رعایت اخلاق پزشکی باعث بهبود روابط بین پزشک و بیمار می گردد، تدوین راهنمای عمومی اخلاق حرفه ای در نظام پزشکی

به گزارش مجله زیبایی زندگی، مدیر دبیرخانه اخلاق پزشکی نظام پزشکی گفت: راهنما های عمومی اخلاق حرفه ای باهدف بهبود روابط بین پزشک و بیمار تدوین شده است.

رعایت اخلاق پزشکی باعث بهبود روابط بین پزشک و بیمار می گردد، تدوین راهنمای عمومی اخلاق حرفه ای در نظام پزشکی

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

سعید بیرودیان مدیر دبیرخانه اخلاق پزشکی سازمان نظام پزشکی در تبادل نظر با خبرنگار اظهار کرد: امروزه اخلاق پزشکی به عنوان یک رشته در موضوعات مختلف پزشکی مطرح شده است که اهمیت زیاد آن به دلیل ارتباطش با مسائل بین پزشک و بیمار است.

او ادامه داد: امروزه اخلاق پزشکی در سلول های بنیادی، فناوری و سلامت بیماران و حتی بیوتکنولوژی مطرح شده است و رعایت اخلاق پزشکی از بروز مسائل و تخلفات به طور کامل پیشگیری می نماید به همین دلیل سازمان نظام پزشکی اهمیت و توجه ویژه ای به این موضوع دارد.

بیرودیان اعلام کرد: از دیگر موضوعات مهم مرتبط با اخلاق پزشکی بحث تصمیم گیری درباره مرگ های اختیاری بیماران و آنالیز مسائل مختلف مانند جدا کردن دستگاه است و در کشورمان این رشته در مقطع دکترا از سال 87 مورد توجه نهاده شد و راه اندازی شد و پیش از آن فلوشیپ اخلاق پزشکی در دانشگاه های کشورمان تدریس می شد و هدف از ایجاد آن تربیت نیرو در زمینه های مختلف پزشکی و رعایت اخلاق در این حرفه بود تا همکاران ما بتوانند بهترین تصمیم گیری در زمینه مسائل حساس و مهم بیماران را بگیرند.

مدیر دبیرخانه اخلاق پزشکی سازمان نظام پزشکی توضیح داد: خوشبختانه در دانشگاه های علوم پزشکی تهران، بهشتی، ایران و حتی شیراز اقدامات خوبی در زمینه اخلاق پزشکی و موضوعات مرتبط با آن گرفته شده است و این دانشگاه ها در این زمینه پیشرو هستند.

او یادآوری کرد: سازمان نظام پزشکی برنامه های مختلفی در زمینه اخلاق پزشکی دارد که یکی از آن ها تدوین راهنمای عمومی اخلاق حرفه ای است و کار های خوبی در این زمینه و با هدف آموزش اخلاق حرفه ای پزشکی انجام گرفته است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 598

به "رعایت اخلاق پزشکی باعث بهبود روابط بین پزشک و بیمار می گردد، تدوین راهنمای عمومی اخلاق حرفه ای در نظام پزشکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رعایت اخلاق پزشکی باعث بهبود روابط بین پزشک و بیمار می گردد، تدوین راهنمای عمومی اخلاق حرفه ای در نظام پزشکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید