آرزوهای آمریکا را به خبر تبدیل نکنید!

به گزارش مجله زیبایی زندگی، بیانات دیروز رهبرمعظم انقلاب دردرس خارج فقه ایشان بلافاصله پس ازانتشار،بازتاب دنیای گسترده ای یافت تقریباً تمامی رسانه های مطرح دنیا،این بخش ازسخنان را که هیچگونه مذاکره ودرهیچ سطحی بین ایران وآمریکا اتفاق نخواهدافتاد را به عنوان تیتراصلی برگزیدند.

آرزوهای آمریکا را به خبر تبدیل نکنید!

به گزارش گروه رسانه های مجله زیبایی زندگی، حسین شریعتمداری طی یادداشتی در روزنامه کیهان نوشت :بیانات دیروز رهبر معظم انقلاب در درس خارج فقه ایشان بلافاصله پس از انتشار، بازتاب دنیای گسترده ای یافت. تقریباً تمامی رسانه های مطرح دنیا، این بخش از سخنان ایشان را که هیچگونه مذاکره و در هیچ سطحی بین ایران و آمریکا اتفاق نخواهد افتاد را به عنوان تیتر اصلی برگزیده و نتیجه گرفتند که برخلاف بعضی از حدس ها، نه در سفر پیش روی آقای روحانی به نیویورک و نه در آینده هیچ مذاکره ای، در هیچ سطحی با آمریکا صورت نخواهد پذیرفت. در این میان اما بعضی از رسانه های فارسی زبان بیگانه نظیر بی بی سی و پس از آن، شماری از سایت ها و کانال های وابسته به گروه های فراری، ساز دیگری را کوک نموده و با استناد به بخشی از بیانات حضرت ایشان و تحریف فحوای آن کوشش کردند به این توهم دامن بزنند که موضع رهبر معظم انقلاب در قبال آمریکا نسبت به مواضع قبلی ایشان تغییر نموده است. حضرت آقا در بخشی از سخنان دیروز خود و بعد از آنکه با صراحت هرگونه مذاکره با آمریکا، در هر سطحی را نفی نموده بودند، فرمودند اگر آمریکا حرف خودش را پس گرفت و به آن معاهده هسته ای که نقض نموده بود برگشت و توبه کرد و شد عضو کشورهای معاهده نماینده، آن وقت در جمع کشورهای معاهده نماینده که شرکت می نمایند و با ایران صحبت می نمایند، او هم شرکت کند؛ بدون آن، هیچ گونه مذاکره ای در هیچ سطحی بین مسئولین جمهوری اسلامی و آمریکایی ها اتّفاق نخواهد افتاد؛ نه در سفر نیویورک، نه در غیر سفر نیویورک.در این باره لازم به ذکر است که؛

1- شرط توبه آمریکا که در بیانات دیروز حضرت آقا آمده است شرط و یا موضع جدیدی نیست، این سخن دقیقاً و بی کم و کاست همان موضع حضرت امام(ره) است که می فرمودند ما تا آخر ایستاده ایم و با آمریکا روابط ایجاد نخواهیم کرد، مگر اینکه آدم بگردد و از ظلم کردن دست بردارد. (صحیفه امام، ج 19، ص94). خُب، آمریکا اگر-بر فرض محال- توبه بکند و از ظلم کردن دست بردارد، دیگر آمریکای امروز نیست. مسئله مورد نزاع و درگیری ایران و آمریکا هم که بر سر خاک آمریکا و یا مردم آن نبوده و نیست، بلکه خوی استکباری آمریکا و جنایات بی شمارش در سراسر دنیا، علت و عامل تنازع و تخاصم است که اگر از میان برداشته گردد زمینه و علتی برای ادامه دشمنی باقی نمی ماند.

2- تاکنون آمریکا بود که برای مذاکره شرط می گذاشت و اکنون این حضرت آقاست که با شرط گذاری برای آمریکا صورت مسئله را تغییر می دهند و تاکید می فرمایند که بدون قبول این شرط ها از سوی آمریکا، هیچ نوع رابطه و مذاکره ای در میان نبوده و قابل تصور هم نیست. به بیان دیگر، رهبر معظم انقلاب صورت مسئله قبلی را که تا کنون در کفه آمریکا سنگینی می کرد به نفع جمهوری اسلامی ایران تغییر داده و گام بلند دیگری در جاده عزت ایران اسلامی برداشته اند. این یعنی همان که حضرت ایشان در بیانات دیروز خود اشاره فرمودند:جمهوری اسلامی، جمهوری مؤمنین است، جمهوری مسلمینِ لِله است، جمهوری عزّت است؛ مذاکره ای که بنشینند حرف این و آن را قبول نمایند، در آن معنا ندارد.

3- یکی از ده ها نکته عزتمندانه دیگر در بیانات دیروز رهبری، اینکه حضرت ایشان حتی در صورت توبه آمریکا -بر فرض محال- و تن دادن به شرایط ایران، بازهم مذاکره با آمریکا را امکان پذیر ندانسته اند. چرا که مذاکره مورد نظر آمریکا، مذاکره درباره صنایع موشکی ایران و عدم حضورمان در منطقه یعنی مذاکره برای افزایش تعهدات ایران است که بارها آن را اعلام نموده اند ولی رهبر معظم انقلاب هر نوع مذاکره جدیدی را با قاطعیت نفی نموده و فرموده اند، آمریکا در صورت پذیرش شرط های ایران و توبه و... فقط می تواند به عنوان یکی از اعضای کشورهای 1+5 در مذاکرات مربوط به برجام شرکت کند و نه مذاکره ای که آمریکا آرزویش را داشته و دارد و... چنین است که پادوهای خود را وادار نموده است تا آرزوهای برباد رفته آمریکا را به خبر تبدیل نمایند! مثلاً بی بی سی می گوید تبدیل شدن نفی مطلق مذاکره به نفی مشروط آن در صحبت های امروز (دیروز) آقای خامنه ای، به خودیِ خود، قابل توجه به نظر می رسد و شرح نمی دهد که از کدام مذاکره حرف می زند!

بنابراین به وضوح می توان دید که حضرت آقا در مواضع دیروز خود علیه آمریکا، چند گام بلند و عزتمندانه دیگر نیز برداشته اند.

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 مهر 1398 بروزرسانی: 27 مهر 1398 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 366

به "آرزوهای آمریکا را به خبر تبدیل نکنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آرزوهای آمریکا را به خبر تبدیل نکنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید