آبشاری عجیب به رنگ آتش در کالیفرنیا

به گزارش مجله زیبایی زندگی، یکی از جذاب ترین پدیده های طبیعی در پارک ملی یوسمیت کالیفرنیا ، آبشار آتش یوسمیت است. این آبشار که البته رنگ آبی در آن دیده نمی گردد به هورستیل فایرفال (The Horsetail Firefall) نیز معروف است و دومین آبشار بلند در دره یوسمیت است که بدون هیچ منبع رودخانه ای، آب از آن جریان پیدا می نماید.

آبشاری عجیب به رنگ آتش در کالیفرنیا

آبشار آتشین یوسمیت

آبشار هورس تِیل که به معنی دم اسب است در پارک ملی یوسمیت در کالیفرنیا یک نمایش شگفت انگیز است. این آبشار فصلی در اوایل زمستان و اوایل بهار جریان دارد. شاید در زمان نامناسب که این آبشار را ببینید، چندان هم حیرت انگیز به نظر نرسد اما از اواسط فوریه، زمانی که هوا مناسب باشد، در آخرین ساعاتی که آفتاب به این آبشار می تابد، شما به طرز حیرت انگیزی می بینید که رنگ این آبشار نارنجی شده و گویا به جای آب، آتش از آن روان است.شاید اولین افرادی که این آبشار را به این صورت دیده اند، با خود به فکر نموده اند که شاید یک حفره آتشفشانی در بالای این صخره وجود دارد و این چیزی که می بینند، نه آب، بلکه لاوا یا گدازه های آتشفشان است.

درخشش آبشار

اگر آسمان حتی ابر کوچکی داشته باشد این پدیده شکل نمی گیرد. پس می توان گفت که هوا در غروب هنگام باید کاملا صاف باشد. هیچ ابر، باران یا برفی نباید از آسمان ببارد، زیرا در این صورت نور آفتاب مسدود خواهد شد و به این آبشار نخواهد رسید. خوشبختانه، هوای زمستان در یوسمیت بسیار متغیر است. حتی اگر روزی با ابرهای متراکم آغاز گردد، امکان این وجود دارد که به مرور ابرها کنار رفته و هوا صاف و خالی از هرگونه ابری گردد.

بلندترین آبشار

آبشار آتش یوسمیت دومین آبشار بلند در دره یوسمیت است که بدون هیچ منبع رودخانه ای، آب از آن جریان پیدا می نماید. این آبشار به طور کلی توسط آب شدن برف ها و نه هیچ روش دیگری به وجود می آید. از آنجایی که هیچ رودخانه یا جویباری به این آبشار نمی رسد، در دیگر مواقع سال که از آب شدن برف ها می گذرد یا هوا بسیار سرد است، آن را نخواهید دید.

پارک ملی یوسمیت

یوسمیت یکی از پارک ملی های ایالت متحده است که در بخش غربی سیرا نوادا در کالیفرنیا واقع شده است. این پارک از سال 1984، به عنوان یکی از میراث های جهانی در نظر گرفته شد. این پارک ملی که صندلی آبشار آتشین یوسمیت نیز هست، به خاطر صخره های گرانیتی، آبشارهای بی نظیر، رودخانه های زلال، دریاچه ها، کوه ها، یخچال های طبیعی و به طور کلی تنوع بیولوژیکی معروف است.

منبع: گردشبان
انتشار: 12 فروردین 1400 بروزرسانی: 12 فروردین 1400 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1564

به "آبشاری عجیب به رنگ آتش در کالیفرنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آبشاری عجیب به رنگ آتش در کالیفرنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید