هفت عادت یا هشت عادت مردمان موثر؟

استفان کاوی، سخنرانی انگیزشی، تاجری موفق و آموزش دهنده ای توانا بود. بسیاری از کسب وکارها از توصیه های او برای رشد درونی افراد سازمان خود استفاده نموده اند. هفت عادت مردمان موثر مهم ترین اثر اوست که بیش از 10 سال در فهرست پرفروش ترین کتاب های دنیا قرار داشت. شاید رمز موفقیت استیون کاوی این است که با انسان ها ساده صحبت می کرد و اصول موفقیت را بدون سختی و پیچیدگی توضیح می داد. او در طول زندگی اش افراد زیادی را مورد الهام و تاثیر قرار داده است. آرامش، منطق و سادگی کلام او باعث شده تا مردم به گفته هایش اعتماد نمایند.

هفت عادت یا هشت عادت مردمان موثر؟

کتاب های او الهام بخش کسانی است که می خواهند مسئولیت های متفاوت فردی، خانوادگی و حرفه ای را در زندگی متمرکز نمایند. نباید فراموش کنید قرار نیست بعد از خواندن این کتاب معجزه ای رخ بدهد و ناگهان شما سعادتمند شوید اما این کتاب ها راه کارهایی را در اختیار شما قرار می دهد تا در مسیر بهتر حرکت کنید، مشروط بر اینکه آنها را به خوبی بیاموزیم و متعهد شویم که در زندگی روزمره به کار بگیریم. در این مطلب به معرفی دو کتاب از استیون کاوی می پردازیم که مطالعه هر دوی آنها به تغییر مسیر زندگی یاری می نماید.

هفت عادت مردمان موثر

موفقیت و شادمانی واقعی و پایدار، زمانی حاصل می گردد که الگوهای اساسی و کامل را بی وقفه به کار گیریم و با درونی کردن آنها عادت های تازه را جایگزین عادت های رایج قدیمی کنیم. دکتر کاوی محقق و نویسنده این کتاب، با نگاهی ژرف و عمیق هفت عادت اساسی مردمان کامیاب دنیا را تجزیه و تحلیل نموده و سپس شیوه پرورش و درونی کردن این هفت عادت را با ما در میان می گذارد. او نخست اصولی را شناسایی می نماید که آن را قوانین طبیعت می نامد و آنگاه شیوه به کارگیری این قوانین را در کار و زندگی به ما می آموزد.

آموزش های استیون کاوی در این کتاب، با قدرت، اعتقاد و احساسات مردم همراه شده است. محتوا و روش به کار گرفته شده در این تئوری ها، پایه ای قدرتمند برای ایجاد ارتباط های مؤثر بنا نموده است. ویلیام رلف کر، برگزارنمایندۀ کمیسیون آموزش های تکمیلی در ایالت یوتا درباره این کتاب می گوید: افراد کمی پیدا می شوند که به مدت طولانی و عمیق دربارۀ تئوری های استفان کاوی بیاندیشند. کتاب هفت عادت مردمان مؤثر، نوعی کتاب راهنما نیست بلکه این فرصت را به ما می دهد که خود را بشناسیم و روی دیگران تأثیر بگذاریم و از بینش عمیق تئوری هایش نهایت استفاده را بکنیم. این کتاب، شگفت انگیز است و می تواند زندگی شما را دگرگون کند.

هشتمین عادت

در دنیای امروز، فرد یا سازمان مؤثر بودن، دیگر امری انتخابی نیست. بهای ورود به زمین، بازی و به بازی گرفته شدن است. اما بقا، شکوفا شدن، پیشرفت، ممتاز و پیشگام بودن مستلزم آن است که مؤثر بودن را شکل دهیم و به آن برسیم. احتیاج و ضرورت دورانی نو، عظمت است. عمل کردن، اجرای با شور و شوق و مشارکت چشمگیر احتیاجمند افکار جدید، مهارت های جدید و ابزار جدید… است.

کتاب عادت هشتم: از موثربودن تا عظمت؛ ادامه هفت عادت مردمان موثر نوشته استفان کاوی و ترجمه اصغر اندرودی است. با توجه به تاثیر تغییر و تحولات در قرن حاضر بر روابط و زندگی انسان ها، احتیاج به راهنماهایی برای همسوشدن با این جهت گیری ها بیش از گذشته احساس می گردد. کتاب حاضر در کوشش است با ارائه راه کارهایی به خوانندگان یاری کند که بر چالش ها و پیچیدگی های موجود در روابط خانوادگی، اجتماعی و شغلی شان رو به رو شوند. مطالب کتاب در چهار بخش و پانزده فصل ارائه شده است. چهار بخش این کتاب عبارت انداز: صدای خود را بیابید، به دیگران الهام بدهید تا صدای خود را بیابند، اجرا ـ همخوان کردن و اقتداربخشیدن و عصر خرد. در بخشی از فصل یک می خوانیم: به این صدا گوش بدهید. نمی دانم با این دردسر یکنواختی چه کنم. زندگی ای برایم باقی نمانده. فرسوده شده ام. از پا در آمده ام. من تفاوتی ایجاد نمی کنم. تاثیرگذار نیستم. دلخورم از کاری که می کنم. لذت نمی برم و… این ها حرف های اشخاص در خانه و در محل کار است. سخن میلیون ها پدر و مادر، کارگر و کارمند، کارکنان بخش خدمات، مدیران، حرفه ای ها، روسای سرتاسر دنیا که کوشش می نمایند در میان واقعیت های مسلم زندگی امروز، راه به جایی ببرند. این درد و رنج، شخصی و عمیق است. خود شما می توانید با بسیاری از این عبارات رابطه همدلانه برقرار کنید. همان طور که کارل راجرز گفته، آنچه بیش از هر چیزی شخصی است، بیش از هر چیز عمومی است.

بنابراین هشتمین عادت برای آن است که بدانید چه رأی و نظری دارید و الهام بخش دیگران باشید.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: بروزرسانی: 15 مهر 1398 شناسه مطلب: 113

به "هفت عادت یا هشت عادت مردمان موثر؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هفت عادت یا هشت عادت مردمان موثر؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید