مقابله با انحرافات اقتصادی نباید فدای توسعه بنادر گردد

رئیس کمیته بنادر کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به بروز بعضی انحرافات اقتصادی در بعضی از بنادر کشور، گفت: مقابله با انحرافات اقتصادی نباید فدای توسعه بنادر گردد.

مقابله با انحرافات اقتصادی نباید فدای توسعه بنادر گردد

به گزارش خبرنگاران، حسین هاشمی تختی نژاد با اشاره به عملکرد مثبت سازمان بنادر و دریانوردی در جذب سرمایه های داخلی و خارجی، گفت: عملکرد این سازمان در دو سال گذشته مثبت بوده و سازمان بنادر در این مدت توانسته سرمایه گذاری مطلوبی را در بنادر صورت دهد.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس ، عملکرد سازمان بنادر و دریانوردی در جذب سرمایه های خارجی را نیز مطلوب دانست و اضافه کرد: نمونه عملکرد مثبت سازمان بنادر در حوزه سرمایه های خارجی را می توان در پروژه توسعه بندر چابهار مشاهده کرد، به طوری که امروز شاهد حضور شرکت های هندی در این بندر هستیم.

وی اظهار کرد: خوشبختانه در بنادر دیگر کشور نیز شاهد پیشرفت زیرساخت ها هستیم، به طوری که در بندر شهید رجایی نیز زیرساخت ها در حال توسعه است، از این رو در چند وقت اخیر مناقصه توسعه فاز سوم بندر شهید رجایی برگزار شده و امروز پیمانکار به دنبال اجرای پروژه است.

هاشمی تختی نژاد توضیح داد: گزارش دیوان محاسبات درباره تفریغ بودجه سال 96 نشانگر رویکرد عملکرد مثبت سازمان بنادر در جذب سرمایه است البته در این روند طبیعی است که در اقدامات عملکردها انحرافات کوچک وجود داشته باشد اما ما در هر صورت تذکرات و پیگیری های لازم را ارائه خواهیم کرد تا اعتبارات در بخش های مد نظر هزینه گردد.

وی گفت: به طور حتم اجرای درست قانون به ویژه در بحث هزینه کرد اعتبارات نباید فدای توسعه بنادر گردد و این مسئله باید مورد توجه مسئولان سازمان بنادر و دریانوردی با شد از طرف دیگر کمیسیون عمران مجلس نیز در شرایط کنونی آمادگی لازم را برای تصویب قوانین جدید برای زمینه سازی جهت افزایش جذب سرمایه در حوزه بنادر را دارد.

رئیس کمیته بنادر کمیسیون عمران مجلس توضیح داد: یکی دیگر از اقدامات مثبت سازمان بنادر توجه به مقوله گردشگری است، بطوری که امروز در بندر شهید رجایی، جزیره هرمز، جزیره قشم، جزیره لارک و مناطق دیگر اقدامات مثبتی در بخش گردشگری اجرا شده و امروز شاهد توسعه زیرساخت ها گردشگری در این مناطق هستیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 15 مهر 1398 شناسه مطلب: 146

به "مقابله با انحرافات اقتصادی نباید فدای توسعه بنادر گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقابله با انحرافات اقتصادی نباید فدای توسعه بنادر گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید