راهنمای سفر به استراسبورگ، فرانسه

به گزارش مجله زیبایی زندگی، استراسبورگ، مرکز قانون گذاری اروپا، یک شهر عالی برای تجربه فرهنگ هنر و معماری و آشپزی آلزاسی است. این شهر بین فرانسه و آلمان واقع شده است و تلفیقی از هر دو فرهنگ آلمانی و فرانسوی است. بعلاوه، یادگاری هایی از قرون وسطی و آثار مدرن، در این شهر در کنار هم قرار گرفته اند. شما می توانید با شرکت در تور فرانسه یا تور فرانسه - آلمان از جاذبه های این شهر رویایی تماشا کنید.

راهنمای سفر به استراسبورگ، فرانسه

کلیساهای قدیمی و مجلل، خیابان های باریک و سنگ فرش شده محله های قدیمی، خانه های قدیمی چوبی و کانال های زیبای محله فرانسه کوچک، تنها نمونه هایی از جاذبه های استراسبورگ برای گردشگران است. این شهر یکی از بزرگترین و مجذوب نماینده ترین بازارهای کریسمس را دارد. مقر اتحادیه اروپا و دومین شهر فرانسه از نظر جمعیت دانشجویی است.

هر آنچه که از یک مقصد مجذوب نماینده اروپایی انتظار دارید در استراسبورگ پیدا می شود. این شهر یک فرصت عالی برای آشنایی با فرهنگ دو کشور مختلف است. از رستوران ها گفته تا فستیوال های سالانه، همه چیز در استراسبورگ، تلفیقی از دو فرهنگ است.

تور فرانسه

راهنمای سفر به استراسبورگ، شما را با راه و رسم سفر به این شهر آشنا می نماید. هزینه های سفر، جاذبه های گردشگری، آب و هوا و رژیم غذایی از جمله مطالبی است که در این راهنمای سفر گردآوری شده است.

اطلاعات ضروری | آب و هوا | برترین زمان برای سفر | هزینه های سفر | صرفه جویی در هزینه ها | جاذبه ها | رژیم غذایی

اطلاعات ضروری

اختلاف ساعت با تهران

استراسبورگ در منطقه زمانی UTC/GMT +1 واقع شده است و ساعت رسمی آن دو ساعت و نیم از تهران عقب تر است.

زبان رسمی

فرانسوی

واحد پول

یورو

کد کشور

+33

شماره های اضطراری

112

شرایط آب و هوا

استراسبورگ، مقر مجلس اروپا و مرکز آلزاس، آب وهوای نیمه قاره ای دارد. زمستان های سرد و تابستان های نسبتا گرم، از ویژگی های آب وهوای این شهر است. میانگین دمای هوا در ژانویه 1 درجه سانتیگراد و در جولای 19 درجه سانتیگراد است.

میانگین بارش باران در استراسبورگ سالانه 660 میلیمتر است که زیاد نیست ولی در تمام طول سال توزیع می شود. با وجود این، بیشتر بارندگی بین ماه های مه تا سپتامبر است و رعدوبرق های عصرگاهی در ماه های گرم هم ممکن است اتفاق بیافتد.

فصل زمستان از دسامبر تا فوریه است. در این فصل، هوا سرد و آسمان ابری است. میانگین دمای هوا در حدود صفر درجه است. البته در طول زمستان هم آب وهوا متغیر است و گاهی دمای هوا تا 10 درجه سانتیگراد هم به علت جریان های ناشی از اقیانوس اطلس، بالا می رود. احتمال بارندگی و وزش بادهای شدید وجود دارد. وقتی باد و بارندگی نباشد، دمای هوا به میانگین آن نزدیک تر می شود. بارش برف در زمستان اتفاق می افتد ولی زیاد نیست.

فصل بهار از مارس تا مه ادامه دارد. هوا در بهار خنک، ناپایدار و نسبتا بارانی است. این فصل هوای خنکی دارد و حتی احتمال بارش برف هم وجود دارد به خصوص در مارس ولی به مرور زمان، هوا ملایم تر می شود ولی حتی در ماه آوریل هم احتمال دوره های هوای سرد وجود دارد. در ماه مه، تعداد روزهای گرم و آفتابی، کم کم افزایش پیدا می نماید ولی احتمال بارش های عصرگاهی وجود دارد.

در تابستان یعنی از ژوئن تا آگوست، هوا متغیر و اکثرا آفتابی است. دمای هوا در مجموع ملایم و مطبوع و در برخی از روزها، بسیار گرم است. میانگین بیشترین دمای هوا تا 30 درجه هم می رسد و برخی از روزهای این فصل تا 35 درجه افزایش پیدا می نماید. در روزهای آفتابی تابستان هم احتمال رعدوبرق های عصرگاهی وجود دارد. حتی روزهای بارانی و خنک هم در تابستان وجود دارد.

پاییز، از سپتامبر تا نوامبر ادامه دارد و اکثرا هوا بسیار ملایم است و زیاد بارندگی نخواهد داشت. هوا به مرور زمان سردتر، بارانی تر و ابری تر می شود. در ماه نوامبر، اولین بارش های برف و مه های صبحگاهی اتفاق می افتد.

برترین زمان برای سفر

برترین زمان برای سفر به استراسبورگ ماه نوامبر است. در این ماه، هزینه اقامت گاه ها به علت جمعیت کم گردشگران، کاهش پیدا می نماید. دمای هوا برای گشت وگذار در شهر، مطبوع و مناسب است. بیشتر گردشگران در ابتدای زمستان یعنی ماه دسامبر به استراسبورگ سفر می نمایند. این فصل، شلوغ ترین فصل سفر در استراسبورگ است بنابراین اگر قصد دارید در این زمان به استراسبورگ سفر کنید، باید اقامتگاه مورد نظر خود را از مدت ها قبل رزرو کنید. روزهایی که بازار کریسمس برپا می شود، این شهر بسیار شلوغ می شود و هزینه سفر، به مراتب، بیشتر از ماه های دیگر است.

هزینه های سفر

واحد پول در استراسبورگ یورو است.

میانگین هزینه های روزانه در سفر به استراسبورگ

سفر مقرون به صرفه: کمتر از 130 یورو

هزینه اقامت در خوابگاه هاستل: 20 تا 30 یورو

اتاق دوتخته در هتل مقرون به صرفه: 60 تا 90 یورو

بازدید از موزه های مقرون به صرفه: 7 یورو

یک وعده ناهار در رستوران معمولی: کمتر از 20 یورو

سفر میان رده: 130 تا 220 یورو

اتاق دوتخته در هتل میان رده: 90 تا 190 یورو

ناهار در رستوران خوب: 15 تا 40 یورو

سفر لوکس: بیش از 220 یورو

اتاق دوتخته در هتل لوکس: 190 تا 595 یورو

شام در رستوران خوب برای غذای منو 65 یورو و غذای سفارشی 95 تا 130 یورو

جاذبه های گردشگری

استراسبورگ، با کلیسای جامع باشکوه، خانه های قدیمی زیبا و بناهای مجلل به یادگار مانده از لویی پانزدهم، حال وهوایی خاص و قدیمی دارد. خیابان های سنگ فرش شده و زیبا و کانال های دیدنی شهر که از محله های قدیمی می گذرد، گردشگران را برای گشت وگذار در این شهر دیدنی، سر ذوق می آورد. به علت قرار گرفتن در یک موقعیت جغرافیایی خوب در جهتهای مهم تجاری در رود راین، استراسبورگ در تاریخ 2 هزار ساله خود، همواره رونق خاصی داشته است.

در قرن سیزدهم، استراسبورگ ثروتمندترین شهر در کل امپراتوری روم بود و به شهری تبدیل شده بود که علم و هنر و یادگیری در آن رونق زیادی داشت و جایی برای شکوفایی علم و هنر بود. امروزه، استراسبورگ هنوز هم یک شهر غنی از لحاظ فرهنگی و هنری است. موزه های هنری عالی و صنایع دستی منحصربه فردی دارد.

در ادامه، تعدادی از مهم ترین جاذبه های استراسبورگ را معرفی می کنیم که در سفر به این شهر، فرصت بازدید از آن ها را نباید از دست بدهید.

کلیسای جامع نوتردام استراسبورگ (Cathedral of Notre-Dame)

کلیسای جامع نوتر دام استراسبورگ، به عنوان یکی از برترین نمونه های معماری غربی شناخته می شود. کلیسایی زیبا و مجلل که مشرف به شهر واقع شده است و دارای یک برج باشکوه است. این بنای باشکوه با ماسه سنگ قرمز رنگ Vosges ساخته شده تکمیل کردن آن چند قرن به طول انجامیده است. به همین علت است که سبک های مختلف معماری را از قرن دوازدهم یعنی رمانسک تا قرن پانزدهم و لیت گوتیک می توانید در این بنا مشاهده کنید.

نمای بیرونی کلیسا، مثل کتابی است که از روی آن می توان داستان های کتاب مقدس را بازگو کرد. این نمای زیبا با صدها تندیس کوچک و بزرگ مزین شده است. نمای غربی کلیسا که در قرن سیزدهم ساخته شده است که سال های آخر زندگی حضرت مسیح را به نمایش کشیده است. در وجه جنوبی، تندیس هایی تمثیلی قرار دارند که هر کدام از آن ها متعلق به یک قرن است. در وجه شمالی یک برج و مناره آجری واقع شده است. تا قرن نوزدهم، این مناره 142 متری بلندترین برج در کلیساهای دنیای مسیحیت بود.

کلیسای جامع استراسبورگ، پنجره های شیشه رنگی استثنایی از دوران قرون وسطی دارد. مهم ترین آن پنجره ای با تصاویر گل رز است که به سبک بیزانسی ساخته شده و در سمت غربی قرار گرفته است. یک ارگ بزرگ و باشکوه در این کلیسا واقع شده است که با تندیس های متعددی مزین شده است. در جناح جنوبی کلیسا، یک ساعت نجومی قرار گرفته است که متعلق به دوران رنسانس است. بعد از دیدنی بخش های داخلی کلیسا می توانید از برج بالا بروید و چشم اندازهای بسیار زیبایی از شهر و منطقه ها کوهستانی و جنگلی اطراف آن را دیدن کنید.

فرانسه کوچک (La Petite France)

محله Quartier des Tanneurs که با نام فرانسه کوچک هم شناخته می شود، ویژگی های خاص آلزاسی دارد. این منطقه بخشی از گراندیل، یک جزیره بزرگ است که با رود Ill احاطه شده است و یکی از آثار به ثبت رسیده در میراث جهانی یونسکو است. این محله زیبا و قدیمی، گردشگران را با کانال های پرپیچ وخم، خیابان های قدیمی و خانه های تاریخی و قدیمی به سبک سنتی، شگفت زده می نماید. در قرن های شانزدهم و هفدهم، این منطقه محل زندگی دباغان و صیادان شهر بود.

یکی از مجذوب نماینده ترین بخش های این محله خیابان Bain-aux-Plantes است . در این خیابان ساختمان های قدیمی به سبک معماری خاص آلزاسی واقع شده است که دارای بالکن های پر از گل است و در کوچه پس کوچه های باریک قرار گرفته اند. برخی از این ساختمان های قدیمی به رستوران هایی عالی و مجلل تبدیل شده اند.

گردشگران و اهالی شهر برای دوری از شلوغی و ازدحام زندگی مدرن شهری به جزیره Grande-Île پناه می برند و از زیبایی های طبیعی و تاریخی این محله لذت می برند. هنوز بخش هایی از برج های دفاعی دوران قرون وسطی در این محله دیده می شود. در جنوب غربی جزیره، پلی به نام Ponts Couverts یا همان پل سرپوشیده واقع شده است که قبلا سقف داشت. از بالای این پل می توانید چشم اندازهای بسیار زیبایی از منطقه ها اطراف را دیدن کنید. بازدید از این پل برای عموم در طول روز آزاد است و شب ها به زیبایی نورپردازی می شود.

خانه کمرزل (Maison Kammerzell)

یکی دیگر از جاذبه های دیدنی و نمادین استراسبورگ، خانه کمرزل است که در نزدیکی میدان کلیسای جامع واقع شده است. این ساختمان اکنون به یک هتل تبدیل شده و یک رستوران مشهور دارد و یکی از برترین نمونه های خانه های قدیمی شهر است. آن را به عنوان جواهری در معماری آلزاسی می شناسند. کف سنگی دارد و دیوارهای آن تا نیمه با الوار پوشیده شده است. پنجره های سنتی با تزییناتی زیبا دارد. طبقه هم کف ساختمان که طاق های سنگی حکاکی شده دارد جایی بوده که تاجران در قرن پانزدهم، محصولات خود را برای فروش عرضه می کردند.

کلیسای سنت توماس (Eglise de Saint-Thomas)

کلیسای سنت توماس در مکان یک کلیسای باستانی ساخته شده است که قدمت آن کلیسا به قرن ششم میلادی می رسید. کلیسای قدیمی بعد از اینکه در آتش سوزی ویران شد در قرن دوازدهم بازسازی شد. اهالی استراسبورگ آن را دختر کوچک کلیسای جامع می نامیدند. بنای این کلیسای نونه خوبی از سبک معماری گوتیک آلزاسی است. تالار اصلی آن میزبان یک آرامگاه باروک است.

کلیسای سنت توماس در عمر 800 ساله خود حوادث تاریخی زیادی را از سر گذرانده است. این کلیسا مرکز جنبش های لوتران در منطقه بود. این کلیسا یک ساعت بزرگ هم دارد که 400 سال قدمت دارد. هنوز هم از آن به عنوان عبادتگاه پروتستان ها مورد استفاده قرار می گیرد و مراسم مذهبی روزهای یکشنبه و ظهر هر روز در آن برپا می شود.

کلیسای سن پیر لو ژون (Eglise Saint-Pierre-le-Jeune)

کلیسای سن پیر لو ژون در قرن هفتم پایه گذاری شد. در قرن یازدهم، این کلیسای کوچک به یک کلیسای بزرگ رومانسک تبدیل شد و بعدها در قرن های سیزدهم و چهاردهم سبک معماری آن به گوتیک تغییر کرد. قدمت تالار اصلی آن به قرن یازدهم برمی شود. این کلیسا به عنوان عبادتگاهی برای پروتستان ها و کاتولیک ها مورد استفاده قرار می گیرد. این کلیسای قدیمی هنوز هم یکی از مهم ترین مکان های مذهبی در استراسبورگ است که مراسم سنتی مذهبی، کنسرت و جشن های مختلفی در آن برگزار می شود.

موزه مزون دو لوور نوتردام (Maison de lOeuvre Notre-Dame)

در سال 1349 میلادی، کارگرانی که مسئول نگهداری از کلیسای جامع بودند، این خانه را ساختند. وجه شرقی بنا، قدیمی ترین قسمت آن است که البته در قرن شانزدهم، بازسازی شده است. بخش غربی بین سال های 1579 تا 1585 ساخته شد. امروزه این خانه میزبان موزه لوور نوتر دام است. که در آن مجموعه ای از آثار هنر اروپایی قرون وسطی به نمایش درآمده است. این مجموعه، محدوده زمانی 7 قرن را تشکیل می دهد و به هنرمندان و آثار مرتبط با استراسبورگ و منطقه ها بالای راین، اختصاص دارد. از مهم ترین آثار این موزه می توان به تندیس های اصلی کلیسای جامع اشاره نمود. بعلاوه نقاشی های مختلف و شیشه های رنگی بخش دیگری از آثار موزه است. یکی از قدیمی ترین پنجره های شیشه رنگی به نام Tête de Christ در این موزه نگهداری می شود.

موزه هنرهای زیبا و موزه هنر دکوراتیو (Palais Rohan (Musée des Beaux-Arts and Musée des Arts Décoratifs))

پله د روآن (Palais des Rohan) یک بنای مجلل قرن هجدهمی است که از سال 1732 تا 1742 یعنی تا زمان انقلاب فرانسه، اقامتگاه رسمی بیشاپ پرنس بود. امروزه بخش هایی از این مجموعه مجلل میزبان سه موزه استثنایی است.

موزه هنرهای زیبا در طبقه اول واقع شده است و میزبان آثاری از هنرمندان ایتالیایی، اسپانیایی، هلندی و اساتید فرانسوی است که این آثار متعلق به دوره زمانی قرن وسطی تا دوران مدرن است. آثاری از روبن، ال گرکو، دلاکروا، کوربه، گویا و بوتیچلی در این موزه نگهداری می شود.

در طبقه هم کف، موزه هنرهای دکوراتیو را خواهید دید. غیر از اتاق ها و سایل قدیمی این خانه تاریخی، بخشی از آن به نمایش هنر دکوراتیو اختصاص یافته است. از جمله آثار این موزه می توان به اشیای سرامیکی، چینی، نقاشی، انواع ساعت و... اشاره نمود.

موزه باستان شناسی هم در همین مجموعه واقع شده است و یکی از برترین نمونه های موزه های باستانی در کل فرانسه است. آثار این موزه از دوران پیش از تاریخ تا قرون وسطی را در بر می گیرند.

موزه آلزاسی (Musée Alsacien)

موزه آلزاسی در یک بنای ساخته شده در سال 1620 واقع شده است. در این موزه دیدنی مجموعه ای از آثار هنر مردمی، وسایل قدیمی، لباس های سنتی و اشیای سنتی و بومی به نمایش درآمده است. بازدیدنمایندگان این موزه می توانند از هزاران شی قدیمی و جالب مرتبط با فرهگ اهالی منطقه بازدید کند و اطلاعات جالبی در خصوص سبک زندگی روستایی در آلزاس در قرن هجدهم و نوزدهم به دست آورند. این موزه، اتاق هایی دارد که هر کدام به سبک یکی از منطقه ها آلزاس، مزین شده اند. تورهای بازدید از این موزه، فرصت خوبی برای آشنایی بیشتر با سبک زندگی اهالی این منطقه است.

محله کروتونو (Quartier Krutenau)

یکی از سرزنده ترین محله های استراسبورگ، محله کروتونو است که مجذوب نمایندهیت های دنیای قدیم را با رستوران های شیک، فروشگاه های مدرن و گالری های هنری مجذوب نماینده، ترکیب نموده است. این محله با کانال های زیبا و خانه های قدیمی آلزاسی جایی است که ماهیگیریان و قایق ران ها زندگی می کردند. این منطقه، حال وهوای روستایی و محبت آمیز ای دارد و فرصت خوبی برای گشت وگذار چند ساعته است.

موزه تاریخ (Historical Museum)

موزه تاریخ در یک ساختمان قدیمی واقع شده است که در زمان های قدیم، بازارچه عرضه گوشت بود. در این موزه، آثار ارزشمندی از جمله نقاشی، هنرهای گرافیکی، سلاح و سایر اشیای قدیمی نگهداری می شود. آثاری که در این موزه به نمایش درآمده است متعلق به بازه زمانی قرون وسطی تا انقلاب فرانسه است. تعدادی از تالارهای موزه نیز به دوران ناپلئون و دوران مدرن اختصاص یافته است. بازدیدنمایندگان این موزه در خصوص سیاست، اقتصاد و فرهنگ اهالی منطقه چیزهای جالبی در این موزه یاد می گیرند.

بخشی از موزه به نمایش تندیس هایی از شخصیت های مهم سیاسی و تاریخی اختصاص یافته است. لباس های سنتی ساکنان قدیمی شهر نیز به نمایش درآمده است که بازدید از آن ها خالی از لطف نیست.

موزه هنر مدرن و معاصر (Musée dArt Moderne & Contemporain)

یکی از برترین موزه های فرانسه، موزه هنر مدرن استراسبورگ است که در بنایی مدرن و زیبا در حاشیه رود Ill واقع شده است. این موزه در نزدیکی محله فرانسه کوچک واقع شده است.

بنای موزه با پنجره های بزرگ و سقف بلند، طراحی شده است و وسعت گالری آن به 10 هزار مترمربع می رسد و فضایی بزرگ، نورگیر و مناسب است. در این موزه، مجموعه های بزرگ و ارزشمندی از نقاشی های هنرمندان قرن نوزدهم و بیستم نگهداری می شود از جمله پابلو پیکاسو، کلود مونه، هانس آرپ، جرج براک، رودن، رنوار و ادگار دگا. هر سال غیر از نمایشگاه های دائمی، چند نمایشگاه موقتی نیز در این موزه برپا می شود که بسیار ارزشمند و دیدنی است.

پارک اورانژری (Parc de lOrangerie)

پارک اورانژری قدیمی ترین پارک در استراسبورگ است. این پار در ابتدای قرن نوزدهم برای ملکه ژوزفین ساخته شد. یک عمارت به نام عمارت ژوزفین در باغ وجود دارد که اکنون برای برگزاری نمایشگاه ها و مراسم مختلف استفاده می شود. این پارک یک فضای فوق العاده برای گشت وگذارهای رمانتیک است و فضایی مجذوب نماینده و دوست داشتنی دارد که وجود دریاچه و آبشار، بر زیبایی آن می افزاید. از دیگر بخش های دیدنی این پارک می توان به جهت ماشین های قدیمی، مزرعه مینیاتوری و باغ وحش کوچکی اشاره نمود که برای بچه ها بسیار مجذوب نماینده است. این پارک یک سالن بولینگ و یک رستوران عالی هم دارد.

پله دو لوروپ (Palais de lEurope)

استراسبورگ به عنوان مرکز اتحادیه اروپا انتخاب شد چون بعد از جنگ جهانی دوم به سمبل مصالحه تبدیل شده بود. کاخ مدرن و باشکوه اروپا یا پله دولوروپ در زبان فرانسوی، به وسیله هنری برنارد، معماری فرانسوی طراحی شد و بین سال های 1972 تا 1977 ساخته شد. این بنا که ظاهری شبیه به قلعه دارد، 9 طبقه است. در کناره های بنا، پرچم کشورهای عضو اتحادیه اروپا واقع شده است و این کاخ به عنوان ساختمان اصلی مجمع مجلسی شورای اروپا مورد استفاده قرار می گیرد.

این مجموعه برای بازدید عموم باز است و تورهایی به زبان انگلیسی، فرانسه و آلمانی در آن برگزار می شود.

بازار کریسمس

یکی از لذت بخش ترین تفریحاتی که می توانید در استراسبورگ تجربه کنید، گشت وگذار در بازارچه مشهور کریسمس استراسبورگ است. بازار کریسمس استراسبورگ، جزو بزرگترین بازارهای کریسمس در کل اروپا است. این بازار از سال 1570 برگزار می شود و در سال های ابتدایی بازار Christkindelsmärik نامیده می شد.

هر سال در روزهای تعطیلات، خانه ها، خیابان ها و کلیساهای این شهر به زیبایی تمام با تزیینات خاص و مجذوب نماینده کریسمس، مزین می شود. یک درخت کریسمس بسیار بزرگ و زیبا در مرکز شهر قرار می گیرد. در منطقه قدیمی شهر، حدود 300 غرفه با تزیینات تیپیکال کریسمس برپا می شود که محصولات مختلفی مثل آثار هنری و صنایع دستی و خوراکی های مخصوص کریسمس و... می فروشند. حتی خوراک های آلزاسی مخصوص روزهای جشن و عید نیز در این غرفه ها عرضه می شود.

بازار کریسمس استراسبورگ، از اواخر نوامبر آغاز می شود و تا روز کریسمس ادامه دارد گرچه برخی از غرفه ها تا انتهای دسامبر باز می مانند. برای اینکه تجربه مجذوب نماینده تری از گشت وگذار در این بازار داشته باشید، می توانید از تورهای مخصوص بازار کریسمس بهره ببرید.

رویدادهای فرهنگی و فستیوال های موسیقی

در شهر استراسبورگ، فستیوال های موسیقی متعددی در فصل پاییز برگزار می شود. جشنواره شب های اروپایی فستیوالی است که در اکتبر برگزار می شود و آثار موسیقی اروپایی و غیر اروپایی در آن اجرا می شود. در ماه های اکتبر و نوامبر، فستیوال Jazzdor برگزار می شود که در آن موسیقی جاز به وسیله هنرمندان مشهور فرانسوی و سایر کشورهای اروپایی اجرا می شود. از اواسط سپتامبر تا ابتدای اکتبر، فستیوال موزیکا برگزار می شود که فرصتی برای لذت بردن از اجراهای ارکستر سمفونیک، اپرا و موسیقی کلاسیک است.

یکی دیگر از رویدادهای مجذوب نمایندهی که در استراسبورگ برگزار می شود، فستیوال هنرهای خیابانی است. این فستیوال در اواسط آگوست برگزار می شود و شور و هیجان خاصی به خیابان های شهر می آورد. نمایش های مجذوب نماینده و سرگرم نماینده ای در سراسر شهر برگزار می شود که از بین آن ها می توان به آکروبات، نمایش عروسکی، شعبده بازی و بورلسک اشاره نمود. شاعران، هنرمندان و موسیقی دان های زیادی برای اجرای برنامه های خود به استراسبورگ سفر می نمایند.

اگر از علاقه مندان به فیلم و سینما هستید می توانید در فستیوال فیلم اروپایی استراسبورگ شرکت کنید که در ماه سپتامبر برگزار می شود. این جشنواره منحصربه فرد به ژانرهای انیمیشن، علمی تخیلی، فانتزی و وحشت اختصاص دارد.

کنیسه Synagogue de la Paix

کنیسه Synagogue de la Paix در سال 1954 به جای یک کنیسه تاریخی که قبلا در همین مکان قرار داشت ساخته شد. این کنیسه در سال 1940 به وسیله نازی ها ویران شد. گرچه این بنا شکوه و عظمت بنای اصلی را ندارد ولی یکی از مهم ترین لندمارک های شهر برای جامعه یهودیت است که از قرن دوازدهم در این شهر زندگی می نمایند. بنای قبلی، به سبک نئورومانسک ساخته شده بود.

پشت این مجموعه یک پارک بزرگ و آرام واقع شده است که دارای جهتهای سرسبز و زیبا است و برای گذراندن یک بعدازظهر عالی، موقعیت خوبی است. در تابستان، کنسرت های موسیقی و رویدادهای فرهنگی مختلفی در پارک برگزار می شود.

رژیم غذایی

استراسبورگ شهری است که آن را به غذاهای لذیذ و رستوران های عالی اش می شناسند. این شهر در محل تقاطع دو فرهنگ مختلف آلمانی و فرانسوی قرار گرفته است و به همین علت است که ویژگی های آشپزی هر دو کشور را در آشپزی این شهر خواهید دید. در استراسبورگ می توانید آشپزی بی نظیر منطقه ها روستایی آلزاس را امتحان کنید و از خوردن غذاهای خاص محلی لذت ببرید.

شوکروت

سرآشپزان فرانسوی و کسانی که در خانه آشپزی می نمایند، این توانایی و استعداد بی نظیر را دارند تا با استفاده از مواد غذایی بسیار ساده مثل کلم، یک غذای بسیار لذیذ و خاص تهیه نمایند. این خوراک غیر از کلم مواد غذایی دیگر مثل سوسیس و گوشت پخته هم دارد. این غذا را معمولا سرد سرو می نمایند.

کاسرول Baeckeoffe

این کاسرول لذیذ سابقه ای طولانی در استراسبورگ دارد. برای تهیه آن به طور سنتی، همه مواد اولیه را در یک ظرف بزرگ سفالی بیضی شکل، می ریختند و آن را پیش نانوا می برند تا با لایه ای خمیر بپوشاند و در تنور بپزد. مدل مدرن این غذا با سیب زمینی و انواع گوشت و در فر تهیه می شود.

تارت فلامبه

این غذا شبیه به پیتزا است. بسیاری از رستوران های این شهر، تخصص خاصی در تهیه این غذا دارند و آن را با قیمت های مناسبی تهیه و عرضه می نمایند. برای تهیه این غذا، یک لایه خمیر مخصوص را با خامه تازه می پوشانند و روی آن پیاز و بیکن می ریزند. این غذا را به عنوان اسنک سرو می نمایند یا ممکن است در رستوران ها به عنوان یک وعده کامل و با تاپینگ های مختلف سرو شود.

Coq au Riesling

این غذا در سراسر فرانسه به شکل های مختلفی تهیه می شود اما مدلی که در استراسبورگ تهیه می شود، تردتر، نرم تر و لذیذتر است و عطر و طعم خاصی دارد.

تارت پیاز

این غذای لذیذ یا به عنوان پیش غذا یا به عنوان غذای اصلی سرو می شود. این پای تیپیکال، با لایه های پیاز و خمیر مخصوص تهیه می شود و پای ثابت کافه ها است.

تورت

این غذا، نوعی پای خوشمزه است که ریشه آن به منطقه ها روستایی و حومه شهر برمی شود. در واقع غذایی کامل بوده که مزرعه داران تهیه می کردند تا انرژی لازم برای کار در مزرعه را تامین نمایند. به مرور زمان این غذا تغییراتی نموده و جای خود را در رژیم غذایی امروزی باز نموده است. برای تهیه آن گوشت را با مواد مختلف مارینه می نمایند و سپس در خمیر مخصوصی می پزند به شکلی که با دست قابل خوردن باشد. این غذا را یا به عنوان غذای اصلی یا سایددیش، سرو می نمایند.

متلوت

این غذا را با انواع ماهی های آب شیرین تهیه می نمایند. همراه با غذا، نوعی سس مخصوص خامه ای و نودل سرو می شود.

منبع: کجارو / eliotandme.com / climatestotravel.com / lonelyplanet / theculturetrip.com / planetware.com
انتشار: 10 اسفند 1400 بروزرسانی: 10 اسفند 1400 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 2014

به "راهنمای سفر به استراسبورگ، فرانسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای سفر به استراسبورگ، فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید