تخته بردهای شیشه ای

به گزارش مجله زیبایی زندگی، تخته بردهای شیشه ای جدیدترین نوع وایت بردها هستند. وایت بردهای شیشه ای ظاهری زیبا و مجذوب نماینده به هر مکانی می دهند. امروزه از تخته بردهای شیشه ای در محیط های آموزشی و شرکت ها استفاده می گردد. بسیاری از طراحان داخلی برای دکوراسیون داخلی از این بردها استفاده می نمایند. تخته بردهای شیشه ای با بیش از 200 کد رنگ و یا حتی رنگ های درخواستی انحصاری شما به هر مقدار ای قابل فراوری است. بر اساس تحقیقات به دست آمده رنگ ها به خوبی می توانند بر بهره وری دانش آموزان و کارمندانی که از تخته های رنگی استفاده می نمایند، تاثیر داشته باشند. طراحان داخلی و بعلاوه روانشناسان مدت ها روی تاثیر رنگ ها بر استفاده نمایندگان وایت برد های شیشه ای تحقیق نموده اند. تا بتوانند از قدرت رنگ ها برای تاثیر گذاری بیشتر استفاده نمایند.

تخته بردهای شیشه ای

یکی از برترین امتیازات و مزایای استفاده از این تخته گلس بردهای رنگی، براحتی پاک کردن اثر ماژیک از روی تخته برد است که در بردهای دیگر این کثیفی بارها و بارها بروی آن ها باقی می ماند. رنگ شیشه ها اغلب از پلی اورتان روغنی کوره ای و به صورت مات است، استفاده از این نوع رنگ به این دلیل است که از انعکاس خورشید جلوگیری می نماید. این پوشش رنگی مقدار رفلکس نور را کاهش می دهد. شیشه ها کاملا Float با ضخامت حدودی 5 میل، صیقلی و بدون خط و خش و انحنا می باشند که استانداردهای لازم را دارند.

انواع تخته وایت برد شیشه ای

  • تخته وایت برد شیشه ای مغناطیسی
  • برد شیشه ای موسیقی - دارای خطوط حامل نت موسیقی
  • تخته وایت برد شیشه ای مغناطیسی برنامه ریزی هفتگی
  • تخته وایت برد شیشه ای مغناطیسی برنامه ریزی ماهیانه

جنس وایت برد شیشه ای رنگی

برای ساخت وایت برد شیشه ای رنگی از شیشه های سکوریت نازک و مقاوم در رنگ های زیبا و مجذوب نماینده استفاده می نمایند و در ادامه جای پیچ های نصب بر روی آن تعبیه می گردد. و دلیل اینکه این نوع تخته خاصیت مغناطیسی دارد این است که صفحه فلزی بکار رفته در پشت کالربرد دارای خاصیت مغناطیسی است. تخته بردهای شیشه ای رنگی کاربرد زیادی در مراکز آموزشی، منازل، دفاتر اداری، شرکت ها و مکان های دیگری که به بردهای نوشتاری احتیاج دارند. این بردها در واقع جزء تجهیزات آموزشی محسوب می شوند که هواداران زیادی در مراکز آموزشی دارند. بردهای شیشه ای دوام زیادی دارند، آن ها از شیشه های حرارت دیده که همان شیشه های سکوریت است ساخته می شوند که از شیشه های عادی چند برابر مقاومت بیشتری دارند و در شرایط برابر با سایر بردها از مقاومت و طول عمر بالاتر برخوردار می باشند.

ویژگی های تخته بردهای شیشه ای

تخته بردهای شیشه ای مقاومت بیشتری نسبت به انواع دیگر تابلو ها دارند. این نوع برد ها به دلیل استفاده ساده از شیشه صاف و امروزی، ظاهری فوق العاده مدرن و شیک دارند. در حالی که به دلیل شفافیت آن قابلیت آویختن در هر محیطی را دارند. این تابلو ها به دلیل سبک معاصر خود، برای بهبود دیزاین در دفاتر عالی هستند. وایت برد های شیشه ای در رنگ های زیادی فراوری می شوند. در مجموعه ای از مقدار ها در دسترس هستند. قرار دادن مقدار ها و رنگ های مختلف آن ها در کنار هم می تواند روشی بسیار خلاقانه برای تزیین دفتر یا کلاس درس شما باشد در حالی که تخته ها هنوز عملکرد خود را حفظ می نمایند.

مجموعه عکسنگ بردهای مغناطیسی را فراوری نمی نمایند چرا که بردهای غیرمغناطیسی امتیاز بیشتری نسبت به آن ها دارند از جمله این مزایا این است که:

در بردهای شیشه ای رنگی معمولی از شیشه ضخیم تری استفاده می گردد در بردهای غیرمغناطیسی (6 میل بجای 4 میل) و در نتیجه این بردها استحکام بیشتری نسبت به بردهای مغناطیسی دارند.

برای بردهای مغناطیسی حتما باید از مگنت های مخصوص (سوپرمگنت) اسنفاده نمود و با مگنت های معمولی که به یخچال های منزل به راحتی می چسبند استفاده نمی گردد.

کاربرد تخته بردهای شیشه ای

تخته بردهای شیشه ای کاربرد فراوان در محیط های مختلف دارد. از وایت برد شیشه ای در مکان های مختلف جهت امور زیادی استفاده می گردد. برای هر مکانی یک نوع گلس برد مخصوص با ابعاد و مقدار و جنس خاصی کاربرد دارد. یکی از مکان هایی که استفاده زیادی دارد، در محیط های آموزشی از جمله مدارس، دانشگاه ها و موسسات آموزشی است که از آن به جای تخته های گچی قدیمی استفاده می گردد و هم ظاهری شیک برای محیط آموزش فراهم می نماید و هم از ضررهای تخته های گچی جلوگیری می نماید.

از دیگر کاربردهای تخته وایت برد شیشه ای مدرن، کاربرد آن در ادارات، موسسات، شرکت های مهندسی و خدمات است که با استفاده از آن می توانند برنامه های مختلف، طرح و نقشه های مهندسی خود را بر روی این تخته برد شیشه ای اجرا نمایند و جلوه های زیباتری به فضای کاری می دهند. با داشتن وایت برد شیشه ای در منزل می توانید برنامه های روزانه، هفتگی و ماهانه و فهرست کارهای خود را جهت یادآوری و برنامه ریزی بهتر بر روی آن داشته باشید و یا قبوض و رسیدها و حتی عکس های خود را با آهنربا روی آن نصب کنید.

مزایای تخته بردهای شیشه ای

استفاده از تخته بردهای شیشه ای مزایای زیادی دارد که برخی از آن ها را برای شما توضیح خواهیم داد:

ظاهر و تنوع رنگی

قبل از هر چیز ظاهر تخته بردهای شیشه ای مهم است. این محصولات درست است که یک ابزار آموزشی هستند، برای دکوراسیون داخلی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. مهم می باشد. ظاهر تخته بردهای شیشه ای با وایت بردهای معمولی تفاوت بسیاری دارند. آن ها معمولا انوع مختلفی دارند و شما می توانید تخته ای انتخاب کنید که مناسب با دفتر کار، منزل و یا محیط آموزشی شما باشند.

از مزایای خیلی مهم بردهای شیشه ای می توان به تنوع رنگی آن ها اشاره کردکه در 200 رنگ وجود دارد. شما حتی رنگ های درخواستی خود را به صورت انحصاری نیز می توانید سفارش دهید. از رنگ کوره ای پلی ارتان در این محصول استفاده می گردد. که در برابر رطوبت و اشعه نور خورشید مقاومت بسیاری دارند.

کیفیت بالای تخته بردهای شیشه ای

تخته بردهای شیشه ای از کیفیت بالایی برخوردار هستند. چرا که در این بردها از شیشه سکوریت استفاده می گردد. شیشه سکوریت استفاده شده در این محصول و مرغوبیت مواد اولیه کیفیت تخته وایت برد شیشه ای را تضمین می نماید. گلس بردها تمامی استانداردهایی که یک محصول باید در هنگام فراوری رعایت کند را دارا می باشد.

ایمنی بالا

نکته ای مهمی که درباره تخته گلس بردهای رنگی وجود دارد که مردم اکثرا نگران این موضوع می باشند ایمنی در این محصولات می باشد. چرا که به دلیل شیشه ای بودنش حتما باید ایمنی اش حفظ گردد. که خوشبختانه با توجه به استفاده از شیشه های سکوریت در این محصول کاملا این نکته رعایت شده است. انواع مختلفی شیشه وجود دارد که در گلس بردها از نوع شیشه های گرما دیده و انواع ترکیب های شیشه های تقویت شده، سخت شده و با ایمنی بالا در استفاده می گردد تا افراد نگران شکستن این گلس بردها نباشند.

نگهداری آسان از تخته بردهای شیشه ای

به دلیل اینکه در این تخته بردها از موادی خاصی استفاده می شوند، احتیاجی به نگهداری زیادی ندارند. سطح روی گلسبرد از مواد غیر متخلخل ساخته شده است، یعنی به سادگی جوهر به داخل شیشه نفوذ نمی نماید و با یک اسفنج یا ابر ساده جوهر ماژیک پاک می گردد. با این حال بهتر است نوشته ها به مدت زیاد روی تخته بردهای شیشه ای نمانند.

ضد خش بودن و پایداری رنگ تخته بردهای شیشه ای

کیفیت ساخت و مواد اولیه مرغوبی که در ساخت این تخته وایت برد استفاده شده منجر شده تا یک محصول بی نقص ساخته گردد و در طولانی مدت طولانی دچار خط و خش نگردد. یکی از مهمترین مزایای گلس بردها ضد خش و خط بودن آن ها است. اگر به تخته بردهای معمولی دقت نموده باشید، بعد از مدتی دچار خط و خش می شوند و جوهر ماژیک روی تخته باقی می ماند. آن ها در اثر یک ضربه کوچک دچار فرو رفتگی می شوند. در صورتی که وایت بردهای شیشه ضد خش و ضد ضربه می باشند.

البته این نکته را در نظر داشته باشید که گلس بردها انواع مختلفی دارند و در برخی از آن ها ممکن است ضد خش و ضد ضربه نباشند. بعلاوه رنگ به کار رفته در تخته وایت بردهای شیشه ای پلی اورتان است که یک رنگ کوره ای است و در طولانی مدت کمرنگ یا بی رنگ نمی گردد و در برابر اشعه خورشید و رطوبت نیز مقاوم است.

تخته بردهای شیشه ای فاقد فریم هستند

یکی دیگر از مزایای تخته بردهای شیشه ای این است که فاقد فریم می باشند. فاقد فریم بودن این بردها باعث شده است که مجذوب نمایندهیت ظاهری زیادی داشته باشند. علاوه بر آن با کنار هم قرار دادن گلس بردها می توان تخته وایت برد را بزرگ تر کرد و یا اینکه از برد شیشه ای به عنوان یه پارتیشن استفاده نمود.

طول عمر بالا و حمل آسان

تخته بردهای شیشه ای نسبت به بردهای قدیمی خود عمر بالاتری دارند و آن هم بخاطر کیفیت و مواد مصرفی است که در هنگام فراوری استفاده می گردد. اما از نگهداری صحیح آن قافل نشوید. حمل تخته بردهای شیشه ای آسان است چرا که وزن آن ها به نسبت کم است. اما نوع مغناطیسی این گلس بردها با توجه به استفاده ورق فلزی کمی بالاتر است. در نوع پرتابل آن ها با توجه به چرخ های روانش، حمل آن را آسان تر می نماید و به راحتی می توان آن را از محلی به محل دیگر انتقال داد.

سطح صاف و سیقلی

سطح صاف و سیقلی یکی از مزایای خیلی مهم تخته بردهای شیشه ای است که نوشتن بر روی آن ساده و روان می باشد. بنابراین با استفاده از این بردها سرعت نوشتن بالا می رود و زیبا نویسی نیز در این صورت افزایش پیدا می نماید. نوشتن بر روی سطح تخته بردهای شیشه ای بسیار لذت بخش است.

تنوع در سایزبندی تخته بردهای شیشه ای

برد شیشه ای تنوع سایز نیز دارد. و شما می توانید با توجه به فضایی که دارید سایز وایت بردتان را انتخاب کنید. و یادتان باشد بدون در نظر گرفتن متراژ محلی که می خواهید وایت برد را در آن قرار دهید، اقدام به خرید آن نکنید. برای خرید تخته بردهای رنگی زیبا و سفارشی می توانید از فروشگاه عکسنگ تماشا نمایید.

نگهداری آسان و پاک شوندگی بالا

مزیت دیگر این تخته بردهای شیشه ای این است که بلافاصله بعد از نوشتن روی تخته وایت برد شیشه ای احتیاجی به پاک کردن آن نیست، چرا که ماندن جوهر ماژیک روی آن تاثیر منفی ندارد و می توان با شیشه پاک کن یا مواد پاک نماینده دیگر آن را دوباره مانند روز اولش تمیز نمود. و دلیل این خاصیت استفاده از شیشه سکوریت در فراوری این محصول می باشد. به همین خاطر نگهداری آن نیز بسیار آسان می باشد. این محصولات برعکس تخته وایت بردهای قدیمی سطح صافی دارند و مقدار پاک شوندگی آن ها بالا می باشد.

مناسب هر دکوراسیون

از مزایای مهم دیگر تخته برد شیشه ای این است که به راحتی می توان آن را با هر دکوراسیونی هماهنگ نمود. چرا که این محصولات ظاهر مدرن و لوکس دارند و بعلاوه از تنوع رنگی بالایی نیز برخوردار می باشند. قطعا پس از خرید، تخته برد شیشه ای عضو جدا نشدنی دکوراسیون منزل یا اداره شما خواهند شد.

نصب گلس بردها

گلس بردها در سایزهای مختلف طراحی و فراوری می شوند، به همین خاطر حتی در فضاهای محدود نیز قابل کاربری هستند. بردهای شیشه ای می توانند در فضای اشتراکی در محلی که تمام کارکنان به آن دسترسی داشته باشند نصب می گردد. روش نصب این نوع از وایت برد بسیار ساده می باشد. به این صورت که با یراق اسپیسر یا یراق فیکس پوینت می توانید گلس برد را نصب نمایید. ابعاد یراق الات وایت برد تنوع زیادی دارند و به صورت استوانه ای به قطر 3 سانت و ارتفاع 5 سانت است که شیشه را به دیوار یا سطح مورد نظر وصل می نماید.

در برخی موارد می توان گلس برد را به صورت چسپی نیز نصب نمود که در این صورت بیشتر از چسپ سیلیکون استفاده می نمایند که در این حالت دیگر هیچ سوراخی روی شیشه وجود ندارد. در روش چسپی این کار به صورت ثابت انجام میگردد و شما دیگر قادر به کندن و انتقال آن به محل دیگر نمی باشید.

به جز تخته بردهای رنگی مجموعه عکسنگ قادر به فراوری شیشه های با درج لوگو، پنل های شیشه بین کابینتی و یا طرح های مختلف و کادرهای مختلف تخته برد و یا همچنان جداول مورد احتیاج شما در مراکز آموزشی و دانشگاه ها و شرکت ها و مدارس و حتی منازل شخصی شما می باشد.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 15 آبان 1400 بروزرسانی: 15 آبان 1400 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1888

به "تخته بردهای شیشه ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخته بردهای شیشه ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید