ورود گروهی از کشتی های نظامی ناتو به دریای سیاه

به گزارش مجله زیبایی زندگی، یک گروه بزرگ از کشتی های نظامی ناتو شب گذشته با عبور از تنگه داردانل و بسفر، وارد آب های دریای سیاه شده و در حال عزیمت به مناطق شمالی و سواحل اوکراین و گرجستان هستند.

ورود گروهی از کشتی های نظامی ناتو به دریای سیاه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری اینترفکس، کشتی های گروه دوم نظامی-دریایی دائم ناتو، پنج شنبه شب، 28 مارس ( 8 فروردین ماه) از تنگه داردانل و بسفر عبور نموده و وارد آب های دریای سیاه شدند.

در ترکیب این گروه نظامی-دریایی ناتو، یک ناوشکن نیروی دریایی هلند، کشتی نظامی تورنتو کانادا، کشتی نظامی سانتا ماریا نیروی دریایی نظامی اسپانیا، یک کشتی نظامی نیروی دریایی ترکیه، یک کشتی نظامی انگلیسی و بلغارستانی و کشتی پشتیبانی وار متعلق به نیروی دریایی فرانسه حضور داشته و آنها به سمت مناطق شمالی دریای سیاه در حال حرکت هستند.

پیشتر اعلام شده بود که کشتی های کانادایی و اسپانیایی که در ترکیب گروه نظامی دریایی ناتو وارد دریای سیاه شده اند، قصد دارند در اول ماه آوریل، یک روز پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در اوکراین، در بندر اودسای این کشور متوقف شوند.

پیش از این، مرکز فرماندهی متحد دریایی ناتو نیز خبر داده بود که چند کشتی کشورهای عضو برای انجام تمرینات نظامی با شرکای خود در اوکراین و گرجستان به منطقه اعزام خواهند شد.

مرکز فرماندهی دفاع ملی روسیه صبح امروز بیان کرد که کشتی های ناوگان دریای سیاه این کشور، فعالیت گروه کشتی های نظامی ناتو در این منطقه را زیر نظر خواهند داشت.

بر اساس کنوانسیون بین المللی مونتریه مربوط به سال 1936، کشتی های نظامی کشورهای غیرساحلی در منطقه دریای سیاه تنها حق دارند کمتر از بیست و یک شبانه روز در آبهای این دریا حضور داشته باشند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 165

به "ورود گروهی از کشتی های نظامی ناتو به دریای سیاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود گروهی از کشتی های نظامی ناتو به دریای سیاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید