خطر نگهداری اسپری های الکل در خودرو در فصل گرما

به گزارش مجله زیبایی زندگی، با گذشت بیش از یکسال از آغاز ویروس کرونا در دومین بهاری به سر می بریم که با این بیماری دست و پنجه نرم می کنیم. از همان ابتدا یکی از اولین راه حل برای مقابله با این بیماری، ضدعفونی با الکل مطرح شد، که همین توصیه بطری های الکل را به یکی از لوازم همراه و ضروری تبدیل کرد اما با گرم شدن دوباره هوا، بار دیگر خطر وقوع حادثه در پی نگهداری بطری های الکل و ضدعفونی کننده ها در خودرو وجود دارد.

خطر نگهداری اسپری های الکل در خودرو در فصل گرما

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران، با افزایش دمای داخل خودرو، گرم تر شدن هوا خطر نگهداری این مواد در خودروها نیز افزایش پیدا می نماید.

البته مواد ضدعفونی کننده و الکلی خود به خود دچار حریق نمی شوند اما با به وجود آمدن شرایط خاصی، مثل تابش نور و افزایش دمای داخل خودرو می توانند دچار آتش سوزی شوند. به همین دلیل افراد باید از نگهداری اسپری های ضدعفونی کننده، بطری ها و ظروف حاوی الکل که در خودرو خودداری کرد چرا که ممکن است منفجر یا دچار آتش سوزی شوند.

بر اساس هشدارهایی که در این باره از سوی سازمان هایی از جمله آتش نشانی تهران ارایه شده است، الکل قدرت انفجار زیادی ندارد، اما اگر هوای گرم و بسته مثل خودرو و تابش مستقیم نور خورشید موجب افزایش سرعت تبخیر آن شده و موجب به وجود آمدن ترکیبی قابل اشتعال خواهد شد. در این شرایط وجود منبعی حرارتی مثل کبریت و فندک برای وقوع حادثه ای جبران ناپذیر کافی خواهد بود.

همچنین در شرایطی که شیشه بطری ها در معرض نور خورشید قرار گیرد عملکردی مثل ذره بین پیدا نموده و با افزایش حرارت، خطر وقوع آتش سوزی به وجود می آید.

بر اساس توصیه و هشدار کارشناسان ایمنی نباید مواد ضدعفونی کننده را داخل خودرو رها کرد. همچنین بهتر است هنگام استفاده از ضدعفونی ها داخل خودرو پنجره ها باز باشد یا در صورت امکان این اقدام را خارج از فضای خودرو انجام گردد.

منبع: ایسنا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 12 تیر 1400 بروزرسانی: 12 تیر 1400 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1720

به "خطر نگهداری اسپری های الکل در خودرو در فصل گرما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطر نگهداری اسپری های الکل در خودرو در فصل گرما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید