نبود درک علمی از گردشگری از مسائل عمده این حوزه در کردستان است

به گزارش مجله زیبایی زندگی، دبیر اجرایی اولین همایش گردشگری توسعه گفت: از مسائل عمده حوزه گردشگری در کردستان نبود درک علمی از گردشگری است که در این راستا دانشگاه کردستان با هدف حذف نگاه سطحی از گردشگری و جایگزین کردن نگاه علمی اقدام به برگزاری این همایش نموده است.

نبود درک علمی از گردشگری از مسائل عمده این حوزه در کردستان است

به گزارش مجله زیبایی زندگی منطقه کردستان، خبات نسائی امروز(10مهرماه) در آیین افتتاحیه نخستین همایش گردشگری و توسعه در دانشگاه کردستان، با اشاره به اینکه گردشگری یکی از مزیت های عمده استان کردستان است، اظهار کرد: با وجود نگاه غیر علمی و سطحی به آن و تزریق سرمایه هایی با دید برداشت کوتاه مدت چالشی روز افزون برای آن ایجاد نموده است.

وی توضیح داد: امیدواریم این همایش بتواند نگاهی علمی همه جانبه و صریح به این حوزه داشته باشد، شرایط خاص کشور و خشک شدن چشمه های درآمدی اگر چه فرصتی بی بدیل برای توسعه بخش های مغفول از جمله گردشگری را فراهم نموده، لیکن این فرصت با استفاده غیر علمی و بیش از ظرفیت تحمل می تواند هزینه هایی را در بلند مدت تحمیل کند که جبران ناپذیر باشد.

دبیر اجرایی همایش گردشگری توسعه، اعلام کرد: کردستان در طول تاریخ مظلوم بوده لیکن این مظلومیت با نگاه جاهلانه به توسعه می تواند حالتی مظاعف یابد، فشار بیش از اندازه به طبیعت کردستان، بافت های روستایی پرقدمت و دریاچه های در بستر پسماند،نگرانی های جدی را شکل داده است.

نسائی اظهار داشت: از مسائل عمده این حوزه در کردستان نبود درک علمی از گردشگری است که در این راستا دانشگاه کردستان با هدف حذف نگاه سطحی از گردشگری و جایگزین کردن نگاه علمی اقدام به برگزاری این همایش نموده است.

گفتنی است نخستین همایش بین المللی گردشگری و توسعه با همکاری دانشگاه پلی تکنیک سلیمانیه از امروز در دانشگاه کردستان شروع و تا فردا با برگزاری پنل و کارگاه های تخصصی ادامه خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 آبان 1398 بروزرسانی: 15 آبان 1398 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 419

به "نبود درک علمی از گردشگری از مسائل عمده این حوزه در کردستان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نبود درک علمی از گردشگری از مسائل عمده این حوزه در کردستان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید