خودکشی دختر 16 ساله که به درخواست پسر جوان هر روز نامتعارف تر لباس می پوشید

به گزارش مجله زیبایی زندگی، دختر نوجوان درغرب تهران وقتی با مخالفت خانواده اش در مورد پوشیدن لباس هایش نهاده شد، برای خاتمه دادن به این اختلافات دست به اقدامی مرگبار زد.

خودکشی دختر 16 ساله که به درخواست پسر جوان هر روز نامتعارف تر لباس می پوشید

به گزارش ، چندی پیش دختر 16 ساله با یک پسر نوجوان آشنا شد و با گذشت زمان دوستی آن ها به یک عشق هیجانی تبدیل شد تا جایی که این دختر نوجوان به خاطر پوشش و طرز رفتارش با خانواده اش دچار اختلاف شد. دختر نوجوان که تحت تاثیر رفتار های پسر مورد علاقه اش قرار گرفته بود، رفتار و پوشش اش تغییر نموده و همین باعث شده بود تا خانواده اش با او درگیر شوند و مخالف ادامه رفتار های او شوند تا این که دختر نوجوان برای رهایی از این اختلافات تصمیم عجیبی گرفت.

ساعت 15 دقیقه بامداد دیروز (20 شهریور) ماموران کلانتری 140 باغ فیض تهران از سقوط مرگبار دختر نوجوانی از بالای یک ساختمان چهار طبقه در غرب تهران آگاه شدند. بدین ترتیب تیمی از ماموران پلیس و امدادگران اورژانس در محل حادثه حاضر شدند. در ابتدا تیم پزشکی با آنالیز های ابتدایی مرگ دختر نوجوان را تایید کردند. ماموران در ادامه پس از هماهنگی با بازپرس ویژه قتل تحقیقات را برای یافتن انگیزه این مرگ تلخ شروع کردند. خانواده دختر 16 ساله ادعا کردند، دخترمان پس از دوستی با پسر جوان لباس های نامناسب می پوشید و با تمام مخالفت هایی که از سوی ما بود او به رفتارهایش ادامه می داد و دخترمان تحت تاثیر حرف های پسر جوان بود. خانواده وی اظهار کردند، شامگاه سه شنبه بود که بر سر پوشش با دخترمان بحث کردیم تا این که در نخستین دقایق بامداد صدای عجیبی شنیدیم و وقتی به دنبال صدا رفتیم متوجه شدیم دخترمان خودش را از بالای ساختمان به پایین انداخته است. بنا بر این گزارش، بازپرس ویژه قتل در این پرونده دستور داد تا جسد دختر نوجوان به پزشکی قانونی منتقل گردد و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

خطر برخورد های چکشی

دکتر امان ا... قرایی مقدم جامعه شناس و استاد دانشگاه

در تمام جوامع، والدین مسئول تربیت و پرورش فرزندان بوده اند و پدر و مادر همواره نگران رشد و تعالی فرزندانشان هستند. بعضی عوامل از سوی خانواده سبب رشد و تعالی فرزند و بعضی سخت گیری ها عامل به تباهی کشاندن فرزندان می گردد. برخورد های چکشی با فرزندانی که در سن بلوغ هستند و در دوران سخت نوجوانی به سر می برند، سبب می گردد آن ها تجردگرایی و انزوا را انتخاب نمایند. این قبیل جوانان و نوجوانان به دلیل این که با خانواده شان تضاد فکری دارند، احساس انزوا و تنهایی و به گروه همسالانی گرایش پیدا می نمایند که افکار و فرهنگ شان با خانواده شان متفاوت است. نوجوانانی که از سوی خانواده حمایت نمی شوند و اقتضای سنی و حتی بعضی رفتار های آن ها مورد پذیرش خانواده نیست، از خانواده و اطرافیان خود بریده می شوند و جهت دیگری را برای زندگی انتخاب می نمایند که بر خلاف فرهنگ و عقاید خانواده است.

برخورد های چکشی و تعصبی سبب می گردد این نوجوانان هیچ گاه به تکامل و رشد عقلی و فکری نرسند و خانواده همواره نگران آن ها باشد. معمولا خانواده های سنتی که از ارزش ها و هنجار های سنتی پیروی می نمایند، تضاد فکری شدیدی با فرزندان خود دارند در حالی که والدین باید با زبانی نرم و آرام مسائل را به فرزندان خود آموزش دهند. خانواده باید ارزش ها، هنجار ها و رسم و رسوم فرهنگی خود را از سنین کم به بچه ها القا نمایند تا در دوران نوجوانی با بحران هویت رو به رو و مرتکب رفتار هایی نشوند که خانواده آن ها را نمی پذیرد. خانواده وظیفه دارد فرزندان خود را از سنین رشد مسئولیت پذیر و وظیفه مدار بار بیاورد تا در آینده شاهد موفقیت فرزندان خود باشد و نوجوانان شان به سمت خلاف و بزه کشیده نشوند.

منبع: روزنامه خراسان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 24 مهر 1398 بروزرسانی: 24 مهر 1398 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 356

به "خودکشی دختر 16 ساله که به درخواست پسر جوان هر روز نامتعارف تر لباس می پوشید" امتیاز دهید

1 کاربر به "خودکشی دختر 16 ساله که به درخواست پسر جوان هر روز نامتعارف تر لباس می پوشید" امتیاز داده است | امتیاز: 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودکشی دختر 16 ساله که به درخواست پسر جوان هر روز نامتعارف تر لباس می پوشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید