آشنایی با ویزا یا ویزای گردشگری

به گزارش مجله زیبایی زندگی، ویزا گردشگری، مجوزی قانونی است که به شما اجازه می دهد در مدت زمان اعتبار آن، به کشور صادرکننده ویزا سفر کنید. با خبرنگاران همراه باشید تا با شرایط و محدودیت های این ویزا بیشتر آشنا شوید.

آشنایی با ویزا یا ویزای گردشگری

از سفر با تور پاتایا لذت ببرید و سواحل شگفت انگیز تایلند و مراکز خرید بسیار ارزان پاتایا را از دست ندهید.

انواع ویزا گردشگری

هر کشوری برای صدور ویزا گردشگری قوانین مخصوص به خود دارد، برخی از کشورها به محض رسیدن گردشگران به خاک آن کشور ویزای گردشگری صادر می نمایند. برای مثال کشور پاناما، به محض ورود گردشگران و تأیید گمرک، برای آن ها ویزای گردشگری 90 روزه (که به کارت گردشگری مشهور است) صادر می نماید، که با دریافت آن می توان تا مدت 3 ماه در این کشور اقامت داشت. ولی در برخی دیگر از کشورها، شرایط به گونه دیگری است. برای دریافت ویزا گردشگری این کشورها، باید پیش از سفر به وسیله کنسولگری کشور مقصد، درخواست ویزای گردشگری بدهید. به عنوان مثال اگر قصد سفر به هند رادارید، یا تصمیم گرفته اید برای چند سالی در این کشور زندگی کنید باید به وسیله کنسولگری های این کشور درخواست ویزای گردشگری 5 یا 10 ساله بدهید.

شرایط اخذ ویزا گردشگری

بسیاری از کشورها شرایطی را اعلام می نمایند، تا صلاحیت گردشگران را برای دریافت ویزا گردشگری آنالیز نمایند. برای مثال در بسیاری از کشورها ارائه مدارکی مبتنی بر بیمه سلامت گردشگر که تمامی هزینه های درمانی را تا سقف معینی تأمین می نماید، لازم است. از دیگر شرایطی که بیشتر کشورها به آن توجه دارند استطاعت مالی و مالی گردشگران است. گردشگران باید با ارائه سپرده بانکی یا مدارکی دال بر دریافت حقوق بازنشستگی یا داشتن کسب وکاری پیروز، استطاعت مالی خود را به اثبات برسانند.

محدودیت های ویزا گردشگری

در هر ویزا محدودیت هایی برای دریافت نمایندگان معین شده، که دارندگان آن ملزم به رعایت این محدودیت ها هستند. برای مثال اخذ ویزا گردشگری به هیچ وجه به معنای دریافت مجوز کار در کشور مقصد نیست. حتی برخی از کشورها صاحبان ویزا گردشگری را از شرکت در فعالیت های داوطلبانه و خیریه نیز منع نموده اند. اعتبار کافی گذرنامه نیز از شرایط اصلی دریافت این نوع ویزا به شمار می رود. اگر اعتبار گذرنامه گردشگران رو به سرانجام باشد درخواست صدور ویزا گردشگری رد می گردد. برای مثال کشوری چون پاناما که تسهیلات بسیار زیادی برای گردشگران قائل می گردد نیز از صدور ویزا گردشگری برای افرادی که اعتبار گذرنامه آن ها کمتر از 3 ماه است امتناع می نماید. با توجه به اینکه محدودیت ها، شرایط و درخواست های لازم برای صدور ویزای گردشگری در هر کشوری شرایط خاص خود را دارد، بهترین راه برای آگاهی از شرایط و ضوابط دریافت ویزا آن کشور، یاری دریافت از افرادی است که پیش تر به کشور مقصد سفر نموده اند. کسب اطلاعات لازم به وسیله کنسولگری های کشور مقصد هم از دیگر راه های قابل اطمینان است. منبع:enlightenmeمنبع: کجارو
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 645

به "آشنایی با ویزا یا ویزای گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با ویزا یا ویزای گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید