کشف یک مومیایی مصری با زبانی از جنس طلا

به گزارش مجله زیبایی زندگی، وزارت آثار باستانی مصر در بیانیه ای از کشف یک مومیایی دو هزار ساله با زبانی از جنس طلا در یکی از محوطه های باستانی این کشور اطلاع داد.

کشف یک مومیایی مصری با زبانی از جنس طلا

طبق اعلام وزارت آثار باستانی مصر و به نقل از لایوساینس، باستان شناسان در یکی از محوطه های باستانی مصر مومیایی دو هزار ساله ای کشف کردند که زبانی از جنس طلا در دهان دارد.

در بیانیه وزارت آثار باستانی مصر آمده است که احتمالا زبان طلایی با هدف اینکه مومیایی در زندگی پس از مرگ نیز قادر به صحبت باشد، در دهانش قرار داده شده است. بنا بر باور مصریان باستان، اگر قرار بود که این مومیایی با اوزیریس، ایزد دنیا پس از مرگ مصریان باستان روبرو گردد، باید می توانست با او صحبت کند.

حدس های فراوانی در مورد لکنت زبان مومیایی در زمان حیات یا دلیل جنس طلایی زبان وی وجود دارد. این مومیایی در یکی از 16 مقبره اطراف معبدهای اوزیریس و ایزیس کشف شده است.

مجموعه ای از سکه های باستانی با تصویر کلئوپاترای هفتم نیز در این مقبره ها کشف شده است که نشان دهنده قدمت آن ها تا دوران حکومت این ملکه است. بعلاوه مومیایی زنی با ماسک مرگ که بخش عمده پیکر وی را پوشانده و به شکل چهره ای خندان طراحی شده است نیز از دیگر کشفیات این منطقه به شمار می رود.

همراه دو مومیایی دیگر نیز مجموعه ای از طومارهای باستانی کشف شده که کارشناسان در حال آنالیز آن ها هستند. یکی دیگر از آثار کشف شده در این کاوش، مجموعه ای از مجسمه های دفن شده است. این مجسمه ها پس از گذر قرن ها به میزان ای سالم باقی مانده اند که همچنان مدل مو و جزئیات صورت آن ها قابل تشخیص است.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 فروردین 1401 بروزرسانی: 29 فروردین 1401 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 2055

به "کشف یک مومیایی مصری با زبانی از جنس طلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف یک مومیایی مصری با زبانی از جنس طلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید