دپوی ماسک در قم به اندازه کافی وجود دارد

به گزارش مجله زیبایی زندگی، خبرنگاران/قم انتشار خبر مبنی بر فوت دو شهروند قمی و مثبت بودن آزمایشات اولیه در خصوص ابتلا به بیماری کرونا، موجب مراجعات کثیر مردم به داروخانه ها شده است.

دپوی ماسک در قم به اندازه کافی وجود دارد

پس از اعلام رسمی وزارت بهداشت در خصوص مثبت بودن آزمایش تست کرونا در قم، در مراجعه به بیش از 8 مورد داروخانه و تماس با چند داروخانه دیگر در سطح شهر، متوجه کمبود ماسک شده ایم که این امر زمینه نگرانی را در شهروندان به وجود آورده است.

دکتر محمدرضا قدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در خصوص کمبود ماسک در مصاحبه با مجله زیبایی زندگی مطرح نمود: به اندازه کافی دپوی ماسک در قم وجود دارد و همه نیاز به زدن ماسک ندارند، چرا که در برخی از موارد خود ماسک و استفاده نادرست عاملی در عفونت است.

وی بیان نمود: در صورت نیاز به ماسک، به تعداد کافی دپو شده است، اما در شرایط فعلی تنها افرادی که با بیمار در ارتباط هستند و یا همراهان و کادر پزشکی و افرادی که مشکوک به این ویروس اند باید از ماسک استفاده کنند.

قدیر اظهار داشت: در چند روز اخیر، شاهد یک پیک بیماری های تنفسی در قم بودیم که با بررسی های اجرا شده و فوت دو شهروند قمی، در آزمایشات تعیین شد تست اولیه از این افراد از نظر کرونا مثبت است.

وی گفت: البته هنوز تستهای ژنتیک باقی مانده است و نتیجه نهایی به زودی اعلام می شود، اما بنا شد با مردم صادق باشیم و اطلاع رسانی کاملی از شرایط این دو بیمار فوت شده صورت بگیرد تا اعتماد شهروندان جلب شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم مطرح نمود: در حال حاضر جای هیچ نگرانی نیست و بیمارستان ها در حال کنترل است و یک بیمارستان به عنوان مرکز بیماری های ویروسی در جهت تمرکز بیشتر تعیین شد.

وی اظهار کرد: همچنین یک بیمارستان دیگر در حال تخلیه است تا به عنوان پشتیبان از آن استفاده کنیم در این شرایط مردم آرامش کاملی داشته باشند و به زنگی عادی بپردازند و نکات بهداشتی از جمله شستشوی دستها را جدی بگیرند و از اجتماعات و مسافرت های بی مورد پرهیز کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 808

به "دپوی ماسک در قم به اندازه کافی وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دپوی ماسک در قم به اندازه کافی وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید