خطرات کمبود ویتامین D برای زنان!

به گزارش مجله زیبایی زندگی، ارتباط بین ویتامین D و خطر ابتلا به سرطان سینه در میان زنان اسپانیایی تبار قوی تر بود، زیرا در صورت داشتن سطوح کافی ویتامین دی، 48 درصد کمتر به سرطان سینه مبتلا می شدند.

خطرات کمبود ویتامین D برای زنان!

ویتامین D پایین ممکن است خطر ابتلا به سرطان سینه را در زنان افزایش دهد.

نتایج یک مطالعه نو نشان می دهد که طی 9 سال درمان و تحت نظر بودن، در میان زنانی که سطح ویتامین D کافی داشتند، گزارشات ابتلا به سطان سینه [نسبت به زنانی که کمبود ویتامین D داشتند]، به حداقل رسیده است.

تحقیقات نو نشان می دهد که کمبود ویتامین D ممکن است در سرطان سینه نقش داشته باشد؛ بخصوص در میان اقلیت ها. محققان دریافتند زنان سیاه پوست آمریکایی و اسپانیایی تبار با سطوح پایین ویتامین D نسبت به زنانی که سطح ویتامین D کافی دارند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان سینه هستند. یافته ها نشان می دهد که ویتامین D در محافظت از این گروه از زنان در برابر سرطان سینه نقش دارد.

به گزارش upi در طی یک پیگیری میانه 9 ساله، زنانی که سطح ویتامین D کافی داشتند، 21 درصد کمتر از زنان دارای کمبود ویتامین D، به سرطان سینه مبتلا شدند.

ارتباط بین ویتامین D و خطر ابتلا به سرطان سینه در میان زنان اسپانیایی تبار قوی تر بود، زیرا در صورت داشتن سطوح کافی ویتامین دی، 48 درصد کمتر به سرطان سینه مبتلا می شدند.

بر اساس این مطالعه، زنان سیاه پوست در صورت داشتن سطوح کافی ویتامین دی، 11 درصد کمتر به سرطان سینه مبتلا می شوند.

منبع: فرادید
انتشار: 1 شهریور 1401 بروزرسانی: 1 شهریور 1401 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 2164

به "خطرات کمبود ویتامین D برای زنان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطرات کمبود ویتامین D برای زنان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید