حتی یک وعده غذایی پرچرب موجب کُندذهنی می شود

به گزارش مجله زیبایی زندگی، تحقیق جدید نشان می دهد سفارش چیزبرگر و سیب زمینی سرخ کرده می تواند به معنای واقعی موجب کُندذهنی شود.

حتی یک وعده غذایی پرچرب موجب کُندذهنی می شود

به گزارش مجله زیبایی زندگی به نقل از مهر، مطالعه اخیر محققان دانشگاه ایالتی اوهایو آمریکا نشان می دهد مصرف تنها یک وعده غذایی سرشار از چربی های اشباع شده می تواند به توانایی تمرکز فکری آسیب رساند.

چربی های اشباع شده در گوشت قرمز، محصولات لبنی، و روغن های گرمسیری از جمله روغن نارگیل و پالم یافت می شوند. به گزارش انجمن قلب امریکا، آنها موجب افزایش کلسترول و لختگی عروق می شوند.

در مطالعه جدید به 51 زن دو نوع وعده غذایی متفاوت داده شد: یک بار وعده غذایی سرشار از چربی اشباع شده و بار دیگر وعده غذایی سرشار از چربی اشباع نشده. هر دو وعده غذایی شامل 930 کالری و 60 گرم چربی بودند.

مهارت های فکری آنها 5 ساعت بعد از صرف وعده غذایی از طریق یک برنامه کامپیوتری تست شد. این تست یک تا چهار هفته بعد هم تکرار شد اگرچه زنان این بار رژیم غذایی برعکس دفعه اول را دریافت کرده بودند. قبل از صرف هر دو دوره وعده غذایی، زنان مدت 12 ساعت چیزی نخورده بودند.

تیم تحقیق دریافت امتیاز زنان در تست کامپیوتری بعد از خوردن وعده غذایی سرشار از چربی اشباع شده در مقایسه با زمان صرف وعده غذایی مملو از چربی اشباع نشده همراه با روغن آفتابگردان 11 درصد کمتر بود.

محققان در مطالعه اولیه دریافته بودند مصرف بلندمدت رژیم غذایی پرچرب می تواند بر مهارت های فکری تأثیر گذارد

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1059

به "حتی یک وعده غذایی پرچرب موجب کُندذهنی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حتی یک وعده غذایی پرچرب موجب کُندذهنی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید