ایجاد 48 هزار هکتار گلخانه تا سال 1404

به گزارش خبرنگاران به نقل از صداوسیما، ولی الله بنی عامری در برنامه خوشه چین رادیو اقتصاد افق اقتصادی گلخانه ها در ایران را بسیار روشن توصیف کرد و اضافه نمود: برنامه 10 ساله توسعه گلخانه های کشور از ابتدای سال 1395 تا انتها سال 1404 مصوب شده است.

ایجاد 48 هزار هکتار گلخانه تا سال 1404

وی ضمن اشاره به اینکه 2.5 سال از عمر برنامه 10 ساله توسعه گلخانه ها در کشور سپری شده است، اظهارداشت: این برنامه ناظر بر این است تا 48 هزار و 355 هکتار گلخانه در اقصی نقاط مملکت احداث گردد.

مجری طرح توسعه گلخانه ها گفت: به طور کلی با احتساب وجود 10 هزار هکتار گلخانه در سال پایه یعنی 1395 سطح گلخانه های احداثی در خاتمه سال 1404 باید به وسعت 58 هزار هکتار در کشور برسد.

وی اضافه کرد: برای تحقق پذیری این هدف بیش از یکصد هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری و بالای 500 هزار نفر نیرو کار ماهر و فنی احتیاج است.

بنی عامری توضیح داد: هر هکتار گلخانه بطور متوسط بسته به نوع محصول 10 نفر نیروی کار را بصورت مستقیم به کار می گیرد.

وی گفت: گلخانه یک فضای فناورانه، نوآورانه و کنترل شده است بنابراین نیروی کار چنین واحدهایی باید کارآمد و ماهر باشد.

مجری طرح توسعه گلخانه های کشور در ادامه این مصاحبه ضمن اشاره به سه ابر چالش دنیا یعنی آب، انرژی و امنیت غذایی یادآورشد: گلخانه به عنوان یک راه چاره اساسی برای مواجهه و مقابله با این چالش ها در دستور کار بسیاری از کشورهای دنیا به خصوص ایران قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ایجاد 48 هزار هکتار گلخانه تا سال 1404" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد 48 هزار هکتار گلخانه تا سال 1404"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید