد یا سندهای مربوط به پرداخت برای فدراسیون فوتبال و دبیرخانه و کمیته انضباطی فیفا ارسال نگردد محرومیت از ثبت بازیکنان ملی و بین المللی به صورت اتوماتیک از سرانجام این مهلت، توسط فدراسیون فوتبال ایران اعمال خواهد شد و به رای آینده احتیاج نخواهد داشت. همچنین امکان نادیده دریافت محرومیت با دستور موقت را سلب نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 آبان 1399 بروزرسانی: 17 آبان 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1277

به "شفاف سازی باشگاه پرسپولیس در خصوص زمان قرارداد با بازیکنان جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شفاف سازی باشگاه پرسپولیس در خصوص زمان قرارداد با بازیکنان جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید