بیماران سکته مغزی با این روش بهبود می یابند

به گزارش مجله زیبایی زندگی، نتایج یک پژوهش حاکی از آن است، گوش دادن به موسیقی به بیماران سکته مغزی کمک می کند تا با تحریک مغز و بالا بردن روحیه خود بهبود پیدا کنند.

بیماران سکته مغزی با این روش بهبود می یابند

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی مجله زیبایی زندگی به نقل از دیلی میل، نتایج یک بررسی جدید نشان می دهد گوش دادن به موسیقی و نواختن سازهای موسیقی به بیماران سکته مغزی برای بهبود کمک می کند.

مطالعه در بخش سکته و توانبخشی بیمارستان ادن بروک در انگلیس نشان داد، سازهای موسیقی با بهبود شناختی همراه هستند، روحیه بیماران را تغییر می دهند و به بهبود و تمرکز آنها کمک می کنند.

این پژوهش همچنین بیانگر آن است، گوش دادن به موسیقی به بیماران سکته مغزی کمک می کند تا با تحریک مغز و بالا بردن روحیه خود، بهبود پیدا کنند.

سکته مغزی یکی از دلایل اصلی ناتوانی در انگلیس است و باعث بروز مسائل در مهارت های حرکتی می شود و افراد مبتلا را از لحاظ روحی ظعیف می کند.

در این مطالعه مشخص شد که گوش دادن به موسیقی و نواختن سازهای مختلف باعث افزایش روحیه عمومی بیماران شده و به آنها در تمرکز کمک می کند.

الکس استریت، محقق ارشد این پژوهش می گوید: گوش دادن روزانه به موسیقی در مراحل اولیه بهبودی از سکته مغزی شیوه ارزشمندی برای افزودن به درمان این بیماران است، به خصوص اگر سایر اشکال فعال بازتوانی هنوز در دسترس نباشد.

سکته مغزی اثرات مخربی در درازمدت برای مبتلایان دارد و باعث می شود که بسکمک از افراد در انجام کارهای ساده ناتوان باشند.

این اثرات همچنین می تواند تأثیر بزرگی بر روی بیماران داشته باشد، احساس عصبانیت، اضطراب یا افسردگی بعد از سکته مغزی رایج است.

این تحقیق توسط الکس استریت از دانشگاه آنگلیا انجام شد و جلسات موسیقی درمانی نورولوژیک (NMT) در کنار فیزیوتراپی، گفتاردرمانی و روانشناسی بالینی برای مبتلایان به سکته مغزی اجرا شد و نتیجه مثبت داد.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 877

به "بیماران سکته مغزی با این روش بهبود می یابند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیماران سکته مغزی با این روش بهبود می یابند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید