18 طرح سرمایه گذاری گردشگری خراسان رضوی برای بهره برداری در هفته دولت آماده می گردد

به گزارش مجله زیبایی زندگی، خبرگزاری مهر/ براساس گزارشات واصله، 18 طرح سرمایه گذاری گردشگری خراسان رضوی برای بهره برداری در هفته دولت آماده می گردد.

18 طرح سرمایه گذاری گردشگری خراسان رضوی برای بهره برداری در هفته دولت آماده می گردد

احمد دیناری اظهار کرد: با توجه به در پیش رو بودن هفته دولت و با عنایت به برنامه ریزی های صورت گرفته، تعداد 18 طرح سرمایه گذاری گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی در این هفته بهره برداری خواهد شد.

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی ادامه داد: این طرح ها شامل دو هتل پنج ستاره، دو هتل دو ستاره، مهمانپذیر، اقامتگاه بومگردی، اقامتگاه سنتی، پایگاه اطلاع رسانی گردشگری، بازارچه صنایع دستی و موزه مردم شناسی است.

وی اضافه نمود: حجم کلی سرمایه گذاری در این طرح ها بیش از 38 هزار میلیارد ریال است که به غیر از واحدهای اقامتی، سایر تأسیسات گردشگری در شهرستان های استان خراسان رضوی قرار دارند.

دیناری توضیح داد: تعداد اشتغال ایجادی این طرح ها در طول دوره ساخت حدود 3 هزار نفر بوده و بعد از بهره برداری نیز در این طرح ها حدود 868 نفر شاغل خواهند بود.

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی به فرایند سرمایه گذاری در حوزه گردشگری اشاره نمود و گفت: از ابتدای امسال، تا به امروز برای تعداد 28 طرح موافقت اصولی و برای 9 پروژه مجوز ایجاد صادر شده است.

وی بیان نمود: پنج کارگروه ملی مربوط به احصا چالش ها و ارائه راهکارهای اجرایی سرمایه گذاری گردشگری در سطح کشور تشکیل شده که خراسان رضوی به عنوان دبیر کارگروه احصاء چالش های هماهنگی بین دستگاهی و مشوق های سرمایه گذاری معین شده و استان های اصفهان، مرکزی، قزوین، ایلام و لرستان عضو این کارگروه هستند.

دیناری اضافه نمود: در این ارتباط نخستین نشست معاونان سرمایه گذاری ادارات کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استانها در تهران برگزار گردید.

منبع: همگردی
انتشار: 15 مرداد 1401 بروزرسانی: 15 مرداد 1401 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 2153

به "18 طرح سرمایه گذاری گردشگری خراسان رضوی برای بهره برداری در هفته دولت آماده می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "18 طرح سرمایه گذاری گردشگری خراسان رضوی برای بهره برداری در هفته دولت آماده می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید