نقش یک دارو در درمان سریع ترومای سر

به گزارش مجله زیبایی زندگی، متخصصان علوم پزشکی در آنالیز های تازه به نقش مفید نوعی داروی ارزان و قابل دسترس پی بردند که می تواند در پیشگیری از هزاران مورد مرگ ناشی از صدمات وارده به سر موثر باشد.

نقش یک دارو در درمان سریع ترومای سر

به گزارش ایسنا، متخصصان علوم پزشکی انگلیس معتقدند ضروری است این دارو به سرعت برای بیمارانی که دچار آسیب دیدگی خفیف تا متوسط در ناحیه سر شده اند، تجویز گردد.

داروی اسید تِرانِکزامیک تجزیه لخته های خونی را کند می نماید و تاکنون برای کنترل خونریزی های شدید در افرادی که دچار آسیب دیدگی و خونریزی در هر ناحیه از بدنشان به جز سر شده بودند مورد استفاده داشته است.

در حالی که بعضی از این افراد دچار آسیب دیدگی از ناحیه سر نیز بودند اما پیش تر معین نبود که این دارو بتواند برای مصدومانی که تنها صدمه به سر را تجربه نموده اند نیز مفید باشد.

اکنون در آنالیز های تازه آشکار شد داروی مزبور حداقل برای افرادی که دچار آسیب دیدگی خفیف تا متوسط در ناحیه سر می شوند نیز مفید است.

محققان انگلیسی اظهار داشتند: پیش از این بیمارانی که تنها از ناحیه سر صدمه دیده بودند از این قاعده مستثنی بوده و داروی اسید ترانکزامیک دریافت نمی کردند اما اکنون این استثنا برداشته شده است.

به گزارش روزنامه گاردین، هر سال در سراسر دنیا حدود 70 میلیون مورد جدید آسیب دیدگی در ناحیه سر گزارش می گردد که بیشتر بر اثر سوانح رانندگی یا سقوط رخ می دهد. اکثریت این آسیب دیدگی ها خفیف یا متوسط هستند اما می توانند کشنده باشند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 469

به "نقش یک دارو در درمان سریع ترومای سر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش یک دارو در درمان سریع ترومای سر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید