محکومیت بحرین در مجلس اروپا

به گزارش مجله زیبایی زندگی، گروه دنیا، مجلس اروپا در نشست روز پنجشنبه خود پیش نویس قطعنامه ای را تصویب کرد که در آن بحرین را به دلیل اقدامات ضد حقوق بشری، محکوم می نماید.به گزارش سایت رسمی مجلس اروپا، اعضای این نهاد قانونگذاری اروپایی بشدت نگران شرایط فعالان حقوق بشر در بحرین هستند که در یک دهه ای که از انقلاب مردم این کشور علیه پادشاهی بحرین می گذرد، متحمل فشارهای فراوانی شده اند.

محکومیت بحرین در مجلس اروپا

با ما سفر کنید و با شرایط تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

بنا بر این گزارش، بازداشت های فعالان حقوق بشری همچنان ادامه دارد، مجازات اعدام این افراد در حال اعمال است و آزار و اذیت خانواده ها و فعالانی که به هر دلیلی هنوز زندانی نشده اند نیز به طور گسترده در این کشور کوچک حاشیه خلیج فارس مشاهده می گردد. پیش نویس این قطعنامه به طور خاص مجازات اعدام برای محمد رمضان و حسین علی موسی، دو فعال حقوق بشری بحرین را محکوم نموده و از پادشاهی این کشور خواسته است در یک دادرسی مجدد، این حکم را به گونه ای تخفیف دهد که مطابق استانداردهای بین المللی باشد. این بیانیه همچنین وجود شکنجه ها در بحرین را محکوم نموده و خواهان آزادی بی قید و شرط تمامی مدافعان حقوق بشر در بحرین شده است. پیش نویس این قطعنامه با 633 رأی موافق، 11 رأی مخالف و 45 رأی ممتنع از مجموع 689 رأی به تصویب رسید. با این حال وزارت خارجه بحرین اتهامات وارده از سوی مجلس اروپا را رد و تصویب چنین پیش نویسی را محکوم کرد. این در حالی است که به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، روز پنجشنبه همزمان با تصویب پیش نویس ضد بحرینی در مجلس اروپا، سازمان های حقوقی دیده بان حقوق بشر و مؤسسه حقوق و دموکراسی بحرین که دفتر آن در لندن است، گفت که نیروهای امنیتی بحرین بچه ها بازداشت شده در اعتراضات سالگرد انتفاضه 2011 را کتک زده و آنها را به تجاوز و استفاده از شوک الکتریکی تهدید نموده است. بنا بر این گزارش حدود 13 کودک و نوجوان 11 تا 17 ساله در اوایل و اواسط فوریه سال جاری که مسئولان بحرینی کوشش می کردند تظاهرنمایندگان را از تجمع به مناسبت دهمین سالگرد انتفاضه منصرف نمایند، بازداشت شدند.

در همین ارتباط ایرنا نیز گزارش نموده است، دوشنبه گذشته سازمان حقوق بشری امریکایی های حامی دموکراسی و حقوق بشر در بحرین، خواهان آزادی شش فعال بحرینی شد که به صورت خودسرانه بازداشت شدند. این شش فعال حقوق بشری، علی مهدی عبدالحسین محمد علیوی، حسن اسد جاسم جاسم نصیف، حبیب حسن حبیب یوسف، علی احمد علی احمد فخراوی، محمد احمد علی احمد فخراوی و نوح عبدالله حسن احمد حسن العمروم هستند که بین سال های 2011 تا 2015 توسط نیروهای امنیتی این کشور بازداشت شدند. ماه نوامبر گذشته نیز کمیته کاری بازداشت های خودسرانه سازمان ملل متحد، تأکید نموده بود که از این افراد زیر شکنجه اعتراف گرفته شده و موارد متعدد حقوق آنها توسط مقام های بحرینی نقض شده است. کمیته کاری سازمان ملل متحد همچنین از دولت بحرین خواست تا تحقیق کامل و مستقلی را در خصوص شرایط محرومیت از آزادی این شش نفر که همچنان در زندان مرکزی الجو نگهداری می شوند با هدف پاسخگویی کسانی که مرتکب این کار شده اند، انجام دهد.

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 15 فروردین 1400 بروزرسانی: 15 فروردین 1400 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1570

به "محکومیت بحرین در مجلس اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محکومیت بحرین در مجلس اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید