محاکمه لجین الهذلول ازسرگرفته می گردد

به گزارش مجله زیبایی زندگی، خواهر لجین الهذلول، فعال زن محبوس سعودی اظهار داشت که امروز (چهارشنبه) محاکمه خواهرش ازسرگفته خواهد شد که این امر یک ماه بعد از اعتصاب غذای وی در اعتراض به عدم تماس منظم با خانواده اش صورت می گیرد.

محاکمه لجین الهذلول ازسرگرفته می گردد

به نقل از القدس العربی، لینا الهذلول، خواهر لجین الهذلول، فعال زن محبوس سعودی در توئیت انگلیسی نوشت: آگاه گشتیم که جلسه محاکمه لجین الهذلول امروز چهارشنبه برگزار می گردد.

یک منبع نزدیک به خانواده این فعال نیز گفت که مسئولان قضائی زمان این جلسه را معین ننموده اند.

همزمان، لین معلوف، مدیر، مدیر پژوهش های خاورمیانه در سازمان عفو بین الملل گفت که تنها تصمیم عادلانه ای که می تواند از این محاکمه صادر گردد، آزادی لجین الهذلول به صورت هرچه سریع تر و بدون پیش شرط است. او مجرم نیست، بلکه مدافع حقوق بشری است که صرفاً به دلیل جسارت درخواست برای تغییر، در حال مجازات است.

مسئولان عربستانی نسبت به ازسرگیری محاکمه وی هنوز واکنشی نشان نداده اند.

در 26 اکتبر امسال، الهذلول برای درخواست جهت اجازه به وی برای تماس منظم با خانواده اش دست به اعتصاب غذا زد.

الهذلول 31 ساله با حدود 10 فعال زن دیگر در مه 2018 بازداشت شدند که بازداشت آنها چند هفته قبل از اجازه به زنان برای رانندگی کردن انجام شد.

بعضی از این زنان به صورت مشروط آزاد شدند، اما بازداشت الهذلول و چند زن دیگر ادامه یافت.

رسانه های وابسته به دولت عربستان الهذلول و دیگر فعالان زن بازداشتی را به خیانت متهم می نمایند، در حالی که خانواده وی می گویند که او در حین بازداشتش در معرض تعرض جنسی، شکنجه و شوکر برقی قرار گرفته است.

الهذلول سعود القطحانی، مشاور سابق دفتر پادشاهی عربستان را به این امر متهم کرد که وی را به تجاوز و کشتنش تهدید نموده است، اما مسئولان عربستانی شدیداً این اتهام ها را رد کردند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 8 دی 1399 بروزرسانی: 8 دی 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1385

به "محاکمه لجین الهذلول ازسرگرفته می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محاکمه لجین الهذلول ازسرگرفته می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید