نحوه تمیز کردن سینی فر

به گزارش مجله زیبایی زندگی، وقتی بوی شیرینی داخل فر در خانه پخش می گردد، تمام افراد داخل خانه را راضی می نماید. اما گاهی سختی ها و دردسرهای تمیز کردن سینی فر مانع از این کار می گردد.

نحوه تمیز کردن سینی فر

روش اول برای تمیز کردن سینی فر: جوش شیرین و فویل آلومینیوم

به گزارش خبرنگاران به نقل از رستوران ارکیده ،روی سینی فر خود را جوش شیرین و آب کافی بپاشید تا حالت خمیری ایجاد گردد. یک ورق فویل آلومینیومی را مچاله کنید و از آن مانند اسفنج بهره ببرید و اطراف سطح سینی بکشید. اگر فکر می کنید ضروری است، آن را مچاله تر نموده و روی تمام سینی فر بکشید تا تمیز گردد. در آخر آن را با آب گرم و صابون بشویید.

گفتنی است استفاده از فویل آلومینیومی برای سینی استیل با روکش آلومینیومی مناسب است.

آیا این بهترین روش برای تمیز کردن سینی فر است؟

این روش در خصوص ماهی تابه سوخته بسیار کارامد است، ولی احتیاج به زمان و کوشش بسیار دارد. به جای لکه های ایجاد شده روی سینی فر، بهتر است این روش زمانی که مواد غذایی به سینی چسبیده است استفاده گردد.

روش دوم برای تمیزکردن سینی فر: جوش شیرین و سرکه

با جوش شیرین و سرکه خمیر درست کنید و آن را روی سطح سینی پخش کنید. اجازه دهید 30 دقیقه در سینی بماند، سپس با اسفنج آن را تمیز کنید. بعد آن را بشویید و آب گرم روی آن بریزید.

آیا این بهترین روش برای تمیز کردن سینی فر است؟

جوش شیرین تمیزکننده خوبی برای کثیفی است اما زمان بر است و احتیاج به سابیدن زیادی دارد.

روش سوم برای تمیز کردن سینی فر: کرم تارتار و سرکه

کرم تارتار را به طور مساوی روی سینی فر بپاشید و سپس سرکه را نیز اضافه کنید تا سینی خیس بخورد. بگذارید مخلوط به مدت حداقل هشت ساعت بماند، سپس با یک اسفنج پاک کننده و آب گرم آنرا پاک کنید. در نهایت آن را با آب و صابون بشویید.

آیا این بهترین روش برای تمیز کردن سینی فر است؟

این روش شگفت آور است. وقتی می خواهید سطحی را پاک نمایید به جوش شیرین فکر می کنید نه کرم تارتار. اما ترکیب سرکه و کرم تارتار معجزه می نماید. این فرآیند احتیاج به زمان زیادی برای خیس خوردن احتیاج دارد، اما هر چه اجازه دهیم مخلوط مدت طولانی تری باقی بماند، زمان کمتری برای سابیدن احتیاج خواهیم داشت و با یک اسفنج و آب گرم کارمان راه خواهد افتاد.

روش چهارم برای تمیز کردن سینی فر: سدیم کربنات و کرم تارتار

سدیم کربنات (سودای شست وشو) و کرم تارتار (پتاسیم بی تارتارات) را بر روی سینی فر بریزید. حال مقداری آب داغ بر روی آن بریزید. ترکیبات را با هم مخلوط کنید تا حالت خمیری به دست آید. این ترکیب را به طور یکنواخت بر روی سینی فر پخش کنید. بگذارید 15 دقیقه در این حالت باقی بماند؛ لکه ها و آلودگی ها را با اسکاچی تمیز کنید که باعث ساییدگی سینی نگردد؛ ترکیبات روی سینی فر را تمیز کنید و سینی را با آب و شوینده بشویید.

روش پنجم تمیز کردن سینی فر: جوش شیرین و هیدروژن پراکسید (آب اکسیژنه)

در این روش، مهم ترین چیز زمان است. ترکیبات مورداحتیاج در این روش تنها جوش شیرین و هیدروژن پراکسید هستند؛ اما باید به آنها زمان کافی بدهید تا باقی مانده غذاها و آلودگی ها را از بین ببرند.

جوش شیرین و هیدروژن پراکسید را با هم ترکیب کنید تا حالت خمیری به دست آید. این ترکیب را بر روی سینی پخش کنید و بگذارید 8 ساعت بماند. حال آن را با دستمال توالت و آب تمیز کنید؛ اگر احتیاج بود، نقاط آلوده را با اسکاچ یا سیم ظرف شویی تمیز بکنید؛ سینی را با شویندهٔ معمولی و آب بشویید تا از هرگونه باقی مانده آلودگی ها خلاص شوید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 17 آذر 1399 بروزرسانی: 17 آذر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1341

به "نحوه تمیز کردن سینی فر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه تمیز کردن سینی فر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید