حریم خصوصی جدید واتس اپ

به گزارش مجله زیبایی زندگی، اعلام خبر قوانین جدید واتس اپ - و مجبور کردن کاربران به موافقت با آنها- موج جدیدی از نگرانی ها را ایجاد نموده است به خصوص برای آن دسته از افرادی که برای ارتباط و تماس با دوستان و نزدیکان خود این پیغام راسان را انتخاب نموده اند.

حریم خصوصی جدید واتس اپ

خبرنگاران| پیام رسان واتس اپ که در نظرسنجی های سال 2020 محبوب ترین اپلیکشن بین کاربران و از نظر امنیتی و احترام به حریم خصوصی افراد بیشترین امتیاز را کسب نموده بود، با انتشار اعلامیه ای مبنی بر قوانین جدید که از 8 فوریه 2021 اجرایی خواهد شد، خود را وارد چالشی جدید نموده و با واکنش های گوناگونی رو به رو شد.

واتساپ رسما به کاربران گفته است که دو راه پیش رو دارند: یا با به اشتراک گذاری داده های شخصی با فیسبوک موافقت نمایند یا اینکه حساب کاربری خود را حذف نمایند. این اطلاعیه به وسیله پیامی در اپلیکیشن واتساپ اعلام شده است و کاربران را مستقیما به گزینه ای راهنمایی می نماید که با ضربه زدن روی آن، با تمامی شرایط جدیدی که فیسبوک برای واتساپ مشخص نموده است موافقت می نمایند.

کسانی که تا تاریخ 8 فوریه 2021 (20 بهمن 1399) با قوانین جدید واتساپ موافقت ننمایند، امکان ادامه استفاده از اپلیکیشن را نخواهند داشت.

اعلام خبر قوانین جدید واتس اپ - و مجبور کردن کاربران به موافقت با آنها- موج جدیدی از نگرانی ها را ایجاد نموده است به خصوص برای آن دسته از افرادی که برای ارتباط و تماس با دوستان و نزدیکان خود این پیام راسان را انتخاب نموده اند.

واتس اپ مدت هاست که با در اختیار داشتن فناوری های مهم (که به منظور رمزگذاری مکالمات با این اپلیکیشن سازگار شده اند)، به تعهد خود در زمینه امنیت و حریم خصوصی افتخار می نماید. اما بیانیه جدید این برنامک پیام رسان، کاملا برعکس به هراس و نگرانی دامن زده است. هراس از بابت اینکه اطلاعات افراد نه تنها به صورت امن و محرمانه نزد واتس اپ نمی ماند بلکه با فیس بوک به اشتراک گذاشته می گردد.

چرا به روز رسانی جدید واتس اپ اینگونه است؟

استارت تصمیم جدید واتساپ را می توان به دنبال محدودیت های مربوط به حریم خصوصی در به روزرسانی جدید آیفون دانست، به این صورت که شرکت اپل در جدیدترین نسخه iOS محدودیت هایی را برای دسترسی فیسبوک و واتساپ به اطلاعات کاربران در نظر گرفته و حالا واتساپ می خواهد با دریافت مجوز از کاربران نه تنها از زیر فشار اپل بیرون بیاید، بلکه با خیال راحت از اطلاعات کاربران استفاده کند.

مدت زمان کوتاهی پس از تصاحب واتساپ به دست فیسبوک در سال 2014 به مبلغ 19 میلیارد دلار، توسعه دهندگان این پیام رسان اعلام کردند سیستم رمزنگاری سرتاسری را که اهمیت بسیار زیادی برای حفظ حریم خصوصی کاربران دارد، در آن گنجانده اند.اضافه شدن رمزنگاری سرتاسری به واتساپ اتفاق مهمی بود و روی افزایش تعداد کاربران این اپلیکیشن تأثیر بسزایی داشت.

به گزارش خبرنگاران شرایط حریم خصوصی جدید اعلام می نماید که به عنوان بخشی از خانواده شرکت های فیس بوک، واتس اپ اطلاعاتی از این خانواده شرکت ها دریافت خواهد نمود و همچنین با آن ها به اشتراک می گذارد. ممکن است اطلاعاتی که از کاربران دریافت می گردد را مورد استفاده قرار دهند و کاربران نیز ممکن است اطلاعاتی را که ازپیام رسان دریافت می نمایند به منظور یاری به عملکرد، ارائه، توسعه، درک، تنظیمات اختصاصی، پشتیبانی و بازاریابی خدمات و پیشنهاد ها مورد استفاده قرار دهند.

صفحه سیاست های حریم خصوصی واتساپ به روزرسانی شده و از ماه آینده میلادی، کاربران نخواهند توانست از تحویل داده هایشان به فیسبوک جلوگیری نمایند.

بعضی از داده هایی که واتساپ از کاربر جمع آوری می نماید شامل این موارد می گردد: شماره موبایل، شماره موبایل فهرست مخاطبان گوشی، نام پروفایل ها، تصویر پروفایل ها، پیام استاتوس به همراه زمان آخرین باری که کاربر آنلاین بوده است و داده های تشخیصی.

بر اساس سیاست های جدید، فیسبوک این حق را برای خود قائل می گردد که داده های جمع آوری شده به وسیله واتساپ را با شرکت های تحت مالکیتش به اشتراک بگذارد. بروزرسانی جدیدی که واتس اپ اخیرا اعلام نموده، مشخصه های جدیدی است که به افراد امکان می دهد تا با کسب و کار ها ارتباط برقرار نمایند - و فیس بوک می تواند میزبان این کسب و کار ها باشد.

حین تماس، پیام ها ممکن است توسط فیس بوک مدیریت شده و ذخیره شوند، و از این رو این مکالمات ممکن است به صورت کلی با این شرکت به اشتراک گذاشته شوند.

البته در گزارش ها آمده که کاربران باید در صورت وقوع چنین چیزی از آن آگاه شوند. طی مکالمه با کسب و کاری که فیس بوک پیام هایش را مدیریت می نماید، یک پیام ظاهر می گردد و در صورتی که کاربر نخواهد این اطلاعات را (با فیس بوک) به اشتراک بگذارد، می تواند مکالمه را متوقف کند.

منبع: فرادید
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1472

به "حریم خصوصی جدید واتس اپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حریم خصوصی جدید واتس اپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید