مهاجرت سالانه 2000 دانشجوی ایرانی به آمریکا

به گزارش خبرنگاران، سورنا ستاری صبح یکشنبه در مراسم امضای قرارداد میان یک شرکت شتاب دهنده و صاحبان صنایع دارویی و واکسن در استان البرز، اظهار کرد: البرز قطب دارویی کشور است و احتیاج است که از ظرفیت های موجود در آن به طور کامل بهره برداری گردد.

مهاجرت سالانه 2000 دانشجوی ایرانی به آمریکا

وی با اشاره به اینکه پژوهشکده ها و متخصصان زیادی در کشور وجود دارد که نتایج کارشان به دلیل عدم حمایت کافی منتج به پژوهش نمی گردد، گفت: پژوهش تنها کار دولت نیست، بخش خصوصی برای سرمایه گذاری حضور یافته و دولت به عنوان مشوق در این بخش است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در بخش دیگری با تاکید بر اینکه نیروی انسانی فوق العاده ای در کشور وجود دارد، گفت: سالانه به طورمتوسط حدود دو هزار دانشجو به آمریکا می روند، باید زمینه ای فراهم گردد که دانشجویان در کشور بمانند و به فراوری و اقتصاد دانش بنیان یاری نمایند.

ستاری با بیان اینکه در گذشته تعداد افراد کمتری در شرکت های دانش بنیان مشغول به فعالیت بودند این در حالی است که امروزه تعداد شاغلان در این حوزه به 100 هزار نفر رسیده است، گفت: امروز باید بستر درخشش افراد توانمند در حوزه پژوهش فراهم گردد.

وی با اشاره به اینکه نباید شادابی و اعتماد به نفس را از فعالان شرکت های دانش بنیان گرفت زیرا آنها جواهراتی هستند که باید با تأمین امکانات پژوهشی و کار بدرخشند، گفت: آنها باید آزادی عمل داشته باشند و به کارآفرینی برسند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اعلام کرد: امید است نهضتی که در حوزه استارت آپ ها به ویژه حوزه بیوتک آغاز شده ادامه یابد زیرا بیشترین افتخارات این حوزه در منطقه از آن کارآفرینان ایرانی است.

ستاری با تاکید بر اینکه امید است در حوزه بیوتک با خلق محصولات جدید به افتخارات بیشتری دست یابیم، گفت: بیوتک حوزه ای جدی است و معاونت علمی و فناوری سرمایه گذاری ویژه ای در این حوزه داشته است.

وی در بخش دیگری با اشاره به اینکه 97 درصد داروها و مواد دارویی کشور فراوری داخل است، گفت: امید است برای سه درصد داروهای وارداتی باقیمانده نیز برنامه ریزی کنیم به ویژه برای تأمین نیازهای دارویی دام و طیور کوشش ویژه ای ضروری است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 15 مهر 1398 شناسه مطلب: 236

به "مهاجرت سالانه 2000 دانشجوی ایرانی به آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهاجرت سالانه 2000 دانشجوی ایرانی به آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید