چرا کار دختران فوتبالیست ایران در آسیا سخت است؟

به گزارش مجله زیبایی زندگی، سرمربی تیم ملی فوتبال نوجوانان دختر معتقد است کار تیم ملی در مرحله دوم مسابقات مقدماتی قهرمانی آسیا به دلیل حضور تیم های سطح بالاتر از ایران سخت است.

چرا کار دختران فوتبالیست ایران در آسیا سخت است؟

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید و شگفتی های جزیره آتشفشانی بالی را از نزدیک شاهد باشد.

شادی مهینی سرمربی تیم ملی فوتبال نوجوانان دختر در گفت وگو با خبرنگاران در خصوص برنامه آمادگی تیم نوجوانان برای حضور در مرحله دوم مسابقات قهرمانی آسیا گفت: سال جاری، سال خوبی برای بانوان فوتبالیست بود و تیم های ملی مان در هر سه رده نوجوانان، جوانان و بزرگسالان به مرحله دوم مسابقات خود صعود کردند. تیم نوجوانان از اسفند، بزرگسالان از فروردین و جوانان از اردیبهشت ماه دور دوم مسابقاتشان را آغاز می نمایند . گام اول را محکم برداشتیم اما کار سختی پیش رو داریم چون مسابقات دور دوم خیلی سخت تر و سطح عملکرد رقیب هایمان فوق العاد از ایران بالاتر است. از این سطح اختلاف مطلع هستیم به همین دلیل فیلم بازی های رقبایمان را دیدیم و بررسی کردیم.

او در خصوص حریفان ایران در دور دوم قهرمانی آسیا اعلام کرد: تیم نوجوانان از 6 تا 12 اسفند با تیم های استرالیا، لائوس و ویتنام بازی می نماید. سبک استرالیا اروپایی است و تیم لائوس و ویتنام سبکشان با استرالیا فرق می نماید اما تیم ویتنام به آسیای شرقی و تایلند که در دور مقدماتی جزو حریفانمان بودند، شبیه است.

سرمربی تیم ملی فوتبال نوجوانان دختر در خصوص برنامه های استعدادیابی تیم توضیح داد: در آغاز کارمان برنامه استعدادیابی را انجام دادیم تا بتوانیم از استعدادهای خوبی که در سراسر ایران وجود دارد به طور بهینه استفاده کنیم. بنابراین در اردوهای مرحله اول مسابقات 10 بازیکن جدید به تیم ملی اضافه کردیم. همچنین در آغاز اردوهایمان برای دور دوم مسابقات 15 نیز بازیکن جدید را دعوت کردیم که در اردوی فعلی مان هشت نفر از آنها باقی ماندند تا ببینیم برای اردوی بعد چگونه با بازیکنان قدیمی تر رقابت می نمایند.

او در ادامه اضافه نمود: تمام کوششمان این است که بازیکنان را از نظر بدنسازی و تاکتیکی به حدی برسانیم که در مسابقات محکم قدم بردارند. با توجه به اینکه در دی ماه بازیکنان تیم درگیر امتحانات هستند اردویی در این ماه نداریم که این وقفه کار را برایمان سخت تر می نماید و فقط بهمن ماه می توانیم اردوهای پرفشار برگزار کنیم تا به آمادگی لازم برسیم. از طرفی دیگر درخواست بازی محبت آمیز داشتیم و امیدوارم با تایید این درخواست، بهمن ماه دو بازی تدارکاتی محبت آمیز با تیم های قوی داشته باشیم تا روی نقاط ضعف و قوتمان مانور بدهیم.

او در پاسخ به این سوال که درخواست بازی با چه تیم هایی را داشته اید؟ اعلام کرد: خواستیم با تیم های روسیه، چین و بنگلادش به دلیل اینکه سبک بازی هایشان به رقبایمان نزدیک تر است، بازی محبت آمیز داشته باشیم.

مهینی در خصوص نایب قهرمانی ایران در مسابقات آسیا مرکزی موسوم به کافا گفت: همه بازی های تیم ایران را آنلاین دیدم و خیلی شادمان هستم که شیوه بازی کردن بازیکنانمان روز به روز پیشرفت می نماید. حتی باختشان به ازبکستان ملموس نبود و ناداوری هایی که بازیکنان می گفتند بر آن نتیجه تاثیر داشت. فوتبالمان پیشرفت نموده و این جای شادمانی دارد. امیدوار م این نایب قهرمانی قدمی باشد تا بازیکنانمان در مرحله بعد مقتدرتر کار نمایند.

سرمربی تیم ملی فوتبال نوجوانان دختر حضور عبدی به عنوان مشاور تیم های ملی فوتبال بانوان را اتفاقی مثبت دانست و تاکید نمود: آقای حسین عبدی و محمد حبیبی به لحاظ فنی و علم روز بسیار توانمند هستند و واقعا عملکردشان دستاورد جدیدی برای بانوان است. بانوان حدود 15 تا 20 سال است که فوتبال بازی می نمایند اما آقایان سابقه بیشتری دارند و کسانی که کنار ما هستند از نوجوانی بازیکن بودند. در حال حاضر هم مدرسان خوب و توانمندی هستند و سعی می کنیم چیزهای زیادی از آنها یاد بگیریم. مطمئن هستم حضورشان قدمی برای پیشرفت بانوان محسوب می گردد.

او که راهنمایی تیم راهیاب ملل مریوان را برعهده دارد در پاسخ به این سوال که آیا با حضور در تیم ملی برای تیم باشگاهی تان مسئله ای پیش نمی آید؟ گفت: اولویت من تیم ملی است و افتخار پوشیدن لباس ملی برای هر کسی پیش نمی آید. ابتدا تمام توان و کوششم را برای تیم ملی می گذارم. در باشگاه هم حدود هشت بازیکن ملی پوش داریم و این رسالت برای همه ما وجود دارد.

مهینی در سرانجام این گفت وگو از کسانی که به تیم های ملی یاری کردند تشکر کرد و گفت: کمیته بانوان و خانم صوفی زاده کوشش کردند که امکانات واجب و ضروری را برای تیم ملی فراهم نمایند. می دانم این حمایت ها همواره بوده، هست و خواهد بود و حضورشان را احساس می کنیم. علاوه بر این بانوان را از آقایان جدا حساب نمب نمایند که این کاری خوب و باارزش است.

به گزارش خبرنگاران، تیم ملی نوجوانان دختر ایران در مرحله دوم مسابقات مقدماتی قهرمانی آسیا در گروه A با تیم های استرالیا، لائوس و ویتنام همگروه است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 637

به "چرا کار دختران فوتبالیست ایران در آسیا سخت است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا کار دختران فوتبالیست ایران در آسیا سخت است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید