فریب دختران جوان با درج آگهی استخدام در فضای مجازی

به گزارش مجله زیبایی زندگی، رئیس پلیس آگاهی پایتخت به تشریح جزئیات پرونده ای با مضمون اخاذی از دختر جوان توسط شیادان پرداخت.

فریب دختران جوان با درج آگهی استخدام در فضای مجازی

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش ، سردار علیرضا لطفی رئیس پلیس آگاهی تهران عظیم، اظهار کرد: به تازگی همکاران من در اداره شانزدهم پلیس آگاهی پیروز به دستگیری مجرمی شدند که با درج آگاهی استخدام پرستار برای نگهداری از فرزندش در فضای مجازی، اقدام به اغفال دختران جوان جویای کار می کردند.

وی اضافه نمود: متهم قربانیان را به منظور مصاحبه و آغاز به کار به منزل خود می کشانده و از آنان سوءاستفاده می کرده و برای اینکه محل سکونتش توسط قربانیان شناسایی نگردد از آن ها می خواست قسمتی از جهت را خودشان بیایند و بقیه راه را هم مجرم به دنبال قربانیان می رفت.

سردار لطفی ادامه داد: آخرین قربانی متهم دختر جوانی است که برای کار از شهرستان راهی تهران می گردد و به دنبال مشاهده آگهی این فرد در فضای مجازی به دام این فرد شیطان صفت می افتد.

وی اضافه نمود: کارشناسان آموزش همگانی پلیس آگاهی تهران، بار ها در جلسات آموزشی که برای بانوان در مساجد و سرای محلات و مدارس برگزار می کنند در مورد هوشیاری و احتیاط در مواجهه با آگهی های استخدامی در فضای مجازی و همچنین پیشنهادات ازدواج هشدار های لازم را به شهروندان داده اند، اما متاسفانه بی توجهی به پیغام های هشداری پلیس باعث شده تا این فضای پیچیده و پر رمز و راز همچنان از بین زنان و دختران جوان قربانی بگیرد.

رئیس پلیس آگاهی تهران توضیح داد: ضروری است تا خانم های گرامی به منظور پیشگیری از بزه دیدگی به این نکات توجه داشته باشند، درج آگهی در یک سایت شناخته شده به معنی اطمینان صد درصدی به فرد آگهی دهنده و ادعای مطرح شده در آگهی نیست. به هیچ وجه برای دیدار های کاری با افراد در مکان های ناآشنا به تنهایی مراجعه نکنید و حتما به همراه یک فرد مورد اعتماد مراجعه کرده و نزدیکان خود را در جریان این دیدار قرار دهید.

وی اضافه نمود: با توجه به اینکه بسیاری از افراد سودجو در فضای مجازی به دنبال قربانیان خود می گردند ضروری است تا زنان و دختران جوان به سادگی به آگهی هایی که به دنبال استخدام زنان و دختران هستند اعتماد نکنند. به یاد داشته باشید پشت هر پیشنهاد دیدار خصوصی در خانه یا محل کار (خارج از ساعت اداری) احتمال آزار و اذیت وجود دارد.

سردار لطفی اعلام کرد: مجرمان به هر طریقی که افکار مجرمانه خود را در جامعه عملی کنند پلیس با رصد اقدامات آنان در کمترین زمان ممکن نسبت به شناسایی و دستگیری آنان اقدام خواهد نمود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 13 مهر 1399 بروزرسانی: 13 مهر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1206

به "فریب دختران جوان با درج آگهی استخدام در فضای مجازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فریب دختران جوان با درج آگهی استخدام در فضای مجازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید