استقرار 99 اکیپ گشت حفاظتی نوروزی منابع طبیعی در استان سمنان

به گزارش مجله زیبایی زندگی، فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی سمنان از استقرار 99 اکیپ گشت حفاظتی نوروزی منابع طبیعی در استان اطلاع داد و گفت: هدف از این اقدام جلوگیری از تجاوز به عرصه های طبیعی است.

استقرار 99 اکیپ گشت حفاظتی نوروزی منابع طبیعی در استان سمنان

به گزارش مجله زیبایی زندگی سرهنگ علیرضا ابوطالبی در تبادل نظر با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه 99 اکیپ گشت حفاظتی نوروزی منابع طبیعی در استان سمنان مستقر است، ابراز داشت: هدف از این اقدام جلوگیری از تجاوز به عرصه های طبیعی و سوءاستفاده از آن و پیشگیری از آسیب رساندن و آتش سوزی در تعطیلات خواهد بود.

وی ضمن بیان اینکه این گشت ها به صورت شبانه روزی از تاریخ 28 اسفند 98 آغاز و تا 16 فروردین سال 99 ادامه دارد، اضافه نمود: در سطح هشت شهرستان تابعه استان نیز کشیک پاسگاه های ویژه منابع طبیعی نسبت به برقراری گشت های حفاظتی اقدام خواهند کرد.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان سمنان بابیان اینکه مهم ترین کار این اکیپ ها پایش اراضی ملی و عرصه های منابع طبیعی است، ابراز داشت: در صورت مشاهده هرگونه تخلف با متعرضان و متخلفان به اراضی ملی برخورد شدید قانونی صورت خواهد گرفت.

ابوطالبی با اشاره به دستور معاونت پیشگیری از وقوع جرم اداره کل دادگستری در حوزه ممانعت از تصرف اراضی استان سمنان نیز در ادامه توضیح داد: گشت های حفاظت از منابع طبیعی در راستای جلوگیری از اقدامات و تصرفات غیرقانونی اراضی ملی به طور مستمر برقرار هستند.

وی ضمن بیان اینکه طی ایام تعطیلات نوروزی سال جاری گزارش های تخریب، تصرف، قطع درختان و قاچاق چوب تاغ، محصولات جنگلی، مورد رسیدگی سریع قرار می گیرد، اضافه نمود: از مردم، دوستداران، همیاران طبیعت، بهره برداران، جوامع محلی، دهیاران و شوراهای اسلامی شهر و روستا تقاضا می گردد در صورت مشاهده هرگونه تخریب، تصرف و آتش سوزی های احتمالی مراتب را فوراً به وسیله شماره تلفن های و 1504 و 1540 به یگان های حفاظت اطلاع دهند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 921

به "استقرار 99 اکیپ گشت حفاظتی نوروزی منابع طبیعی در استان سمنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقرار 99 اکیپ گشت حفاظتی نوروزی منابع طبیعی در استان سمنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید