شرایط اعزام ورزشکار به پارالمپیک توکیو، محاسبه رکوردهای جهانی

هادی رضایی در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به در پیش بودن میادین کسب سهمیه پارالمپیک برای برخی از رشته ها گفت: هفته آینده جودوکاران نابینا برای کسب سهمیه راهی باکو می شوند. دو ماه دیگر وزنه برداران میادین کسب سهمیه در قزاقستان را پیش رو دارند. تیم تیروکمان یک ماه و نیم دیگر در مسابقات جهانی هلند حاضر می شود و به همین ترتیب میادین توزیع سهمیه برای دیگر رشته ها هم برگزار می شود.

شرایط اعزام ورزشکار به پارالمپیک توکیو، محاسبه رکوردهای جهانی

وی ادامه داد: این رقابت ها جزو اولین میادین کسب سهمیه برای پارالمپیک به حساب می آید. در هر رشته حداقل یکی دو رویداد برای معین شدن وضعیت سهمیه ها برگزار می شود. در برخی رشته ها مانند تکواندو و جودو نیز رنکینگ جهانی معین کننده است. وضعیت ورزشکاران این رشته ها در رنکینگ جهانی هم بر اساس امتیازات و عملکردی که در مسابقات مختلف از آنها ثبت می شود، معین خواهد شد.

سرپرست کاروان بازی های پارالمپیک با اشاره به سهمیه هایی که تا به امروز برای این کاروان کسب شده، گفت: سیامند رحمان در وزنه برداری و تیم ملی والیبال تاکنون کسب سهمیه کرده اند. در تیراندازی هم ساره جوانمردی و سمیرا ارم صاحب سهمیه شده اند. در این رشته میرشفیعی هم به سهمیه دست یافته اما باید بررسی شود. در کل همانطور که قبلاً اعلام شده، تنها کسب سهمیه ملاک اعزام ورزشکار به پارالمپیک نیست.

رضایی با تاکید بر اینکه کسب سهمیه اولین گام برای حضور در بازی های پارالمپیک است، شرح داد: گام دوم و اصلی نتیجه بررسی هایی است که برای معین شدن وضعیت ورزشکاران در کاروان انجام می شود. در مورد ورزشکارانی که کسب سهمیه کرده اند، رکوردهای جهانی طی سه سال گذشته محاسبه می شود. اگر ورزشکار موردنظر یکی از سه رکورددار جهان باشد قطعاً اعزام می شود اما اگر او در این بررسی ها و از نظر رکورد جهانی در رده چهارم قرار بگیرد، اعزام نخواهد داشت.

به گفته وی، با لحاظ کردن اهمیت بازی های پارا آسیایی و به منظور حمایت از ورزشکاران برای حضور در بازی های پارا آسیایی 2022، اعزام ورزشکارانی که در آسیا صاحب مقام اول هستند - به شرط داشتن سهمیه - دیگر اولویت موردنظر برای اعزام به پارالمپیک است.

وی گفت: سیاست کمیته ملی پارالمپیک برای حضور در بازی های پارالمپیک توکیو کاملاً کیفی است. بنابراین اینکه این سختگیری برای اعزام ورزشکار باعث محدود شدن کاروان شود، مانعی در اجرای تصمیم و برنامه موردنظر نخواهد بود.

رضایی گفت: از یک ماه دیگر سایت بازی های پارالمپیک باز شده و می توانیم ثبت نام اعضای کاروان را انجام دهیم. قطعاً بر اساس موقعیت فعلی ورزشکاران این کار را انجام می دهیم اما ثبت نام هم ملاکی برای اعزام نیست.

سرپرست کاروان بازی های پارالمپیک 2020 گفت: برای ورزشکاران اعزامی به توکیو بسته های حمایتی ویژه ای در نظر خواهیم گرفت همان طور که برای بازی های پارا آسیایی اندونزی این کار را به صورت شفاف انجام دادیم و از آن نتیجه هم گرفتیم. به زودی جزئیات این کار را اعلام خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 تیر 1398 بروزرسانی: 15 مهر 1398 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 178

به "شرایط اعزام ورزشکار به پارالمپیک توکیو، محاسبه رکوردهای جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط اعزام ورزشکار به پارالمپیک توکیو، محاسبه رکوردهای جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید