رئیس جمهور ترکیه از لغو نتیجه انتخابات استانبول استقبال کرد

به گزارش مجله زیبایی زندگی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، از تصمیم کمیسیون انتخابات ترکیه برای برگزاری انتخابات محلی در استانبول استقبال نموده است.

رئیس جمهور ترکیه از لغو نتیجه انتخابات استانبول استقبال کرد

رئیس جمهوری ترکیه امروز (سه شنبه 17 اردیبهشت/7 مه)، در ملاقات با نمایندگان مجلس از حزب حاکم عدالت و توسعه تصمیم کمیسیون انتخابات را مورد ستایش قرار داد و گفت: ما این تصمیم را به عنوان بهترین اقدامی تلقی می کنیم که عزم ما برای حل مسائل در چارچوب دموکراسی و قانون را نشان می دهد.

درپی انتخابات محلی روز 31 ماه مارس، اکرم امام اغلو، نامزد حزب جمهوری خلق ترکیه برای شهرداری استانبول، پیروز این انتخابات اعلام شد درحالیکه تعداد آراء او با آراء نامزد حزب حاکم عدالت و توسعه تفاوت اندکی داشت. در حالیکه این انتخابات به عنوان نوعی ارزیابی محبوبیت مردمی حزب عدالت و توسعه و آقای اردوغان تلقی می شد، این حزب با سخن گفتن از تخلفات و فساد نتیجه اعلام شده انتخابات را به رسمیت نشناخت.

آقای اردوغان در حمایت از دستور کمیسیون انتخابات برای برگزاری مجدد انتخابات استانبول گفه است که در جریان رای گیری اقدامات جنایت سازمان یافته و فساد جدی روی داده است.

امام اوغلو گفته است مردم ترکیه برای دفاع از دموکراسی خود مبارزه خواهند کرد

وی گفت: مدارکی که ما تسلیم نموده بودیم چنان محکم و بر شواهد خدشه ناپذیر مبتنی بود که تردیدی در آن وجود نداشت.

وی گفت که اگر دولت از دزدانی که به وسیله صندوق اخذ رای اراده مردم را ربودند حساب پس نمی کشیدیم مردم خواهان شرح ما می شدند.

استانبول 16 میلیون جمعیت دارد و مرکز مالی ترکیه است و بخش قابل توجهی از بودجه عمومی ترکیه در این شهر به مصرف می رسد.

در پی اعلام تصمیم کمیسیون انتخابات در روز گذشته، اکرم امام اوغلو در سخنانی که به طور زنده از شبکه های اجتماعی پخش می شد تصمیم کمیسیون انتخاباتی را محکوم کرد و گفت این تصمیم تحت نفوذ حزب حاکم اتخاذ شده است.

آقای امام اوغلو گفته است: ما هرگز بر سر اصول خود سازش نمی کنیم. این کشور متشکل از 82 میلیون فرد میهن دوست است که تا آخرین لحظه برای دمکراسی مبارزه خواهند کرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 تیر 1398 بروزرسانی: 15 مهر 1398 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 188

به "رئیس جمهور ترکیه از لغو نتیجه انتخابات استانبول استقبال کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جمهور ترکیه از لغو نتیجه انتخابات استانبول استقبال کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید