تور آلمان ارزان: کدام شهرهای آلمان برای تحصیل مناسب هستند؟

به گزارش مجله زیبایی زندگی، با توجه به مزایای تحصیل در شهرهای آلمان، سال هاست این کشور مقصد مهاجرت تحصیلی بسیاری از علاقمندان قرار گرفته است. پیش از درخواست پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آلمان باید در انتخاب شهر و موسسه آموزشی مناسب دقت و مطالعه کرد. جهت یافتن پاسخ مناسب برای سوال خود کدام شهرهای آلمان برای تحصیل مناسب هستند؟ پیش از اقدام برای تحصیل در آلمان با ما در سایت موسسه اعزام دانشجو خبرنگاران همراه باشید.

تور آلمان ارزان: کدام شهرهای آلمان برای تحصیل مناسب هستند؟

با تور آلمان ارزان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ آلمان دیدن کنید.

برترین شهرهای آلمان برای تحصیل

بازار اقتصادی جهانی با نیروی کار متخصص، سرمایه گذاری های کلان، سطح پایین فساد، و نوآوری، کشور آلمان را به بزرگ ترین و قدرتمندترین اقتصاد ملی در اروپا و یکی از چهار تولیدنماینده بزرگ جهان تبدیل نموده است. سال ها پیش کشور آلمان کمبود نیروی کار را با دعوت کارگر مهمان به ویژه از ترکیه و یوگسلاوی سابق پوشش داد؛ امروز هم این کشور آغوش گگردده ای برای کارگران متخصص و متقاضیان مهاجرت تحصیلی دارد.

کشور آلمان یکی از قدرتمندترین کشورهای اروپایی با مرکز برلین است که فضای پیشرفت را برای مهاجران نیز آماده نموده است. مهاجرت تحصیلی به عنوان یکی از روش های مهاجرت به آلمان رویای بسیاری از متقاضیان مهاجرت تحصیلی بوده است؛ کیفیت آموزش، امکان تحصیل رایگان در آلمان برای دانشجویان بین المللی، اعتبار مدارک و فرصت های شغلی بی شمار پس از فارغ التحصیلی از جمله مزایای تحصیل در آلمان است.

تَعَدد دانشگاه ها در شهرهای آلمان به نسبت وسعت این سرزمین، نشان از توجه دولت به امر آموزش عالی و جذب علاقمندان مهاجرت تحصیلی دارد. بیش از 370 مرکز آموزش عالی در شهرهای آلمان پراکنده شده که امکان تحصیل به زبان های آلمانی و انگلیسی را برای دانشجویان بین المللی ایجاد نموده اند.

تحصیل در شهرهای آلمان تجربه فوق العاده ای برای دانشجویان بین المللی است. این کشورِ اروپای غربی از نظر منظره ها طبیعی و رفاه اجتماعی برای زندگی آموزشگاهک بسیار مناسب است. شهرهای آلمان (و به ویژه شهرهای کوچکتر) میزبان تعدادی بنای قدیمی در قالب قلعه و خیابان های سنگفرشی هستند که قدمت و شکوه معماری باستان را به نمایش گذاشته اند و تجسمی افسانه ای از تاریخ را در فکر مخاطب یادآور می شوند.

فارغ از انتخاب شما برای مقصد مهاجرت تحصیلی، و صرف نظر از فرهنگ و تاریخ حیرت انگیز این کشور، در تمام دانشگاه ها و شهرهای آلمان امنیت، ثبات اقتصادی و سیاسی و آموزش مجموعه ای از مهارت های لازم برای موفقیت را تجربه خواهید کرد.

تحصیل در آلمان احتیاج به ارائه مدارک مشخصی برای اخذ پذیرش تحصیلی دارد. اما پیش از اقدام برای این مراحل، باید شرایط زندگی دانشجویی در این کشور را سنجید. با توجه به قوانین آموزش عالی آلمان، دانشجویان بین المللی اجازه کار همزمان با تحصیل را دارند؛ با این حساب اگر متقاضی تمایل به کار دانشجویی حین تحصیل داشته باشد، باید شهر محل زندگی را درست انتخاب کرد.

با توجه عوامل انتخاب مقصد مهاجرت تحصیلی از میان شهرهای آلمان، در ادامه این بخش از مجله موسسه اعزام دانشجو خبرنگاران به معرفی برترین شهرهای آلمان برای تحصیل از نگاه موسسات رتبه بندی آموزشگاهک می پردازیم.

تحصیل در مونیخ

با توجه با شرایط رو به رشد شهرهای آلمان به عنوان یک مقصد مهاجرت تحصیلی و مطالعاتی بین المللی، تنها نام 5 شهر از این کشور در آخرین رتبه بندی برترین شهرهای دانشجویی QS دیده می گردد؛ شهر مونیخ (با تلفظ صحیح آلمانی مونشن) با صعود دو رتبه ای در جایگاه چهارم برترین شهرهای دانشجویی قرار گرفته است.

بر اساس یک نظرسنجی جهانی از دانشجویان مشغول به تحصیل در آلمان، به علت ارزان بودن هزینه های زندگی، سهولت رفت وآمد، زندگی شبانه و فضایی محبت آمیز، شهر مونیخ به عنوان محبوب ترین شهر کشور آلمان برای تحصیل انتخاب شده است.

در میان چشم اندازهای زیبای منطقه باواریا (سرزمین های جنوبی آلمان)، مونیخ به خاطر ریشه های ژرف هنر معماری در فرهنگ این کشور، گالری های هنری متعدد، قلعه های قدیمی باشکوه، شگفتی احیای هنر گوتیک و ... اعتبار بسیاری در رتبه بندی های جهانی یافته است.

دانشجویان علاقمند به تحصیل در آلمان می توانند از کاوش میان جاذبه های این شهر نظیر مونیخ رزیدنز، مارین پلاتز مونیخ رزیدنز و نیوز راتهاوس، فراونکیرشه، آسامکیرچه (کلیسای آسام) و باغ انگلیسی لذت ببرند. از جمله موسسات آموزش عالیِ آلمان مستقر در شهر مونیخ می توان به دانشگاه فنی مونیخ (با رتبه 55 جهانی)، دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان (با رتبه 66 جهانی)، و دانشگاه علوم کاربردی مونیخ اشاره نمود.

متقاضیان واجد شرایط مهاجرت تحصیلی می توانند رایگان در مونیخ تحصیل نمایند. بورسیه های دانشجویی زیادی بر اساس سطح تحصیلات و قوانین دانشگاه ها طراحی شده است؛ دانشگاه فنی مونیخ برای هر ترم بین 500 تا 1500 یورو (در هر ترم یک بار) یاری اقتصادی ارائه می دهد که به وسیله دولت باواریا ارائه می گردد. دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان هم یک دفتر به بورس تحصیلی و سازمان خدمات دانشجویی اختصاص داده است تا دانشجویان را در خصوص احتیاجهای اقتصادی خود یاری کند.

یافتن شغل دانشجویی در مونیخ به عنوان سومین شهر مهم و بزرگ آلمان چنان سخت نیست. بسیاری از مراکز دولتی و کارفرمایان مهم کشور، مرکز استان بایرن را برای استقرار و بقا انتخاب نموده اند. هزینه های زندگی در مونیخ به عنوان یکی از برترین شهرهای آلمان برای تحصیل کمی از مرکز گران تر است، با این حال مونیخ امتیاز بالایی را در شاخص کیفی زندگی و زندگی ارزان کسب نموده است.

دانشجویان مقطع کارشناسی بیشتر دانشگاه های آلمان، صرف نظر از ملیت رایگان به تحصیل می پردازند. انگیزه تحصیل رایگان همراه با فرهنگ متمایز باواریا با هم ترکیب می گردد و مونیخ را به یکی از مجذوب کننده ترین مقاصد مهاجرت تحصیلی در اروپای غربی تبدیل می نماید. افزون بر این، اقتصاد قدرتمند شهر مونیخ به همراه کمترین اندازه شاخص بیکاری در کشور، مونیخ را در صدر فهرست برترین شهرهای آلمان برای تحصیل و زندگی قرار داده است.

تحصیل در برلین

شهر برلین مرکز و اولین شهر بزرگ آلمان محسوب می گردد که روزگاری قلب تپنده روشنگری بود. شهرِ استانی برلین از نظر تاریخی مهم ترین استان و از نظر اقتصادی از مراکز مهم تجارت در اروپا به حساب می آمده است.

قطعا یکی از دلایل انتخاب یک دانشگاه برای مهاجرت تحصیلی توجه به رنک جهانی و شرایط پذیرش تحصیلی آن است. برلینِ مرکز، یکی از برترین شهرهای آلمان برای تحصیل میزبان صدها مجموعه آموزش عالی شده که شماری از آن ها در رنکینگ جهانی جایگاه مشخصی را یافته اند.

همزمان با افزایش تقاضای تحصیل در آلمان، محبوبیت تحصیل و زندگی در مرکز هم در حال افزایش است؛ نام مرکز با صعود دو رتبه ای نسبت به سال های پیشینِ رتبه بندی QS Best Student Studios در جایگاه پنجم قرار گرفته است.

با اینکه مرکز آلمان مانند شهرهایی نظیر لندن، پاریس یا بوستون قطب دانشگاهی نیست؛ اما سه مجتمع آموزش عالی مستقر در برلین در رتبه بندی جهانی QS World University Rankings حضور همیشگی دارند.

دانشگاه آزاد برلین Freie Universität Berlin با رتبه 130 جهانی، دانشگاه هومبولت برلین با رتبه جهانی 120 و دانشگاه فناوری برلین با رتبه 147 از برترین دانشگاه آلمان محسوب می شوند که در مرکز مستقر شده اند و مورد توجه علاقمندان به تحصیل در آلمان قرار گرفته اند.

مهاجرت تحصیلی به مقصد برلین می تواند به نسبت مجذوب کننده تر باشد؛ چراکه هر ساله بر تعداد برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی به ویژه در مقطع تحصیلات تکمیلی افزوده می گردد. مرکز آلمان با شاخص کیفیت زندگی بالا، هزینه زندگی ارزان، فضای لیبرال با عطر موسیقی مورد توجه علاقمندان به تحصیل در آلمان قرار گرفته و موجب صعود دو پله ای در رتبه بندی QS شده است.

تحصیل در مرکز اصلی طراحی مد، موسیقی و هنر در رقابتی تنگاتنگ با شهرهایی نظیر نیویورک یا لندن قرار گرفته است؛ چراکه کفه ترازو فرهنگ بی نظیر و بازار داغ اقتصادی به سوی برلین سنگین تر از این شهرهاست.

دانشجویان می توانند در طبیعت زیبای شهر تجدید قو ا نمایند و در پارک ها از صدای پرندگان و نجوا باد از میان شاخه های درختان لذت ببرند. از جمله مزایای مهاجرت تحصیلی به برلین بهره مندی از تخفیف های دائمی ست که به دانشجویان در گالری ها، کتابخانه ها یا فروشگاه های خرده فروشی و بزرگ، مراکز ورزشی و تفریحی، استفاده از سیستم حمل ونقل شهری و ... ارائه می گردد.

برلین یکی از برترین شهرهای آلمان برای تحصیل میزبان 20 دانشگاه خصوصی و حرفه ای و فنی و پنج دانشگاه بزرگ دولتی است. علاقمندان به تحصیل در آلمان می توانند از میان این برنامه ها تحصیل به زبان آلمانی یا انگلیسی را انتخاب نمایند و با استفاده از برنامه های انتقال دانشجو یا روابط بین المللی این کشور آینده شغلی و تحصیلی خود را تضمین نمایند.

تحصیل در اشتوتگارد

شهر اشتوتگارد مرکز استان بادن-وورتمبرگ در جنوب غربی کشور است که بر کرانه های رود نِکار(Neckar) گسترده شده است. اشتوتگارد ششمین شهر بزرگ آلمان و یکی از امن ترین شهرهای جهان است که بعد از نورنبرگ در رتبه دوم امنیت قرار گرفته است.

این شهر به عنوان یکی از قوی ترین منطقه ها صنعتی ، محیطی ایده آل برای تحصیل و پیشرفت شغلی خود به دانشجویان (به ویژه دانشجویان رشته مهندسی) ارائه می دهد. اشتوتگارد یکی از صنعتی ترین شهرهای جهان است که میزبان شرکت های بزرگ خودرو و ماشین سازی شده است. به همین علت اشتوتگارد به گهواره اتومبیل معروفیت یافته است.

برندهای نام آشنایی نظیر ایملر، مرسدس بنز، پورشه، بوش (دفتر مرکزی)، زیمنس، کوداک، لِنُوو و ... در شهر اشتوتگارد متولد شده اند. حضور فعال صنایع تخصصی در اشتوتگارد شرایط استخدام پس از فارغ التحصیلی را برای علاقمندان به تحصیل در آلمان فراهم آورده است.

ویژگی شاخص دیگر اشتوتگارد سرسبزی آن است. اشتوتگارت ده ها باغ وحش و باغ گیاه شناسی دارد و فضای تخصصی را برای مطالعه گونه های جانوری و گیاهی ایجاد نموده است. علاقه مندان مهاجرت تحصیلی برای مطالعه در رشته های این مجموعه گزینه های بسیاری در این شهر برای ادامه تحصیل دارند.

اما جدا از زیبایی های خوش رنگ ولعاب طبیعت اشتوتگارد، دانشجویان می توانند در رویدادهای فرهنگی بی شماری مانند نمایش های فیلارمونیک یا اپرا، جشنواره های باله یا نمایشگاه ها شرکت نمایند. اسنوبورد، اسکی و پیاده روی از جمله فعالیت های مورد علاقه شهروندان اشتوتگاردی است.

بر اساس رتبه بندی QS اشتوتگارت در رتبه 68 برترین شهر دانشجویی واقع شده است. یکی از برترین دانشگاه های آلمان دانشگاه اشتوتگارت است که رتبه 85 را در شاخص فعالیت های کارفرماها و رتبه هفدهم را در شاخص ارزان بودن استطاعت کسب نموده است.

متقاضیان مهاجرت تحصیلی می توانند در برنامه های تحصیلی ترکیبی میان رشته ای در علوم مهندسی، علوم طبیعی، علوم انسانی، فرهنگی و اجتماعی به تحصیل بپردازند. دانشگاه هوهنهایم و دانشگاه رسانه ای اشتوتگارت نیز برترین دانشگاه های آلمان در شهر اشتوتگارت محسوب می شوند.

هزینه زندگی در اشتوتگارت به نسبت دیگر شهرهای هم رده بسیار مناسب است. زندگی در اشتوتگارت هزینه های معقولی برای یک زندگی با کیفیت دارد؛ به طوری که بالاترین امتیاز را برای ارزان بودن در میان سه شهر میزبان مهاجرت تحصیلی به آلمان پس از مونیخ، برلین کسب نموده و در آخرین رتبه بندی QS در جایگاه هفدهم قرار گرفته است.

البته باید توجه داشت که بعضی دانشگاه های مستقر در این شهر برای دانشجویان بین المللی شهریه در نظر گرفته اند. میانگین شهریه دانشگاه های استان بادن-وورتمبرگ برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا 1670 یورو در هر ترم (حدود1960 دلار) تخمین شده می گردد؛ با این وجود، هزینه تحصیل در آلمان هنوز هم بسیار کمتر از شهرهای میزبان مهاجرت تحصیلی مانند انگلیس یا ایالات متحده است.

فرانکفورت

شهر فرانکفورت که در گویش قوم ژرمن فرانک ها را به خاطر می آورد، از مهم ترین شهرهای امپراتوری روم بود که در سال 1866 حاکمیت مستقل خود را از دست داد و تابع آلمان امروزی شد؛ بنابراین تماشا بازمانده هایی از تاریخ رم در این شهر چندان تعجب آور نیست. فرانکفورت بزرگ ترین شهر استان هسن و پنجمین شهر بزرگ کشور آلمان است که یکی از ثروتمندترین شهرهای اروپا به شمار میرود.

فرانکفورت مرکز فرهنگ، ادبیات و بعلاوه قطب اقتصادی بانکی آلمان است که فرصت های بسیار مناسبی را برای فارغ التحصیلان دانشگاه های آلمان ایجاد نموده است. معروفیت فرانکفورت در میان علاقمندان ادبیات و فلسفه به علت شکل گیری مکتب فرانکورت است؛ نظریه انتقادی مکتب فرانکفورت فلسفه علوم اجتماعی، جامعه شناسی و نظریه اجتماعی نئومارکسیستی را مورد آنالیز قرار داده است.

فرانکفورت یک انتخاب عالی برای علاقه مندان مهاجرت تحصیلی در رشته های اقتصادی یا بازرگانی است. این شهر تمرکز زیادی در مراکز تجاری و گردشگری دارد که به اقتصاد ملی یاری شایانی می نمایند و بعلاوه فرصت کسب تجربه و دانش لازم در جهانی تجارت را در اختیار دانشجویان این رشته قرار می دهد.

فرانکفورت یکی از برترین شهرهای آلمان برای تحصیل میزبان بعضی از دانشگاه های آلمان با رتبه عالی در اروپا و جهان است؛ دو انستیتوی بازرگانی که عبارتند از دانشکده بازرگانی گوته دانشگاه گوته فرانکفورت و دانشکده اقتصادی و مدیریت فرانکفورت به عنوان برترین های این رشته شناخته شده اند.

دانشگاه گوته و دانشگاه علوم کاربردی فراکفورت دو مورد از برترین دانشگاه های آلمان هستند که در فرانکفورت مستقر شده اند. علاقمندان به مهاجرت تحصیلی می توانند با دریافت پذیرش تحصیلی از این دو مجموعه آموزش عالی به زبان های انگلیسی و آلمانی تحصیل نمایند.

درسدن

شهرهای آلمان پر از یادمان هایی شگرف از تاریخ است و درسدن زیبا نیز از این قافله جای نمانده است. در هر یک از جاذبه های تماشای درسدن که بروید قطعا شکل و نمایی از تاریخ را مطالعه خواهید کرد. گذر رود الب از درون شهر، زیبایی بی نظیر آن را کامل می نماید؛ تا جایی که درسدن اغلب فلورانس روی اِلب نامیده می گردد.

درسدن یکی از برترین شهرهای آلمان برای تحصیل میزبان دانشگاه های عالی و با کلاس جهانی است که برترین شرایط را برای یادگیری و پیشرفت برای علاقمه مندان به تحصیل در آلمان فراهم می نمایند. در دانشگاه های معتبر درسدن ، دانشجویان می توانند با شرکت در برنامه های کارآموزی متعدد دانش و مهارت های عملی در تخصص خود بدست آورند.

اقامت در درسدن به نسبت دیگر کلان شهرهای گفته شده تا این بخش از مقاله مجله موسسه اعزام دانشجو خبرنگاران ، ارزان تر است. دانشجویان به وسیله سازمان های دانشجویی مانند Studentenwerk در شهر درسدن می توانند از شرایط و فرصت های مختلف یافتن مسکن دانشجوی بهره مند شوند.

دانشجویان بین المللی در درسدن با شهری متنوع و پر از فرهنگ و تاریخ روبه رو می شوند. به وسیله پروژه های مشترک و فعالیت های فوق برنامه دانشجویان بین المللی می توانند روابط پژوهشی محبت آمیز جهانی با تعداد زیادی از دانشجویان دیگر در رشته خودشان برقرار نمایند.

دانشگاه فناوری درسدن، دانشگاه علوم کاربردی درسدن، آموزشگاه هنرهای زیبا، کالج موسیقی کارل ماریا ون وِبِر و مدرسه پایکوبی پالوکا از مهم ترین دانشگاه های آلمان مستقر در این شهر محسوب می شوند که قدمتی طولانی و آوازه ای خوش در رشته های تخصصی خود دارند.

آخن

آخن شهری فرهنگی است که از نظر نوآوری و فناوری رونق دارد. این شهر کوچک به عنوان یکی از برترین شهرهای آلمان برای تحصیل، در نزدیکی مرزهای آلمان با کشورهای بلژیک و هلند است. آخن در اصل با تماشای های بی شمار تاریخی و فرهنگی جالب توجه جاذبه ای فعال برای دانشجویان بین المللی است. برای مثال کلیسای جامع آخن اولین مکان تماشای آلمان بود که در سال 1978 به عنوان میراث جهانی یونسکو شناخته شد.

دانشگاه های آخن به کیفیت علمی بالا و مدارک فارغ التحصیلی معتبر و برجسته خود شناخته شده اند. آخن، مرکز مهمی برای دانشجویانی است که به مطالعه علم و فناوری علاقه مند هستند. یکی از مشهورترین دانشگاه های آلمان در این شهر دانشگاه فنی آخن RWTH است که در صدر بزرگ ترین دانشگاه های آلمان در رشته های فنی و مهندسی به شمار می رود.

دانشگاه علوم کاربردی آخن FH هم یکی دیگر از برترین دانشگاه های آلمان است که با ده دانشکده میزبان متقاضیان مهاجرت تحصیلی می گردد. دانشکده ها و موسسات آموزش عالی این مجموعه از برترین مراکز تحقیقاتی آلمان برشمرده می شوند.

در کنار کیفیت آموزش در موسسات آموزشی، ارزان بودن نیز مزیت بزرگی ست که برای انتخاب این شهر به عنوان یکی از شهرهای آلمان برای تحصیل تاثیرگذار بوده است. اگرچه همه چیز آن طور که انتظار می رود ارزان نیست، اما هنوز هم آخن ارزان تر از بسیاری از شهرهای آلمان است.

از آن جایی که بلژیک و هلند در نزدیکی آخن قرار دارند، برای تجربه کمی ماجراجویی می توانید به راحتی با قطار به شهرهای مرزی این کشورها سری بزنید. در مجموع، آخن مقصدی ایده آل برای علاقمندان به تحصیل در آلمان محسوب می گردد که تمایل به تحصیل و زندگی در یک شهر فرهنگی دارند. با اینکه آخن شهر چندان بزرگی نیست، اما برای تحصیل و زندگی مقصدی مناسب محسوب می گردد.

بن

شهر استانی بُن در کرانه های رود راین بزرگ ترین کلانشهر منطقه است که یک شهر دانشگاهی مشهور به شمار میرود. علاقمندان تحصیل در آلمان با انتخاب بن می توانند در محل تولد آهنگساز معروف لودویگ ون بتهوون تجربه کسب نمایند.

موزه بتهوون هاوس در مرکز شهر یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری است که مهاجرت تحصیلی به یک شهر فرهنگی را به سطح کاملاً متفاوتی می برد. این شهر به ویژه برای دانشجویانی که عاشق پیاده روی هستند، مقصد شگفت انگیزی است؛ اطراف Siebengebirge منطقه ای متشکل از بیش از 40 تپه پر از جنگل ها و باغ های انگور بن را به یکی از مناسب ترین شهرهای آلمان برای تحصیل تبدیل نموده است.

دانشگاه بُن مقر بنیاد پژوهش آلمان یکی از مهم ترین دانشگاه های آلمان است که در رتبه بندی دانشگاه های جهان QS رده 243 جهان و رتبه چهاردهم ملی آلمان را کسب نموده است. این دانشگاه که در 18 اکتبر سال 1818 تاسیس شده، میزبان چهره های نام آوری همانند پاپ بندیکت شانزدهم، کارل مارکس، فریدریش نیچه، جوزف شامپیتر و یوزف گوبلز دانش آموختگان و استادان دانشگاه بن بوده است.

هامبورگ

شهر استانی هامبورگ دومین شهر بزرگ آلمان و بعلاوه هشتمین در اتحادیه اروپاست که میزبان 188 موسسه آموزش عالی شده است. در هامبورگ می توانید دانشگاه های مشهور بی شماری را پیدا کنید که برای هزاران دانشجو از سراسر جهان پذیرش تحصیلی صادر می نماید.

معمولا هر رشته مورد علاقه مخاطبان چه در شاخه علوم اجتماعی، هنر، موسیقی و چه در شاخه های مهندسی یا طراحی باشد، می توانید حداقل یک برنامه تحصیلی را در دانشگاه های هامبورگ پیدا کرد. این یکی از دلایلی ست که هامبورگ در فهرست برترین شهرهای آلمان برای تحصیل قرار گرفته است.

دانشگاه ها تجهیزات و امکانات پیشرفته ای را برای دانشجویان ارائه می دهد تا مهارت های خود را از استادان و مدرسان برجسته آموزش ببینند. اگرچه بیشتر دوره ها در هامبورگ به زبان آلمانی است، اما تعداد زیادی از برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی نیز برگزار می گردد.

شهر هامبورگ بیش از 2000 پل دارد که بیش از مجموع پل های موجود در شهرهای آمستردام و ونیز است. پل های افراشته بر فراز رود راین و شاخاب های وابسته به آن به مجذوب کنندهیت های شهر بسیار افزوده است.

دانشگاه هلومت اشمیت، دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ، دانشگاه هافن سیتی، دانشگاه فنی هامبورگ، دانشگاه هنرهای زیبا هامبورگ و آموزشگاه موسیقی و تئاتر هامبورگ از جمله برترین دانشگاه های آلمان در شهر هامبورگ هستند که برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی هم پذیرش تحصیلی صادر می نمایند.

کلن

کلن بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر استان نوردراین-وستفالن (NRW) و چهارمین شهر پرجمعیت آلمان است و با 3.6 میلیون نفر جمعیت در منطقه شهری پرجمعیت ترین شهر در کلان شهر راین-روهر و راینلند محسوب می گردد.

کلن که در ساحل رود راین واقع شده، در فاصله 35 کیلومتری جنوب شرقی مرکز استان NRW دوسلدورف و 25 کیلومتری شمال غربی بن قرار گرفته است. کلن به فضای پر جنب و دانشجویی در گرایش های متعدد موسیقی، فرهنگی و پزشکی شناخته شده است.

این شهر تاریخی به ویژه برای دانشجویان بین المللی مجذوب کنندهیت های بسیاری دارد؛ چراکه علاقمندان به مهاجرت تحصلی با هزینه زندگی ارزان تحصیل در آلمان را تجربه می نمایند و از کیفیت آموزشی بی نظیر آن بهره مند می شوند.

در قرون وسطی کلن به یک مرکز مهم هنری و یادگیری تبدیل شد و هنوز هم میراث غنی خود را در یادمان های تاریخی به نمایش می گذارد. با وجود اینکه مرکز شهر در طول جنگ جهانی دوم به طور کامل ویران شد، اما هنوز هم کلن رفاع اجتماعی و به طور کلی کیفیت زندگی مناسبی را در اختیار شهروندان قرار می دهد.

دانشگاه کلن ششمین دانشگاه تاسیس شده در اروپای مرکزی بود و تجربه علمی آن، دانشگاه و شهرش را از دیگران متمایز نموده است. دانشگاه کلن و دانشگاه ورزشی آلمان کلن از دانشگاه های ملی دولتی بر شمرده می شوند و دانشکده علوم کاربردی و کالج بین المللی طراحی کلن از کالج های دولتی و ملی مستقر در کلن هستند.

دانشگاه موسیقی و پایکوبی کلن، فرهنگستان هنرهای رسانه ای کلن، دانشگاه علمی کاربردی کاتولیک و کالج تجارت کلن، مدرسه بین المللی فیلم، دانشگاه Rhenish، دانشگاه Fresenius از موسسات آموزش عالی شهر کلن هستند.

از جمله مهم ترین موسسات تحقیقاتی در این شهر می توان به مرکز هوافضای آلمان، مرکز فضانوردی و آژانس فضایی اروپا، کالج علوم ورزشی اروپا (ECSS) موسسه ماکس پلانک برای زیست شناسی، موسسه ماکس پلانک برای مطالعه جامع موسسه تحقیقات عصبی ماکس پلانک، موسسه ماکس پلانک برای تحقیقات اصلاح نباتات و انستیتوی فیزیک هسته ای اشاره نمود.

لایپزیگ

آخرین شهر در فهرست مناسب ترین و برترین شهرهای آلمان برای تحصیل شهر لایپزیگ واقع شده است که در استان استان فدرال زاکسن واقع شده است. لایپزیگ از شهرهای بزرگ و مهم شرق آلمان محسوب می گردد که در قرن 11 میلادی بنیان قرار گرفت و از همان شروع تاسیس به مرکز تجاری و شهر نمایشگاهی مشهور شده بود. امروزه هم فعالیت های تجاری و نمایشگاهی آن در قالب نمایشگاه های بین المللی کتاب و خودرو ادامه دارد.

چشم اندازهای زیبای لایپزیگ همراه با نفوذش در موسیقی و هنر آن را به شهری فعال در فرهنگ و گردشگری تبدیل نموده است. زندگی در لایپزیگ برای افرادی که از ترافیک و شلوغی مراکز شهر دوری می نمایند و در عین حال از رفاه اجتماعی بهره می برند، بسیار مناسب است.

شرکت های مشهوری مانند آمازون، DHL ،BMW و پورشه Porsche در لایپزیگ مستقر شده اند و در اقتصاد ملی تاثیر ژرفی نهاده اند. اقتصاد لایپزیگ طی سالیان متمادی پیشرفت چشمگیری نموده است؛ به این معنی که دانشجویان بین المللی این شهر را محلی برای شکوفایی شغل خود می دانند. لایپزیگ دوست داشتنی به عنوان خانه دانشمندان، هنرمندان، آهنگسازان، موسیقی دانان و بعلاوه شاعران شناخته شده است. گوته شاعر آلمانی این شهر را پاریس کوچک نامیده است.

دانشگاه لایپزیگ یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان است که در 6 قرن پیش در تاریخ دوم دسامبر سال 1409 تاسیس شده است، محل تحصیل و تدریس چهره های نامداری همانند آنگلا مرکل صدراعظم آلمان، و گوته شاعر و فردریش نیچه فیلسوف بود.

آموزشگاه هنرهای تجسمی، دانشگاه تئاتر و موسیقی، دانشگاه علوم کاربردی HTWK، کالج مدیریت، و کالج سنت توماس از دیگر دانشگاه های آلمان در شهر لایپزیگ محسوب می شوند.

در حال حاضر دوازده موسسه تحقیقاتی و آموزشگاه علوم و علوم انسانی مهم منطقه ساکسون در لایپزیگ واقع شده است که از مهم ترین آن ها می توان موسسات مکس پلانک در حوزه های مختلف پژوهشی، انجمن هلمهولتز، مووسه فرونهوفر، انجمن لایب نیتس و موسسه DBFZ را نام برد.

آنچه در این بخش از سایت موسسه اعزام دانشجو خبرنگاران توضیح دادیم، پاسخی درخور برای این سوال بود کدام شهرهای آلمان برای تحصیل مناسب هستند؟ جهت آنالیز شرایط تحصیلی خود برای تحصیل در آلمان و اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه های آلمان فرم ارزیابی آنلاین پذیرش تحصیلی را تکمیل کنید و با دریافت نتیجه نواقص پرونده خود را پیش از اقدام برای مهاجرت تحصیلی رفع کنید.

منبع: لتس گو یونی
انتشار: 18 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1401 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 2075

به "تور آلمان ارزان: کدام شهرهای آلمان برای تحصیل مناسب هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور آلمان ارزان: کدام شهرهای آلمان برای تحصیل مناسب هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید