جلسه آنالیز مسائل مربوط به حوزه گردشگری و سرمایه گذاری شهرستان فردوس برگزار گردید

به گزارش مجله زیبایی زندگی، نشست آنالیز مسائل و مسائل حوزه گردشگری شهرستان فردوس، با حضور معاون گردشگری، سرمایه گذاری و تامین منابع خراسان جنوبی، مدیران تاسیسات گردشگری، متقاضیان تسهیلات و بعضی فعالان حوزه گردشگری در محل اداره میراث فرهنگی شهرستان فردوس برگزار گردید.

جلسه آنالیز مسائل مربوط به حوزه گردشگری و سرمایه گذاری شهرستان فردوس برگزار گردید

به گزارش مجله زیبایی زندگی به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، روح الله صداقت رئیس اداره شهرستان فردوس در این نشست به ارائه گزارشی در مورد اقدامات صورت گرفته در حوزه گردشگری و سرمایه گذاری و همچنین برنامه های پیش روی اجرایی پرداخت و خواهان همکاری به منظور برطرف مسائل سرمایه گذاران برای توسعه و رونق صنعت گردشگری و اکوتوریسم شهرستان و منطقه شد.

صداقت گفت: با توجه به پتانسیل ها و ظرفیت بالای شهرستان تهیه طرح جامع گردشگری و حمایت از سرمایه گذاران از اولویت های اصلی این اداره است.

مرتضی عربی معاون گردشگری، سرمایه گذاری و تامین منابع خراسان جنوبی نیز ضمن تشکر از اقدامات صورت گرفته در حوزه گردشگری شهرستان، توسعه پایدار روستاها با موضوع بوم گردی را گذرگاهی نوین برای خروج از بحران خشکسالی و یکی از راهکارهای ایجاد درآمد پایدار و ممانعت از مهاجرت نیروی کار در روستاها و توجه به گردشگری در قالب اجرای طرحهای بوم گردی - اقامتگاهی دانست و بر آموزش و توانمندی نیروهای ماهر و متخصص به منظور ارائه خدمات مطلوب به مسافران و جذب گردشگر تاکید نمود.

در ادامه مدیران تاسیسات گردشگری، متقاضیان تسهیلات و فعالان حوزه گردشگری شهرستان به بیان مسائل مربوطه پرداختند.

تسریع در استاندارسازی رستوران های بین راهی و تمدید پروانه های بهره برداری به مدت یکسال، اصلاح نرخنامه های واحدهای اقامتی و پذیرایی، تخصیص متمم تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری به طرح های نیمه تمام، برخورد با واحدهای اقامتی غیر مجاز در سطح شهرستان، واگذاری اراضی ملی با قابلیت توسعه گردشگری به متقاضیان سرمایه گذاری و ..... از مهمترین دغدغه سرمایه گداران و مدیران تاسیسات گردشگری این شهرستان بود.

در سرانجام این نشست معاون گردشگری، سرمایه گذاری و تامین منابع خراسان جنوبی از چندین طرح گردشگری در حال ساخت سطح شهرستان و منطقه نمونه گردشگری باغستان بازدید و از پیشرفت و روند اجرایی طرح های مذکور ابراز رضایت کرد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 23 شهریور 1398 بروزرسانی: 15 مهر 1398 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 260

به "جلسه آنالیز مسائل مربوط به حوزه گردشگری و سرمایه گذاری شهرستان فردوس برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلسه آنالیز مسائل مربوط به حوزه گردشگری و سرمایه گذاری شهرستان فردوس برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید