نامه جمعی از فعالان نشریات به شورای مرکزی ناظر بر نشریات دانشجویی وزارت علوم

به گزارش مجله زیبایی زندگی، جمعی از فعالان نشریات علمی دانشجویی شرکت کننده در دومین جشنواره فرهنگ دانشگاه تهران طی نامه ای به شورای مرکزی ناظر بر نشریات دانشجویی وزارت علوم پیرامون تخلف مدیرمسئول نشریه شیل انجمن علمی دانشجویی شیلات نکاتی را یادآور شدند.

نامه جمعی از فعالان نشریات به شورای مرکزی ناظر بر نشریات دانشجویی وزارت علوم

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرنگاران، جمعی از فعالان نشریات علمی دانشجویی شرکت کننده در دومین جشنواره فرهنگ دانشگاه تهران طی نامه ای به شورای مرکزی ناظر بر نشریات دانشجویی وزارت علوم پیرامون تخلف مدیرمسئول نشریه شیل انجمن علمی دانشجویی شیلات نکاتی را یادآور شدند که متن این نامه به توضیح زیر است:

شورای مرکزی محترم ناظر بر نشریات دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

موضوع: تخلف مدیرمسئول نشریه شیل انجمن علمی دانشجویی شیلات در دومین جشنواره فرهنگ دانشگاه تهران

با سلام

احتراما به استحضار میرساند بر طبق مستندات ارائه شده به پیوست، در جریان برگزاری دومین جشنواره فرهنگ دانشگاه تهران در آبان ماه سال 1398، آقای آرش جولاده رودبار به شماره دانشجویی 711795126 و مدیرمسئول نشریه شیل انجمن علمی دانشجویی شیلات دانشگاه تهران در زمان ارسال یکی از مقالات نشریه تحت مسئولیت خود به نویسندگی آقایان پژمان خلیلی و سیدعلی معزی به جشنواره، نام خود را به اسم نویسنده اول به مقاله اضافه نموده است که در نتیجه داوری بخش نشریات جشنواره فرهنگ به وسیله آقای وحید فروزنده از فعالان نشریات دانشجویی، این مقاله با نام صاحبان اثر آقایان آرش جولاده رودبار، پژمان خلیلی و سیدعلی معزی در بخش نشریات دانشجویی - آثار برتر؛ مقاله کشاورزی، منابع طبیعی و دامپزشکی حائز رتبه برگزیده شده است.

دانشجویان شرکت کننده در جشنواره از همان زمان به طرق مختلف از مدیرکل فرهنگی و کمیته ناظر بر نشریات به صورت شفاهی و کتبی پیگیر این مسئله شدهاند تا با تخلف صورت گرفته به وسیله این مدیرمسئول برخورد گردد که با عدم همکاری، اقدام و نتیجه روبرو شده اند.

بعلاوه گفتنی است این مقاله به شکل کامل تفصیلی) و نه به صورت چکیده (با اسم ارایه یک روش کاربردی مالی) پرورش ماهی در مخازن شست و شوی شن و ماسه (با کاربری دو منظوره در سال 1395 در کنگره بین المللی توسعه پایدار به نویسندگی آقای پژمان خلیلی و

خانم دکتر فاطمه پیکان حیرتی) عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان ( به چاپ رسیده و در پایگاه استنادی سیویلیکا نمایهسازی شده است.

نشریه شیل در زمستان 1397 این مقاله را عینا، اما به نویسندگی آقایان پژمان خلیلی و سیدعلی معزی به چاپ رسانده است و در پاییز 1398 هم مدیرمسئول) آرش جولاده رودبار (هنگام ارسال اثر به جشنواره، نام خود را به اسم نویسنده اول به آن اضافه نموده است. این مسئله از نظر قوانین پژوهشی هم قابل قبول نیست و در نتیجه آنالیز این مسئله به درخواست دانشجویان معترض در کمیته اخلاق معاونت پژوهشی دانشگاه تهران در جلسه مورخه تیرماه 1400 تخلف آن محرز شد و جهت صدور حکم به کمیته انضباطی معرفی میشوند.

در این زمینه هم مدیرکل فرهنگی وقت دانشگاه تهران، آقای دکتر زارع چاهوکی چه به اسم مدیرکل فرهنگی، دبیر کمیته ناظر بر نشریات و مسئول دومین جشنواره فرهنگ جهت ارسال نامه درخواست آنالیز موضوع در کمیته اخلاق و چه به اسم عضو هیات علمی دانشکده منابع طبیعی جهت داوری مقاله کاملا کپی شده برای کمیته اخلاق هیچ گونه همکاری نداشتهاند و تمامی پیگیری ها صرفا به وسیله دانشجویان صورت گرفته است.

گفتنی است که آقای آرش جولاده رودبار که در مقطع دکتری تخصصی رشته شیلات دانشگاه تهران مشغول به تحصیل بوده است و اکنون هم در دانشگاه تهران فعالیت پژوهشی دارد، مسئولیت های متعدد دانشجویی را هم در سطح دانشگاهی و ملی در حوزه انجمن ها و نشریات علمی دانشجویی بر عهده داشته است که تخلفات صورت گرفته میتواند صدمه سنگینی به بدنه این تشکل های دانشجویی وارد نماید و عدم برخورد قاطع با چنین تخلفاتی زمینهساز بروز، افزایش و ترویج تخلفات بعدی، کاهش رغبت دانشجویان به فعالیت های علمی دانشجویی و کاهش انگیزه دانشجویان برای شرکت در رویداد های رقابتی دانشگاهی و ملی خواهد شد.

مسئولیت های متعدد دانشجویی مدیرمسئول متخلف در صندلی عضو دانشجویی شورای مرکزی ناظر بر نشریات دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دبیر شورای مدیریت انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه تهران. مدیرمسئولی همزمان دو نشریه علمی دانشجویی شیل و پژوهش های حیات وحش) که خود جای بحث دارد و ... اهمیت برخورد قاطع با آن را جهت جلوگیری از آسیب های فرهنگی و اجتماعی بعدی دو چندان مینماید.

از طرف جمعی از فعالان نشریات علمی دانشجویی شرکت کننده در دومین جشنواره فرهنگ دانشگاه تهران

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1846

به "نامه جمعی از فعالان نشریات به شورای مرکزی ناظر بر نشریات دانشجویی وزارت علوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه جمعی از فعالان نشریات به شورای مرکزی ناظر بر نشریات دانشجویی وزارت علوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید