مقاله: دانستنی ها و راهنمای مسافرتی به هاوانا کوبا

به گزارش مجله زیبایی زندگی، همان طور که می دانید ساخت این بنا، با تاثیر از ساختمان کاپیتول ایالات متحده در واشنگتن شروع شده است. پله های سنگی بزرگ، بال های کلاسیک، و گنبدهای بلند از جمله ویژگی های منحصر به فرد این بنا به شمار می فرایند. قبل از انقلاب 1959، این ساختمان مقر اصلی کنگره کوبا بوده است. افلاک نما، کتابخانه ملی، و فرهنگستان علوم از جمله مکان های زیبا و مجذوب کنندهی هستند که دیوار ها و سقف های آن با دکوراسیون نئو کلاسیک مزین گشته اند.

مقاله: دانستنی ها و راهنمای مسافرتی به هاوانا کوبا

موزه ای کوچک و بی نهایت مجذوب کننده در شهر هاوانای کوبا قرار گرفته است که به علت آثار هنری مجذوب کنندهی که دارد برای ساخت آن هزینه بسیار صرف شده است. در واقع در این موزه می توانید هنر مدرن کوبا را مشاهده کنید.

مسافر و نویسنده مشهور دنیا ارنست همینگوی چیزی در حدود 20 سال از عمر خود را در کوبا به سر برده است. گفتنی است که وی بیشتر اوقات خود را در خانه سپری کرده و به نوشتن آثاری معروف پرداخته است. در حال حاضر، منزل او به عنوان یکی از بزرگترین موزه های کوبا در نظر گرفته شده است که همه ساله خیل عظیمی از عاشقان وی، برای تماشا این موزه بدان جا می فرایند. در این موزه، ماشین تحریری که کتاب پیرمرد و دریا با آن نوشته شده است و بعلاوه 8000 جلد کتاب از کتابخانه وی، نگهداری می شوند. پلاک های یادبود این نویسنده بزرگ در منطقه ها و بنادر اصلی کوبا یافت می شود.

در زمان های گذشته، هاوانا (میراث دنیای یونسکو) یکی از بنادر نیروی دریایی اسپانیا بوده است. بخش شمال شرقی این شهر دارای بافتی قدیمی و منحصر به فرد است که قدمت آن به قرن 16 ام میلادی باز می شود. در واقع، شواهد تاریخی موجود در شهر، نشان از قدمت دیرینه و فرهنگ غنی آن است. دیوارهای دفاعی شهر هنوز هم در خیابان های باریک راسخ هستند. در گذشته، این دیوارها برای جلوگیری از حملات دزدان دریایی ساخته شده اند. پنج مورد از میادین این شهر به سبک کاملا اروپایی ساخته شده اند که نمای خارجی باروک کوبا مشرف بر آن ها است. میدان کلیسای جامع، یکی از مهم ترین میادین موجود است که در خیابان های اطراف آن، بازار های کتاب و کافه های متعددی به چشم می خورد.

منبع مقاله: دانستنی ها و راهنمای مسافرتی به هاوانا کوبا

انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1907

به "مقاله: دانستنی ها و راهنمای مسافرتی به هاوانا کوبا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: دانستنی ها و راهنمای مسافرتی به هاوانا کوبا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید