صدور مرخصی برای خودروهای پلاک ارس شروع شد

به گزارش خبرنگاران، صفر شاسفند امروز سه شنبه در جمع خبرنگاران اضافه کرد: بر اساس این مجوز، خودروهای ارس پلاک با حجم موتور کم تر از 2500 سی سی و ارزش کم تر از 40 هزار دلار با ارائه تضمین های قانونی، از این پس امکان تردد در سرزمین اصلی را دارند.

صدور مرخصی برای خودروهای پلاک ارس شروع شد

شاسفند بیان نمود: خودروهای ساخت کشور آمریکا و یا با برند آمریکایی مشمول این مجوز نیستند.

مدیر توسعه تجارت سازمان منطقه آزاد ارس نیز در این خصوص گفت: صاحبان خودروهای پلاک ارس در صورت ارائه سند مالکیت، پروانه تردد، کپی کارت ملی و مدارک ثبت شده در سیستم، می توانند از مرخصی یک ماهه استفاده نمایند.

بابک عبدیل نژاد گفت: برای انجام بدون مشکل فرایند صدور مجوز، باید سند مالکیت خودرو و پروانه تردد به نام درخواست دهنده بوده و سند خودرو به صورت وکالتی و خارج از سازمان منطقه آزاد ارس نقل و انتقال نشده باشد.

وی افزود: فاصله زمانی یک سال از آخرین مرخصی و معتبر بودن پروانه تردد خودرو در زمان مرخصی الزامی و اولویت با خودروهای فاقد تخلف تاخیر در تمدید تردد است.

وی در خصوص شیوه مراجعه برای اخذ مجوز تردد یک ماهه، گفت: صاحبان خودروهای پلاک ارس با ارائه معرفی نامه سازمان منطقه آزاد ارس به گمرک ایران و یا تحویل نامه مرخصی به کارگزار گمرکی صدور مرخصی مستقر در مرکز خدمات خودرویی ارس و در نهایت مراجعه به پلیس راهور، می توانند نسبت به دریافت پلاک عبور موقت اقدام نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 15 مهر 1398 شناسه مطلب: 92

به "صدور مرخصی برای خودروهای پلاک ارس شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور مرخصی برای خودروهای پلاک ارس شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید