باقرزاده: هزینه اعزام ها بالا و لغو مسابقات بین المللی اتفاق خوبی بود، سال سختی بر ورزش کشور گذشت

به گزارش مجله زیبایی زندگی، رئیس فدراسیون شمشیربازی معتقد است لغو رقابت های بین المللی به دلیل بالا بودن هزینه های اعزام، اتفاق خوبی بوده است.

باقرزاده: هزینه اعزام ها بالا و لغو مسابقات بین المللی اتفاق خوبی بود، سال سختی بر ورزش کشور گذشت

فضل الله باقرزاده در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در مورد شرایط شمشیربازی کشورمان در سال 99 گفت: سال سختی برای ورزش کشور بود اما خوشبختانه اواخر سال 98، سهمیه خود را در رشته شمشیربازی قطعی نموده بودیم. سه سهمیه انفرادی و سهمیه تیمی ما نهایی شده بود و در حال کسب آمادگی برای حضور در المپیک 2020 بودیم، اما شیوع کرونا باعث شد المپیک به تعویق بیفتد.

وی در ادامه اضافه کرد: سال 99 برای مردم ایران سخت بود و با شیوع کرونا، این شرایط سخت تر شد. ورزش نیز از این امر مستثنا نبود. ما سال 98 در مسابقات بوداپست با هزینه ای کمتر از 100 میلیون تومان شرکت کردیم، اما با افزایش هزینه ها برای اعزام اخیر تیم به بوداپست بیش از 600 میلیون تومان هزینه کردیم. اگر برای مسابقات جهانی و آسیایی هم اعزام داشتیم، مطمئناً این هزینه ها سنگین تر خواهد بود. لغو مسابقات در سال 99 از این نظر که هزینه اعزام ها بالا بود و به فدراسیون ها فشار زیادی وارد می کرد، اتفاق خوبی بود.

رئیس فدراسیون شمشیربازی گفت: خیال ما بابت سهمیه المپیک راحت بود و در سال 99 تمرینات خوبی را نیز داشتیم. نتیجه آن نیز حضور پیروز تیم سابر در مسابقات بوداپست بود. در نظر داشتیم تا در صندلی ششم یا هفتم رنکینگ جهانی قرار بگیریم و این اتفاق نیز افتاد. با این صندلی، ما در المپیک باید با ایتالیا ملاقات کنیم که اتفاق خوبی است.

باقرزاده یادآوری کرد: ما لیگ بسیار خوبی را در سال 99 برگزار کردیم که یکی از بهترین لیگ های ما در ادوار گذشته بود و توانستیم کارهای شمشیربازی را با برنامه پیش ببریم. در فلوره نیز تمرینات پیگیری مرتباً می شد. 5 و 6 اردیبهشت نیز مسابقات زون آسیا در ازبکستان برگزار می گردد که به جز سابر مردان، در سایر اسلحه ها در هر بخش، یک نفر را اعزام خواهیم کرد.

وی در خاتمه در مورد بهترین و بدترین اتفاقات سال 99 گفت: بدترین اتفاق تعویق المپیک بود؛ چرا که بچه های ما برای المپیک کاملاً آماده بودند. در سال جدید نیز آرزوی سلامتی و شادابی برای ملت ایران را دارم و امیدوارم در المپیک به عنوان پنجمین رشته برای کاروان ایران مدال آوری کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 فروردین 1400 بروزرسانی: 29 فروردین 1400 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1600

به "باقرزاده: هزینه اعزام ها بالا و لغو مسابقات بین المللی اتفاق خوبی بود، سال سختی بر ورزش کشور گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باقرزاده: هزینه اعزام ها بالا و لغو مسابقات بین المللی اتفاق خوبی بود، سال سختی بر ورزش کشور گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید