ابتلای بچه ها به کرونا ضعیف و در حد پائینی است

به گزارش مجله زیبایی زندگی، خبرنگاران/اردبیل رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: ابتلای بچه ها به کرونا ضعیف و در حد بسیار پائین است و خانواده ها نگرانی از این بابت نداشته باشند.

ابتلای بچه ها به کرونا ضعیف و در حد پائینی است

قدرت اخوان اکبری در نشست با مجله زیبایی زندگی و روابط عمومیهای استان اظهار کرد: سن شیوع این بیماری 10 تا 90 سال است و افراد سالخورده و با ایمنی ضعیف در معرض ابتلا به کرونا قرار دارند که ضرورت دارد مراقبت بیشتر از آنها انجام گردد.

وی به بستری شدن 18 نفر در استان با علایم بیماری آنفلوآنزا اشاره و گفت: آزمایش چهار نمونه ارسال شده به تهران منفی بوده و ما منتظر جواب بقیه آزمایشات هستیم که البته این رویکرد هیچ تاثیری در ارائه خدمات دانشگاه علوم پزشکی به بیماران بستری ندارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با بیان اینکه نباید جامعه را دچار التهاب و استرس کنیم، گفت: با مدیریت جو روانی و کاهش اضطراب مردم بهتر است اصل اطلاع رسانی و آموزش و نکات پیشگیرانه مدنظر قرار گیرد و کوششگران عرصه رسانه به ویژه فضای مجازی سعی نمایند تا آرامش جامعه را حفظ و آگاهی مردم را در امر پیشگیری ارتقا دهند.

اخوان اکبری از دانشگاه علوم پزشکی به عنوان منبع اطلاع رسانی شفاف، دقیق و مستند یاد کرد و اضافه نمود: قرار است تمامی اطلاعات صحیح و مستند به وسیله دانشگاه به اطلاع عموم برسد.

وی از عموم هموطنان خواست؛ تا بدون توجه به شایعات و اخبار ضدونقیض سعی نمایند اخبار موثق را به وسیله اطلاعیه های دانشگاه علوم پزشکی پیگیری نمایند تا زمینه سوءاستفاده بعضی ها فراهم نیاید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با قدردانی از کوشش همکاران خود در قالب تیم های سلامت و کادر پزشکی و پرستاری در مبارزه با کرونا اعلام کرد: این افراد در صف مقدم این اقدامات قرار دارند و شایسته است از ایثارگری های آنها قدردانی کنیم.

اخوان اکبری اضافه نمود: کروناویروس در حال حاضر به یک معضل جهانی تبدیل شده و خود سازمان بهداشت جهانی آمادگی همه کشورها را برای مقابله با همه گیری این بیماری اعلام نموده و هیچ کشوری نمی تواند مصونیت از این ویروس باشد.

وی توضیح داد: بهتر است در بخش پیشگیری، آموزش و توصیه های بهداشتی به نحوی عمل کنیم تا از دست دادن و روبوسی پرهیز نموده و شستشوی مرتب دست با آب و صابون و دوری از تجمعات را به همراه ضدعفونی سطوح مدنظر قرار داده و خودمان با مراقبت های اولیه اجازه انتشار ویروس را ندهیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اظهار کرد: 90 درصد افراد با استراحت و رعایت نکات بهداشتی می توانند خود را در برابر این ویروس ایمن نمایند اما اگر علایمی چون تب بالای 39 درجه، سرفه و تنگی نفس مشاهده گردد با مراجعه به پزشک عمومی و یا درمانگاه ها می توان نسبت به کنترل آن اقدام کرد.

اخوان اکبری از هموطنان خواست؛ از مراجعه به بیمارستان در مراحل اولیه بیماری سرماخوردگی پرهیز نمایند و سعی در مداوا و مراقبت از خود در منزل داشته باشند.

به گزارش مجله زیبایی زندگی، وی اعلام کرد: با همکاری و هماهنگی شهرداری اردبیل علاوه بر نصب بنر و پوسترهای آموزشی سعی شد در سطح شهر ضدعفونی وسایط نقلیه عمومی انجام گردد تا همشهریان دغدغه ای از این بابت نداشته باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 فروردین 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 846

به "ابتلای بچه ها به کرونا ضعیف و در حد پائینی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابتلای بچه ها به کرونا ضعیف و در حد پائینی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید