شروع مرحله دوم طرح غربالگری سلامت روان

به گزارش مجله زیبایی زندگی، مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران گفت: مرحله دوم طرح غربالگری سلامت روان کارکنان شهرداری تهران مبتلا به بیماری کورونا همزمان با موج جدید این بیماری شروع شده است

شروع مرحله دوم طرح غربالگری سلامت روان

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شرکت شهر سالم، حمید چوبینه با اشاره به آخرین اقدامات شرکت شهر سالم برای ارائه خدمات در دوران پیک سوم شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: از زمان شروع شیوع کرونا در کشور خدمات تیم های بهداشتی و درمانی و اورژانس به طور مستمر ادامه داشته است، با این حال با پیش بینی اوج گیری شیوع کرونا و افزایش تعداد مبتلایان به این بیماری در پاییز تمهیداتی را برای آمادگی هر چه بیشتر اندیشیدیم و نخستین اقدام خریداری تجهیزات و امکات مورد احتیاج تیم های بهداشتی و درمانی بود تا در شرایط خطیر دچار مشکل نشویم.

مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران با بیان اینکه تعداد مراجعات به درمانگاه ها و تعداد تماس ها با سامانه 1842 و اعزام تیم های اورژانس و فوریت های پزشکی در ماه اخیر افزایش محسوسی داشته است، ادامه داد: ما موظفیم علاوه بر پاسخ به تقاضاهای درمانی، پیگیر درمان مبتلایان به کرونا در خانواده عظیم شهرداری تهران نیز باشیم. برای ارائه خدمات تخصصی تر مقرر شد در همه درمانگاه های 19 گانه شرکت شهر سالم در سطح تهران یک پزشک متخصص عفونی در ساعاتی از روز حضور داشته باشد.

چوبینه گفت: با توجه به افزایش ابتلای کارکنان شهرداری تهران به ویروس کرونا خدمات ما به بیماران به ویژه آن هایی که در قرنطینه خانگی هستند نیز افزایش قابل توجهی پیدا نموده است. تیم اورژانس شرکت شهر سالم با 42 نفر پرسنل متخصص و 12 دستگاه آمبولانس و یک دستگاه موتورلانس به صورت تلفنی و حضوری به این عزیزان مشاوره و خدمات درمانی ارائه می دهند. همچنین برای حفظ سلامت بیماران کرونایی، مرحله دوم طرح غربالگری سلامت روان کارکنان شهرداری تهران مبتلا به کرونا همزمان با موج جدید شروع شده است.

مدیرعامل شرکت شهر سالم یادآور شد: با توجه به اهمیت روزافزون مسئله سلامت روان در بحران کرونا، مقرر شد که بخش سلامت روان به طرح پایش سلامت و همچنین غربالگری کرونای کارکنان شهرداری افزوده گردد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 16 آذر 1399 بروزرسانی: 16 آذر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1339

به "شروع مرحله دوم طرح غربالگری سلامت روان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع مرحله دوم طرح غربالگری سلامت روان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید